Uradni servis in cena servisne ure

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Iz njega ni nič pametnega za razbrati.

Torej razloži nam, v čem je posebna tehnologija dukatija tako zelo drugačna od posebnih tehnologij ostalih znamk, da ga ne sme povohati nihče, razen uradnega servisa.

Ter če so res taka jetra, da je potrebno na vsakem servisu nastavljati ventile? krucefiks še na Kitajcu se jih šele na 15-20k km :zavijazocmi:
Ok, ker vidim, da se ne spoznas, mal zajebavo pa bi..Ducati ima svoj sistem krmiljenja ventilov Desmodronic( poguglaj), ki ga je treba pri utekanju preveriti, obicajno na prvem servisu ,kot tudi tudi stanje jermenov pa se kaj..in to ne dela vsak Luka pod kozolcem, ampak Ducati servis, ki tudi garantira...je v bistvu tudi Kameleon plasticno povedal, kako in kaj.
Ce pa te stvari od vas kavc struckotov kdo bolje in ceneje dela, pa kar z besedo na dan, rade volje prsparam kak dnar na tem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jest5

Guru
18. avg 2007
25.273
-8.458
113
Ducati ima svoj sistem krmiljenja ventilov Desmodronic( poguglaj), ki ga je treba pri utekanju preveriti, obicajno na prvem servisu ,kot tudi tudi stanje jermenov pa se kaj.
Torej ga pelješ na prvi servis na uradnega(pa brez skrbi, to pogledajo tudi kje drugje).
In potem? Je to potrebno vsakič gledati in šraufati? Ker če je, je to slaba zasnova.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Torej ga pelješ na prvi servis na uradnega(pa brez skrbi, to pogledajo tudi kje drugje).
In potem? Je to potrebno vsakič gledati in šraufati? Ker če je, je to slaba zasnova.
Kje drugje to pogledajo in dajo zegen, da je vse ok? Prosim za kontakt, posebej, ce so krepko cenejsi.. :aplauz:
Zasnova je pac taka, kot je- malo vecja obraba delov, jermenski pogon ipd, ampak ta zasnova pac omogoca vecje moci in izkoristek kot pri klasiki( ki ima vzmeti) in se ga zato uporablja za zmogljive motorje, kar Ducati je, ce se strinjas.
Ni pa potrebno potem na vsak servis to delat, pri najnovejsih verzijah pa baje na vsakih 30 kkm ali vec..kolikor je to sploh ok, isto kot podaljsani intervali pri novih avtih, potem ti pa prej zmanjka olja kot pa je cajt za zamenjavo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Filigranistvo v moto industriji! :D
K pooblaščencu ni treba menjat olje.
Bom popldne pri delavcu, ki dela pri njem :)
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
No, tu lahko zaklučimo.
Ni potrebno voziti na uradni servis, ker se ne razdira mašine ob vsakem servisu
Ne, pelješ ga v lepotilni salon, posebej, ko je se nov in ga je treba rihtat.:bonk:
Ne vem, a se nekateri tukaj delate malo posebne, ali ste pa res žalostno zabiti? ni teme, da bi se normalno pogovarjali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
866
113
Motoroki: kaj se sploh zgovarjas s temi kekci? Vse vejo, vse znajo, vozjo pa kripe k jih servisirajo pod kozolcem al pa s svojim oljem in ostalim materialom 'gnojijo' na servisu, se raje pa popoldne pr delavcu servisa. Pa se ponosni so na to. Ne jemlji resno in delaj kot delas.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Motoroki: kaj se sploh zgovarjas s temi kekci? Vse vejo, vse znajo, vozjo pa kripe k jih servisirajo pod kozolcem al pa s svojim oljem in ostalim materialom 'gnojijo' na servisu, se raje pa popoldne pr delavcu servisa. Pa se ponosni so na to. Ne jemlji resno in delaj kot delas.
:cool:Stari nič bat, da tota drkanja jemljem resno..so pač smeh kot ves forumček, torej popestritev, če se mi le da :evil:

tko bom rekel- ker furam (skoraj)novega Mustanga (v kratkem bom Hellcata), fotr ma Raptorja ipd, mam pol verjetno kontakt z ljudmi, ki se na to spoznajo in vsakodnevno delajo na teh stvareh, za razliko od forumskih vseznalcev mam pol lahko svoje mnenje in videnje teh zadev. Isto velja za Ducatija.

Kar se pa tiče rabljenih motorjev, ki jih do določene mere hočem in rad rihtam sam, pa prav rad prisluhnem kakšnemu pametnemu nasvetu s strani tistih, ki imajo kakšne praktične izkušnje- Kameleon, Pek 007, Luka je včasih uporabn, če le ne bi bil tako brihtn na cajte ipd..:valjamse::bonk::nazdravje::aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

jest5

Guru
18. avg 2007
25.273
-8.458
113
za razliko od forumskih vseznalcev mam pol lahko svoje mnenje in videnje teh zadev
Problem tukaj je v tem, da si preveč prepričan v pravilnost svojih mnenj in videnj.
Že če bi samo malo drugače odreagiral, ko ti želi nekdo drug predstaviti svoja mnenja/videnja, bi takoj imel popolnoma drugačne debate.
Tako pa takoj padeš ven z "jaz vse vem", ter "jaz imam pa to in to", in si s tem na čelo narišeš tarčo za podjebavanje
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Roki hvala, da si še eno temo zavozo. Ostali cenimo to.
Jes sem jo zavozu ja..jes sem napisal, kaj in kako v mojem primeru, ti si pa začel nabijat, da se novega motorja ne vozi na pooblaščenca..pa še Jest5 je začel pomagat, ki bo zgleda svojega kitajca res peljal k mesarju, da mu še spotoma kakšnega psa predela v klobase. :valjamse:
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Problem tukaj je v tem, da si preveč prepričan v pravilnost svojih mnenj in videnj.
Že če bi samo malo drugače odreagiral, ko ti želi nekdo drug predstaviti svoja mnenja/videnja, bi takoj imel popolnoma drugačne debate.
Tako pa takoj padeš ven z "jaz vse vem", ter "jaz imam pa to in to", in si s tem na čelo narišeš tarčo za podjebavanje
spet ne bereš za mano- za "nove" stvari sem alergičen, če mi kdo od "stručkotov" utruja, ker imam za sabo kompetentne ljudi, pa tudi sam sem malo podučen, konec koncev sem s tehniko zrasel gor, za druge zadeve sem pa napisal, kaj in kako..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Od začetka te je luka popolnoma normalno spraševal za razlago.
Potem pa si spet "ven padel" in tema je šla po svoje, tja nekam do klobas
Najbolj zanimivo mi je pa potem ko se gre en turistični tehnik potem zapenjat v tehnikalije...

Ne recem Luka ki ke nekaj šravfal in ostali....

Ampak če bi teb dal vilce za štelat ventile v roke bi pa z njimi začel jest solato ker ne bi vedel kaj držiš sploh v rokah...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
spet ne bereš za mano- za "nove" stvari sem alergičen, če mi kdo od "stručkotov" utruja, ker imam za sabo kompetentne ljudi, pa tudi sam sem malo podučen, konec koncev sem s tehniko zrasel gor, za druge zadeve sem pa napisal, kaj in kako..
Vse ok. Ampak ko ti človek da dokaz, da govoriš gluposti, te prosi,da svoje trditve podpreš pa delaš budalo dalje iz sebe. Če nekaj trdiš kot edino pravilno stoj za tem in predloži neke dokaze, da imaš (tudi) ti prav. Če jih nimaš se preprosto vzdrži in ne zjebi še tiste teme.
Tak pa nisi dal enega dokaza zakaj imaš ti prav, da se tvoj avtov na mestu ogreva. Sem ti dal tovarniško priporočilo, da je to odsvetovano si bil pametn dalje. In tak tudi enega neboš dal zakaj je pa Ducatija potrebno na pooblaščen servis vozit, da garancija ne propade. Ker enostavno nimaš pojma zakaj je to tak. Pač si prepričan v to, da imaš nekaj posebnega kar se lahko samo posvečena roka dotakne. Ampak jeba je, da je okoli ogromno rok z več znanja kot te tvoje posvečene iz pooblaščenih. Drugač praviloma največji mojstri delajo za sebe in ne na pooblaščenih.

Če se delaš pametnega stoj za tem. Preprosto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tad3y

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Pa še nekaj. Malo si poglej kaj je Dunning-Kruger efekt. Upam, da ti je razumljivo in tam bolj na levem delu se išči.

1707581154934.png


 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
:aplauz:Ampak ti pa si vztrajen, vse boš probal, da upravičiš svoje nebuloze-upam, da si pri pouku tako zagret in da znajo iz tvojga klasa na konc vsaj ameriko pokazat na zemljevidu, če že nič drugega.:D
v glavnem, tvoj dokaz je skeniran papir nekega vozila, jaz ti pa lahk povem, da si precej zaostal in da so sedaj navodila ipd ze lep cajt v elektronski obliki, točno za svoj avto pa imam na voljo link do baze v nemčiji, (seveda z geslom ) kjer se vidi vse, kaj se dogaja z njim ipd..tak, da ne ti meni ob 11 poldne zvonit..:valjamse:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
Dejstvo je da Ducatija ne zna ali pa noče šravfat kar vsak.....

Vem ker ga je mel kolega mehanik....
dejstvo je, da šraufat ga zna vsak mehanik, ker ima vseeno motor na notranje izgorevanje in ne jederski reaktor.
drugo dejstvo pa je, da je dukati tak dr-ek, da se vsake 4 delovne ure pokvari, to je pa razlog zakaj ga nihče noče šraufat. ker ima lastnika vsake tri dni na dvorišču z nepremičnino, in posluša od lastnika, da on nena vredi šraufa. to je okoli dukatija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in jest5