URE tretji del

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Če kupuješ fligerja, potem kupiš takega, ki bi ga vsak ponosen nacist nosu.

340€
laco-fliegeruhr-typ-b-aachen42-8616902.png


https://monochrome-watches.com/the-history-of-the-pilot-watch-part-five-b-uhr/

Kitajca dobiš pa za 50€ s takim mehanizmom. Jebiga tko je.... Moraš vedet ali kupuješ produkt ali kupuješ znamko.
JTFC, kje lahko to naročim?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Tole je 20€ vredno. Poglej po YT, ko vsi urobljubci pizdijo čez te poceni kvartce. (DW, MVTM, ViNCERO, .....).

Za manj dobiš takega...ki je "priznana" znamka in automatik. (no tak lažje upraviči ceno slabih €200). Ni lih v sekundo na dan točno, se roko na srce uro ne kupiš več, za merjenje časa.

er2400lb.jpg



Drugače sem pa 300% ziher, da je tale boljši kot DW klik klik2

Orient bambino 100€ klik
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pomoje kaj takega....

https://nomos-glashuette.com/en/tangente/tangente-101

https://www.junghans.de/en/junghans...axbillautomatic/027-4700-00/model/detail.html

Ta razred je bolj mjeh.... prva resna ura pravijo, da je Tudor Black Bay potem pa Omega Speedmaster.

V glavnem drag hobi :D

Saj ne rabiš take ure nove kupit. Jaz sem se napalil ravno na Speedmasterja, čeprav mi kolega že eno leto Seamasterja Planet Ocean hoče prodat. Za nekje 1500€ bi moral dobit vrhunskega speeda.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Bolj meh? Nomos in Junghans so vrhunske ure. Sploh nomos z in-house mehanizmi.
Sicer pa ce ti je tangente vsec, pa ti je vseeno za mehanizem, vzames stowa antea z eto.

Ce mene vprasas se za 1500 dobijo ze zelo dobre ure.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Jst zadnje čase par YTberjev gledam. Kako razpravljajo o vseh teh urah.....

Mogoče, bi kakih 500€ še skašljal po kakem letu pranja možganov, več pa že kar dvomim.

Če potegneš črto to je statusni simbol in nič drugega. Kot, če daš macbook na mizo med predavanjem ali se pripelješ z mercedezom na sestanek. Na koncu dneva, če se počutiš deca zaradi rolexa na roki, pa zakaj ne.

Grejo pa pri vseh teh luksuznih zadevah proizvodnji stroški in prodajna cena x5. Vsi se kregajo, da MVTM stane samo €20 da ga naredijo (prodajajo pa za 100-150€). Pri rolexu pa noben ne pove, da stane 500€, da ga naredijo pa preostale 4k€ plačaš za znamko.

Če te pa mehanizem zanima, lahko pa tudi seiko 5 zapolni to vrzel. Po eni strani je zanimivo, ko ima dan slabih 90k sekund, mehanska ura pa samo 2 sekundi zgreši.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Jst zadnje čase par YTberjev gledam. Kako razpravljajo o vseh teh urah.....

Mogoče, bi kakih 500€ še skašljal po kakem letu pranja možganov, več pa že kar dvomim.

Če potegneš črto to je statusni simbol in nič drugega. Kot, če daš macbook na mizo med predavanjem ali se pripelješ z mercedezom na sestanek. Na koncu dneva, če se počutiš deca zaradi rolexa na roki, pa zakaj ne.

Grejo pa pri vseh teh luksuznih zadevah proizvodnji stroški in prodajna cena x5. Vsi se kregajo, da MVTM stane samo €20 da ga naredijo (prodajajo pa za 100-150€). Pri rolexu pa noben ne pove, da stane 500€, da ga naredijo pa preostale 4k€ plačaš za znamko.

Če te pa mehanizem zanima, lahko pa tudi seiko 5 zapolni to vrzel. Po eni strani je zanimivo, ko ima dan slabih 90k sekund, mehanska ura pa samo 2 sekundi zgreši.

Zakaj se vsake toliko časa najde en model ki vedno izračunava proizvodno ceno Rolex-a in prodajno. ma to sploh veze? Ko greš v trgovino, si ga tudi meriš z drugimi kupci, na predavanju vohaš če tebi smrdi lepše od soseda?

Vsak ima na izbiro da si kupi v eurospinu čevape za 3,5€/kg , da si kupi mleko za 0,05€/l, lahko pa za alpsko plača 1,09€/l, ali pa da za mleto pri mesarju 8€/kg. drug si kupi alcatel ko si en kupi iphone. in en si kupi garsonjero za 6000€, drug si kupi 4ss za 260.000€.
če eden dela in pač lepo zasluži, hkrati pa se zaveda da nič ne bo nesel zraven v onstranstvo, pač kupi gsm za 1500, tv za 6200 in avto za 80000. in pol sosed računa na prste koliko je on vse preplačal.... zakaj že? morda foušija?

Kaj pa koga briga, kolikšna je proizvodnja cena nečesa in koliko prodajna. Upam da tak tip doma proizvaja in proizvede vse, od elektrike, bencina, moke in vode, ker ne boš verjel... pri vseh teh stvareh je nekdo zaslužil ko si jih ti kupil...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Dej no... Če me cel internet prepričuje, da brez ure za 5k€ ne morem živet.

Lahko vsaj zračunam, dejanske stroške pa se potem odločam ali sem pripravljen toliko plačat.

Pa za enkrat 5 jurjev nisem pripravljane fuknit v luft, da bi lahko drugim pokazal da sem dec in da imam jajca, da sem si tako uro špogal.

Ciao :D

Tule so samo od reddita posti, kako se prepričujejo na speedy tuesday kako je dober nakup omega.

1545250772305.png


Potem greš pa lahko še nižje.... od kopij kopij npr. forum od phoibosa, se prepričujejo da je kopija od steinharta, ki je kopija od rolexa kako je dober nakup.
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
saj dec si, pa jajca maš, če maš uro al pa ne.
pač je tak, da imaš dede z jajcami pa uro, pa dede z jajcami pa z gnarom v žepu. kak komu paše.
en si kupi pir v hofru za 0,55 ki ga polni union, drugi pa union za 1,04. vedno je bilo tak in bo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Dejstvo je, da v fuft mečem denar vsepovsod. Kupiš dober komp, si isti dan v luft vrgel 500 EUR, ker ga drugi dan moreš prodati ceneje. Kupiš novi avto, je drugi dan vreden 5k manj. In če si nekdo zaželi uro za 5k, zakaj pa ne?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
In kje gledati online verzije ur?
Kje jih v zivo videti v Slo?

Strani, da bi imeli vse ure na kupu ni. Obstaja ogromno proizvajalcev in se vec modelov.
Pac najlazje da pogooglas stil ure (recimo navy, bauhaus, flieger..) in potem zaplavas v razne forume (recimo wus) in dealrje (jomashop, chrono24,..).
V zivo v slo pa bos nasel le tiste malce vecje proizvajalce. Zgoraj nasteti junghans, nomos in stowa nimajo prodajalca v slo (stowa celo prodaja samo online).
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Priznam, da gre za dokaj težko tematiko. :)

Mogoče bi, preden bi se odločil za Steinharta, res pogledal še druge ure (predvsem nemške). Steinhartovi fliegerji so dokaj dragi, čeprav je njihova vrednost višja (oz. enaka) uram, ki se gibljejo okoli 1.500 - 3.000 evrov. Mislim, da imam nekaj malega znanja o urah, a ti glede specifičnega fliegerja ne znam svetovati. Mea culpa. :(

Ti pa povem, da so recimo Parnisove ure, povsem na nivoju Švicarjev.

Sam bi kupil reci piši kar Parnisa (za zraven še kakšnega flliegerja ali "Panerai"-model). Treba je vedeti, da je Kitajska ogroment trg z veliko urami in da si nočejo privoščiti nekega sranja. Sam imam (poleg 16610) tudi Steinhart Ocean One, Invicto 8926 in Phoibis-ovega The Great White. Marsikdo bi rekel, da gre za identične ure, a ni res. Vsaka zase je drugačna in vsaka zase vredna svojega denarja.

Jaz bi si verjetno na tvojem mestu kupil Parnisovega sterilnega Big Pilota in Paneraijev Marina Militare. Magari ju čez dve leti vržem v koš (pa ne bi).

Sicer pa: Steinhart, Sinn, Stowa, Bauhaus in še kar bi se našlo. Če bi mi šlo za prestiž, bi si kupil kar IWC. Jebiga, enkrat se živi. :)