Uporaba USB vmesnika na android tablici

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Uporabljam tablico Asus MeMO Pad HD7.
Ker sem videl, da se da pri nekaterih tablicah uporabljati USB ključek, sem tudi za svojo naročil USB OTG kabel, vendar se ne zgodi nič, ko priklopim nanj USB ključek.
Ker nisem bil prepričan, če je vse vredu s kablom sem naročil še enega in je ponovno enaka zgodba.
Poskusil sem s 4 različnimi ključki. Tudi indikator na ključku ne utripne, ko ga priklopim na kabel.

Kaj bi bilo lahko narobe? Je možno, da ta tablični računalnik ne podpira USB naprav?

Kabel izgleda tako:
$T2eC16d,!)sE9swm,vE2BSFek7cnLw~~60_12.JPG
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Si probal otg na kaki drugi napravi? npr pri moji xperia z samo priklopim in deluje.
npr pri taščinem nexusu pa je potrebno imeti instaliran: Nexus Media Importer ali pa root tablice.
ker kakor gledam po youtubu je možen priklop.

re: na xda imaš da potrebuješ t.i. Y otg s katerim polniš tablico ob enem imaš pa tudi usb za ostalwe naprave:
https://www.dropbox.com/s/9g1v08ij1llc6i0/Screenshot2.png
 
Nazadnje urejeno:

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Hvala za nasvet.
Sem malo pogooglal in vidim, da je to standardna težava.
Baje da mora biti OTG adapter in ne samo kabel.
Sem naročil še enega, pa upam da bo kaj več sreče.
Ko ga dobim, javim če deluje.

Če je pa še kakšen uporabnik Memopada, se pa priporočam za mnenje in izkušnje
zmaga.gif
 

mmc

Pripravnik
10. mar 2009
281
0
16
Na ME301T lahko preko tega kabla/adapterja dostopam do zunanjega hdd wd elements, vseh kljucev. Deluje tudi miška in tipkovnica.
Ni kaj napisati... priklopim in dela
grin1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Oj...

Ne se razburjat.
smirk-1.gif
Sem pisal v okence pod tvojim zadnjim postom...

Pred dopusti sem tudi sam želel preverit OTG na mojem MemoPadu in zalosten ugotovil, da se ne zgodi nič.

Sedaj pa, prej da kupim Y kabel z možnostjo priklopa napajalnika me zanima, če to sploh deluje?!
Je enako, če dam USB disk v USB HUB z napajalnikom in to vtaknem v ASUSa, da ne odkrivam tople vode?!

TNX