Kako odpreti (svoj) sef :)

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Doma imamo tale sef, ki ga moram odpreti.. Noter damo ponavadi playstation kontroler ali pa daljinc od televizije, ko se morajo otroc učit.
Enkrat sem ga pustil odprtega, tamaldva sta zamenjala kodo in jo po dveh mesecih pozabila. Ključka tudi nimam, zadeva pa je privijačena v steno.
Verjetno ga ni težko odpreti, iščem idejo, kako ga najlažje :)

Gre pa za točno tale model:
dagobert-red-new.jpg
Hvala!
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Če se lahko zraven uštulim - glede na to da je OT že rešil svoj problem.

V firmi imamo en sef, ki je zaprt že po občutku kakšnih 20+let. Po filingu je prazen (vsaj ko ga zaguncaš nič ne ropota). Ključa seveda nimamo. Pozna kdo kakšno firmo ki bi se ukvarala z odpiranjem tega? Je pa velik cca 160x50x90 cm...

1679301746237.png
1679301898550.png
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
sej tako ključavnico pa lahko enostavo prevrtaš?

drugač pa ključavničarji imajo tudi orodje za take zadeve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Doma imamo tale sef, ki ga moram odpreti.. Noter damo ponavadi playstation kontroler ali pa daljinc od televizije, ko se morajo otroc učit.
Enkrat sem ga pustil odprtega, tamaldva sta zamenjala kodo in jo po dveh mesecih pozabila. Ključka tudi nimam, zadeva pa je privijačena v steno.
Verjetno ga ni težko odpreti, iščem idejo, kako ga najlažje :)

Gre pa za točno tale model:
Poglej priponko 64751
Hvala!
Saj ne vem ali bi se smejal ali jokal. Res ne vem ali se delaš norca ali nas trolaš ali si res tolk :bonk:da take pišeš.
Že to, da v tak sef noter skrivaš pred otroci playstation kontroler in daljinc od tvja. Dovolj pove o vaši familiji. Potem pa, da ga pustiš odprtega tamale dva zamenjata kodo in jo pozabita. Pa to je najboljša komedija ever:valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Če se lahko zraven uštulim - glede na to da je OT že rešil svoj problem.

V firmi imamo en sef, ki je zaprt že po občutku kakšnih 20+let. Po filingu je prazen (vsaj ko ga zaguncaš nič ne ropota). Ključa seveda nimamo. Pozna kdo kakšno firmo ki bi se ukvarala z odpiranjem tega? Je pa velik cca 160x50x90 cm...

Poglej priponko 64778Poglej priponko 64779
Identičnega smo imeli. Ne vem, če nima 500 kil, trije pohorci so ga komaj nesli po stopnicah :valjamse:
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Če se lahko zraven uštulim - glede na to da je OT že rešil svoj problem.

V firmi imamo en sef, ki je zaprt že po občutku kakšnih 20+let. Po filingu je prazen (vsaj ko ga zaguncaš nič ne ropota). Ključa seveda nimamo. Pozna kdo kakšno firmo ki bi se ukvarala z odpiranjem tega? Je pa velik cca 160x50x90 cm...

Poglej priponko 64778Poglej priponko 64779
To je star trezor za fascikle iz 80h

Poskusi pri :
  • Plenus d.o.o.
  • Tržaška cesta 85
  • 2000 MARIBOR
Po sliki sledeč je to CILINDRIČNI VLOŽEK TITAN VDC katerega brez problema prevrtaš in zamenjaš z novim .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Nolimal iz borovnice (firma je v logatcu)..

Bil pri njem točno 1 teden nazaj, fantje so profesionalci, vedo kaj delajo, tudi storitve so ugodne.

Pri njih sem vzel sef za wepse , ampak je debata tekla v vse možne smeri :)

P.S. na svetu ni sefa v katerega se ne da vlomiti, vprašanje je samo čas.

P.S.2 Niti za milimeter se ni premaknil :D

334592384_639557401513332_842926935453810680_n.jpg
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Moj sorodnik se je v času SFRJ ukvarjal z vlamljanjem v sefe. Uradno. Kot serviser za Primat je hodil po celi Jugi odpirat sefe. Ključi se zgubijo, zlomijo, številke pozabijo ... Nekako se mora dati odpreti. Ni pa ravno tako, da ga boš nekje "požgečkal" in se bo nepoškodovan dal odpreti. Najšibkejše točke so bile najbrž serviserjem vnaprej znane, ampak tu ga je vezala službena molčečnost in o tem ni ravno razpredal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Saj vem, da je že rešeno, ampak samo o tem, koliko so te zadeve res varne (preizkušeno lastnoročno na način od 2:15)

 
  • Wow
Reactions: hermann

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Moj sorodnik se je v času SFRJ ukvarjal z vlamljanjem v sefe. Uradno. Kot serviser za Primat je hodil po celi Jugi odpirat sefe. Ključi se zgubijo, zlomijo, številke pozabijo ... Nekako se mora dati odpreti. Ni pa ravno tako, da ga boš nekje "požgečkal" in se bo nepoškodovan dal odpreti. Najšibkejše točke so bile najbrž serviserjem vnaprej znane, ampak tu ga je vezala službena molčečnost in o tem ni ravno razpredal.
Ko je potrebno odpreti kak sef in je ocitno da ne gre za kaznivo dejanje se pri proizvajalcih (oz to izvedejo njihovi serviserji) pridobi nacrt sefa oz drobovja in se na tocno dolocenih mestih zvrta luknje. Bodisi za kontrolo pozicije mehanizma (npr stevilcnice) ali pa za manipulacijo le tega.

je pa v takih primerih potem sef unicen oz neuporaben ker pride do mehanskih poskodb (poleg lukenj)