Uradni servis in cena servisne ure

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kakšne cene imajo servisi po Sloveniji? Oz. tam kamor peljete motor/skuter?

Sem peljal moj 300ccm skuter na Yamaha/Piaggio servis v Izolo ... redni letni mali servis (Olje, filter, splošne kontrole) 60€ delo 1x
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Pelješ do svojega mehanika, ki ti šraufa avto. Nerabi pelat k zlatarju, da ti menja olje in filter na motorju.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Kakšne cene imajo servisi po Sloveniji? Oz. tam kamor peljete motor/skuter?

Sem peljal moj 300ccm skuter na Yamaha/Piaggio servis v Izolo ... redni letni mali servis (Olje, filter, splošne kontrole) 60€ delo 1x
Take stvari na motorjih delam sam, razen na Ducatiju, ki je v garanciji, tam pa imajo zlatarske cene.
Ce je pa res kaksna zaguljena napaka na rabljenih, pa potem lokalni mojster, ki racuna po svoje..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Drugje ne bodo postemplali garancije,
Vsak, ki ima registrirano dejavnost vzdrževanja motornih vozil, naredi servis z originalnimi ali originalu enakovrednimi deli in izstavi račun (fajn je tudi met delovni nalog ali drug dokument s katerim dokažeš kaj je bilo narejeno in vgrajeno in kdaj) je enakovreden pooblaščenemu servisu. Torej tak redni servis ne prekine proizvajalčeve garancije.
Servis na pooblaščenem servisu in garancija nista pogojena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in motofrik

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Vsak, ki ima registrirano dejavnost vzdrževanja motornih vozil, naredi servis z originalnimi ali originalu enakovrednimi deli in izstavi račun (fajn je tudi met delovni nalog ali drug dokument s katerim dokažeš kaj je bilo narejeno in vgrajeno in kdaj) je enakovreden pooblaščenemu servisu. Torej tak redni servis ne prekine proizvajalčeve garancije.
Servis na pooblaščenem servisu in garancija nista pogojena.
To je vse res, ampak za ducatija to ne pride v poštev, beri moj prejšnji post.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Nevem keri del ti ni jasn.
Oziroma ne najdem člena, kjer bi pisalo, da je Ducati izjema v uredbi, ki to ureja in za njih to ne velja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ti očitno ne razumeš, da Ducatija znajo šraufat samo na pooblaščencu.
Saj veš, to je tak kot je treba avto z dekco pokrit, da se ne prehladi ob hladnem zagonu.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Nevem keri del ti ni jasn.
Oziroma ne najdem člena, kjer bi pisalo, da je Ducati izjema v uredbi, ki to ureja in za njih to ne velja.
Spet si pametn, da glava boli-nabavi Ducatija, pa se boma pol pogovarjala, kak se ga vozi na servis in kam.
Ja sad , vsak ne zna šraufat Ducatija, prav imaš, posebej kontrola in nastavljanje ventilov, nekak ni isto kot na tvoji tomos štirki Apn:valjamse::poreden:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Jaz sem še na Automatiku, tako da, nea ti mene zaje... Nea znam jaz prestavljat totih motorov.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Drugač pa daj nam prosim razloži kaj je na Ducati ventilih takon posebnega, da se jih lahko dotakne samo posvečena roka. Razloži navpodoben način kot si nam razložil zakaj je samo tvoj Mustang tako poseben, da rabi ogrevanje na mestu.
Aja čakaj ne nisi nam, bluzil in nabijal si v prazno in upal da smo pozabli.

Zaj pa čisto resno vprašanje. Ti si ti bil vzgojen tak, da vse kaj je tvoje je nekaj posebnega za razliko od tega kaj majo ostali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Kak je fajn brat vziganje tistih, ki se jim o stvareh niti ne sanja in s svojim nabijanjem samo dajejo dreku focn:aplauz:
Edino zate me zalosti, ker bi kot priucen mehanik lahko vedel vsaj dolocene stvari okoli desmotronic tehnike pri Ducatiju, ce se ze nisi nikol ukvarjal z drag motorji pri american cars in njihovimi specifikami, ampak raje pametujes in se celo gres amaterskega psihologa za druge, ceprav ga v bistvu sam rabis.:zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Lahko razberes iz mojega pisanja zgoraj, ce si vsaj malo pismen..
Iz njega ni nič pametnega za razbrati.

Torej razloži nam, v čem je posebna tehnologija dukatija tako zelo drugačna od posebnih tehnologij ostalih znamk, da ga ne sme povohati nihče, razen uradnega servisa.

Ter če so res taka jetra, da je potrebno na vsakem servisu nastavljati ventile? krucefiks še na Kitajcu se jih šele na 15-20k km :zavijazocmi: