Uradni servis in cena servisne ure

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
:aplauz:Ampak ti pa si vztrajen, vse boš probal, da upravičiš svoje nebuloze-upam, da si pri pouku tako zagret in da znajo iz tvojga klasa na konc vsaj ameriko pokazat na zemljevidu, če že nič drugega.:D
v glavnem, tvoj dokaz je skeniran papir nekega vozila, jaz ti pa lahk povem, da si precej zaostal in da so sedaj navodila ipd ze lep cajt v elektronski obliki, točno za svoj avto pa imam na voljo link do baze v nemčiji, (seveda z geslom ) kjer se vidi vse, kaj se dogaja z njim ipd..tak, da ne ti meni ob 11 poldne zvonit..:valjamse:
Dajma razčlenit za lažje razumevanje.
Pri mojih urah se ne učijo kazat na zamljevidu niti sekundo. Ampak ti že veš, čeprav si pravkar dokazal, da nimaš pojma.
Druga stvar niso bila skenirana navodila ampak prtscr iz online dostopnih navodil. Spet ti že veš, čeprav si pravkar dokazal, da nimaš pojma.

Smo veseli za tebe, da imaš link do baze v nemčiji, redki so taki carji, ki imajo dostop do takih zadev.
Bi bil še tako prijazen za nas plebejce, da nardiš prtscr iz tega linka kjer piše, da je potrebno motor ogrevati na mestu? Vsi se radi nekaj novega naučimo (razen vas na levem delu krivulje (prvi vrh)), čeprav se nas je večina že zdavnaj naučila zakaj ogrevanje na mestu nima v nobenem primeru pozitivnih učinkov, prej negativne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Oops,očitno sem temo falil :)

Torej cene servisne ure po sloveniji ne vemo, ker nobeden ne vozi motor/skuter na "pravi" servis.

Me je tako iz firbca zanimalo če so ure cca standardizirane, al so recimo na obali višje kot v Lendavi.

Skuter sem peljal na servis, ker se mi pač doma ni dalo ukvarjat z njim in naštudirat kako pa kaj... (saj ga imam pol leta, pa nisem še pogledal kak filter gre, pa kako olje in koliko) Se sam vozim in sem tudi plačal da drugi menjajo olje zame.

Drugače prvi skuter sem sam šraufal, od servisev do menjave bata, cilindra, vodne pumpe.. na spačku tudi sam naredim servis, pol še na kosilnici, motokultivatorju. Edino razmišljam, da sem mogoče z leti malo zgubil voljo do šraufanja ... čaka me še en avto, za menjavo zavor in zajl ročne, pa že 2 leti pravim da bom :) ma sej bom :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Od začetka se ti še da plezat pod avtom....samo z dvigalko....

Potem pa ko tako 3x preležiš pod avtom in si podrt še 2dni...

Potem se ti pa več ne da nč brez dvigala...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox in Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Dejstvo je da Ducatija ne zna ali pa noče šravfat kar vsak.....

Vem ker ga je mel kolega mehanik....
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Ti očitno ne razumeš, da Ducatija znajo šraufat samo na pooblaščencu.
Saj veš, to je tak kot je treba avto z dekco pokrit, da se ne prehladi ob hladnem zagonu.
Ducati servis baje ni pretirano drag po stričevih besedah in jih vedno vozi servisirat v Domžale.

Baje je tudi en majster iz Kobarida, ki se "loti" tudi Dučeta...