Univerzelen daljinec

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
606
113
Fora je v tem, da imajo tvji različne kode za komande daljinca.

Ko boš prvič uporabila daljinca greš lepo po navodilih, kjer bo pisalo kaj moraš narediti, da poiščeš pravo kodo tvja.
Običajno je treba samo tiščati en gumb, dokler TV ne ugasne. Takrat spustiš gumb in lahko začneš normalno uporabljati daljinca.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
606
113
Odvisno od daljinca. Večina podpira krmiljenje večih (cca 4) naprav (tv, dvd, stolp) z istim daljincem.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
606
113
Pa še to. Če se le da, se v trgovini dogovori, da lahko vrneš daljinca če ne bo našel kode za tvoj TV.
Sicer se to redko zgodi, ampak včasih se.
 

vizzzi

Pripravnik
10. okt 2007
370
0
16
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Pa še to. Če se le da, se v trgovini dogovori, da lahko vrneš daljinca če ne bo našel kode za tvoj TV.
Sicer se to redko zgodi, ampak včasih se.

Kot naprimer pri mojem Samsungovem TV. Nobena koda ne deluje...
tongue-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Sam sem enkrat v BigBangu kupil najcenejšega (cca 10 €)... Je delalo, ampak ni bilo vseh funkcij... Vse kode, ki so prijele, niso bile prave... Nato sem kupil (pravzaprav zamenjal brez problema in doplačal) nekoliko dražjega (cca 15 €) in dela vse tipi topi... Tudi iskanje kode je bilo veliko lažje. Imam jo pa zapisano na notranji strani pokrovčka za baterije, kjer se sigurno ne zbriše... Mi je celo še bolj všeč od originalnega, saj ima boljšo in preglednejšo postavitev tipk...
wink-1.gif


So pa družinski kolegi kupili na uradnem servisu "univerzalnega" daljinca, sprogramiranega za njihov TV... Dali so cca 25-30 €, postavitev tipk je pa nikakva! Vse tipke so enake po barvi in izgledu, postrojene v mrežo, tako da je zelo nepregledno za starejšega človeka...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
606
113
Če so tipke čisto pomešanje, potem zelo verjetno ni prava koda. Poženi še enkrat avtomatsko iskanje kode.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
imam ruwido daljince, ki se jih programira na točno določeno televizijo in nadomestijo original v popolnosti... povzame vse funkcije tudi tiste ki jih ponavadi univerzalni ne... postavitev tipk prijazna ohišje in tipke pa kvalitetne ... 15 eur