umazan avto?

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
sem mel napisan nekaj vrstic pa sem potem dojel da maš ti 1 alpa 0. vmes pa bore malo. in s takimi, ki v življenju ne prepoznajo odtenkov se mi ne da.
imaš prav, vsi ki pucajo avto več kot ti imajo psihične motnje. boh ne daj pa da spucaš zraven še orodje.
jaz pa spucam svoj avto in orodje. orodje po uporabi/naslednji dan, avto pa občasno. več kot 2 na leto pa ziher.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ma govori se o nekem normalnem vzdrževanju ne pa da poliraš 2x na sezono ter v primeru dežja ne greš na cesto.
nekateri bi radi iz riti privlekli argumente samo da je kontra
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Če prav tip da ima z avtom odnos :valjamse:
očitno nisi zastopil kaj sem napisal.
tako kot imaš odnos do svojih cunj da jih opereš ter zlikaš ko so umazane tako imaš odnos do avta da skrbiš za nek nivo čistoče.
in te stvari se prenese na več ali manj vse kar imaš. če imaš je treba za to tudi skrbet.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sem dal točne primere kaj ni normalno vzdrževanje. Orodje je potrebno vzdrževat, tudi osnovna čistoča je del vzdrževanja. Pucanje motorke s paličko za ušesa in zobotrebcem po vsaki uporabi pač ni normalno, isto kot ni glancanje ohišja štemarce da se sveti.

Oz. če že omenjate orodje za delanje otrok. A ga po vsaki namenski uporabi operete ali ga mogoče tudi namažete s kremico in 30 min masirate, pa potem dodate še malo anti aging kremice pa pred spanjem nočno kremico? ;)
 
  • Haha
Reactions: RoMeX

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ti pa mene ne. Eno je vzdrževanje, drugo pa kompulzivna motnja odnosa z avtom, kolesom, orodnjem, biločem (dve vedri, keramični premaz....bulšit). Pa če smo že pri štemarcah, jest lohk tri leta delam s štemarco, pa ne bo tok uničena, kot jo zgoni moj tast v eni sami uri.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: henkl

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Vsak človek na tem svetu ima kup sebi lastnih "motenj", samo dovolj dolgo ga moraš opazovat. Kdo pa sploh določa kaj je motnja in kaj ne in kaj ima kogarkoli to za brigat, dokler človek porablja svoj denar za svoje stvari?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Res je, sam komentiram :) Mam jest tud te motnje, sam se jih trudim odpravit. Pri meni je ta motnja pri biciklu, sam zmer manj :valjamse: Res pa je, da ene stvari pa res ne morem, da prestave šklepetajo.....grrrrr
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Vsak človek na tem svetu ima kup sebi lastnih "motenj", samo dovolj dolgo ga moraš opazovat. Kdo pa sploh določa kaj je motnja in kaj ne in kaj ima kogarkoli to za brigat, dokler človek porablja svoj denar za svoje stvari?

Ja samo potem teh motenj ali užitkov ne vsiljuje drugemu kot absolutno resnico.

Če se že izpostavlja skrajnost v kateri nastopajo prašiči v vozilu je prav da se omeni tudi skrajnost na drugi strani, to so maxibrillerji ki vsak sončen dan glancajo svojo pločevino. Nič od tega ni normalno, ker normala je neka povprečnost v družbi in tu mislim da je neko povprečje bolj na svinjski strani (lahko pa kdo anketo postavi kolikokrat kdo sesa in pere avto, da vidimo kaj je povprečje in posledično tudi neka družbena normala).
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
sicer to da se omenja "maxibrillerje" je že folklora. ubistvu vsak "slovencelj" je tak. ne samo da se jih omenja aktivno se iz njih norca dela že leta.
pašeta pa bmw pa take fore.
tukaj pa je tema ki je ravno obratna temu za spremembo in vlečeš neke argumente kako je že skoraj vsak ki več kot 2x letno avto opere maxibrillar.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Prva skrb je da se avto ne umaže.

Ko pa se (in slej ko prej se), ga je pa treba očistiti, enako kot recimo doma bivalni prostor. In če se to dela na vsakih pa tednov, to še ni fanatizem.

Tja bi jaz prištel tiste, ki parkrat na leto polirajo avto, ki ga perejo po vsaki vožnji, ki imajo pod gumami tepihe, avto pa pokrit, itd...

Maxibrila moj avto sicer ni in ne bo videl, ker mi ni všeč svetleč učinek, ki ga pusti. Uporabim raje kakšno bolj mat rešitev.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Nič posebnega. Pač opral je avto. Jaz naredim enako, edino na začetku ne grem s peno.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Meni ga pere dež. Sam občasno spucam žaromete in stekla, ter kak večji ptičji drek. Znotraj posesam/prebrišem 2x na leto in to je to.
Pa je avto znotraj bolj čist, kot večina, kar jih vidim naokoli (razen od fanatikov, ki ga loščijo 5x na teden) in razen nekaj kamenčkov na/pod gumenim tepihom nimam druge svinjarije.

Ok, enkrat sem moral dati globinsko spucati zadnje sedeže, ker jih je tamal pobruhal.