umazan avto?

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Meni je čudno tako "tuširam se dvakrat na dan" kot tudi "tuširam se na dva dni". 1x na dan je kar standard dandanes, po mojem, morda bo treba narediti anketo :D

Če že iščete čudake povprašajte malo babice in dedke kakšen je bil standard z umivanjem 40 let nazaj in se čudite. V nekaterih kulturah so take navade še danes, pa dvomim, da bi kdo te ljudje na prvo žogo označil kot svinske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Meni je čudno tako "tuširam se dvakrat na dan" kot tudi "tuširam se na dva dni". 1x na dan je kar standard dandanes, po mojem, morda bo treba narediti anketo :D

Če že iščete čudake povprašajte malo babice in dedke kakšen je bil standard z umivanjem 40 let nazaj in se čudite. V nekaterih kulturah so take navade še danes, pa dvomim, da bi kdo te ljudje na prvo žogo označil kot svinske.

Dejstvo je da dnevno tuširanje tudi ni zdravo. Tako da se da razglabljat kaj je dobro in kaj ne in zakaj smo prišli od umivanja 1x na sezono, preko 1x na teden (v nedeljo) na 1x dnevno ali celo večkrat dnevno. Zaradi zdravja zagotovo ne.

Isto pri avtu. Drgnit in sesat ga noter 1x tedensko samo prekomerno obrablja material na sedežih in tapiserijah, se takoj vidi avto od takih obsedencev, ko ima pri 200k km vse niti potegnjene iz blaga, armatura je zdrsana do belega po robovih in tekstilne obloge odstopajo na vseh mestih v avtu. Če nisi prašič in nimaš malih prašičkov (otrok) potem je 1x na pol leta sesanje avta znotraj povsem ok, vmes pa še po potrebi streseš kamenje s tepihov in jih spet po potrebi posesaš (zato pa so tepihi tam).

Isto pranje zunaj. Vsako pranje samo spira vosek in uničuje lak, tako da je z racionalnega stališča je vsako pranje kateremu ne sledi nanos nove zaščite kontraproduktivno. Avto je od zunaj enako usran pa 30 min po tistem ko ga spet zapeljete na cesto, razen če se vozite samo po mestu v času ko ne pada saharski dež in v času ko ne cveti nič.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Utisevalec dokaj povrsen si kolikor se delas pedantnega. V obmocju ekvatorja tja do zmernega pasu je normalno, da se ljudje kopajo v morju, rekah jezerih vsakodnevno in ne poznajo tusiranja. Visje na severu pa zaradi suhega podnebja ne svicajo toliko. Vmes so se ljudje od nekdaj umivali vsakodnevno. Tudi sam imam stare fotre in prastare fotre iz tega obmocja in se je noge, obraz, anogenitalni del, pod pazduho... umivalo vsak dan. Kopanje je bilo pa rezervirano na nedelje. Vcasih so si pac zvecer vzeli pol ure casa, da se normalno ocistijo, danes je pa lazje skociti za 5min pod tus, ker je prirocen.

Se zanimivost

https://www.medievalists.net/2013/04/did-people-in-the-middle-ages-take-baths/

Pa kdor se kdaj ni skopal par dni skupaj ve kako vneta koza postane na riti, pod pazduhod, stegni ipd... v jla recimo, ko ze poteka debata.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Če nisem zasvical na polno, potem tudi sam kdaj kak dan tuš izpustim, ali pa vsaj zajfo. Obilna uporaba mil ni dobra ne za človeka ne za okolje. Malo pomislite kam gre tisto milo.
Da o sušenju kože ne pišem. Potem pa je treba kreme....
Da ne govorim o razkužilih v zadnjem času.....me zanima kam se bo naravna tehtnica nagnila po vseh mio kubikih razkužila ki smo ga v zadnjih mesecih zmetali nase.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ves kaj ti bom rekel, clovek sebe ne voha, vohas pa drugega. In to se kako dobro. Sem imel v zivljenju dosti opravka z ljudmi, ki imajo isto misljenje kot ti, tudi deklet, pa sem jim rekel samo hvala lepa in s.pi.zdi. Ali pa isto majico 2 dni skupaj, a se tako staras ali pa zivis na kmetih kje v prekmurju ali idrijskih rovtah. Bodi malo civiliziran. Zaradi taksnih se ne vozim z javnim prevozom od juga nemcije navzdol proti balkanu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in blasfemik

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mešate tuš in umivanje. Umivanje ključnih predelov telesa, menjava spodnjega perila vsak dan, je del osebne higiene. Za to ne rabiš tuša in miljenja celotnega telesa, ampak samo kos trdega mila in vodo, fajn je tud bide in o tem se govori, da pretiravanje ni OK. Kam smo prišli iz debate o zasvinjanih avtomobilih.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Debata ne spremeni dejstva da bi lahko zagovedni kravjak iz uvodnega videa kdaj pa kdaj posesal svojo drvarnico od avtomobila... ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Itak, samo eno je umazan avto, drugo pa svinjski. Pri nas lohk prideš za vsakim v služben avto, pa tud če že neki časa ni vidu pralnice ni panike. Mamo pa enga, k v enem samem dnevu tko usvinja avto, da ga pelješ direkt v pralnico in šaltaš z dvema prstoma, ker je ogabno...vse se lima, vse je mastno bljak.....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Itak, samo eno je umazan avto, drugo pa svinjski. Pri nas lohk prideš za vsakim v služben avto, pa tud če že neki časa ni vidu pralnice ni panike. Mamo pa enga, k v enem samem dnevu tko usvinja avto, da ga pelješ direkt v pralnico in šaltaš z dvema prstoma, ker je ogabno...vse se lima, vse je mastno bljak.....
Kupite mu rolo streč folije pa naj si ga "zamota" pred uporabo. Mogoče bo pokapiral da je pujs.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Pred leti mi je neki privatnik,na moj komentar če mu ni škoda avta-višji cenovni razred,odgovori zakaj le.Ko bo čas za prodajo ga bom dal enemu na globinsko čiščenje ter poliranje ceno spustim za 500 € kot so podobni in avto gre za med
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Moj bratranec, ki je (so)lastnik podjetja reševanje na cesti (predvsem kamionov, avtobusov in ostalih težjih stvari), dela z svojim par let starim Mercedesom E320 kot "svinja z mehom", od sedenja noter v zašmiranih hlačah, prevoza raznega orodja, kajenja, držanja volana z umazanimi rokami in kaj jaz vem česa še (vrhunec je bil ko so enkrat reševali en kamion, ki je vozil zmrznjene ribe in so jih metali stran in jih je vzel cel prtaljžnik, naložil jih je pa kar direkt, ne v kakšno vrečo, potem so šli seveda pivo, ribe pa so se topile...). Kot je bilo že napisano, vsako leto se obračajo veliki denarji (nedolgo nazaj so samo za eno dvigalo dali 400 jurjev) in briga njega, če bo potem dobil par sto eur manj (pa tudi če bi bilo jurja). Nekdo to potem kupi, očisti, verjetno še prevrti kilometre (ki jih ni malo) in lepo zasluži.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Moj bratranec, ki je (so)lastnik podjetja reševanje na cesti (predvsem kamionov, avtobusov in ostalih težjih stvari), dela z svojim par let starim Mercedesom E320 kot "svinja z mehom", od sedenja noter v zašmiranih hlačah, prevoza raznega orodja, kajenja, držanja volana z umazanimi rokami in kaj jaz vem česa še (vrhunec je bil ko so enkrat reševali en kamion, ki je vozil zmrznjene ribe in so jih metali stran in jih je vzel cel prtaljžnik, naložil jih je pa kar direkt, ne v kakšno vrečo, potem so šli seveda pivo, ribe pa so se topile...). Kot je bilo že napisano, vsako leto se obračajo veliki denarji (nedolgo nazaj so samo za eno dvigalo dali 400 jurjev) in briga njega, če bo potem dobil par sto eur manj (pa tudi če bi bilo jurja). Nekdo to potem kupi, očisti, verjetno še prevrti kilometre (ki jih ni malo) in lepo zasluži.
Vidiš, eni majo pa s škodo Fabio.... "ljubezenski odnos" haha. Konc koncev je to sam kup pleha. Mam enga v familiji, k glanca avte, sesa trikrat na teden, polira, avta (Mercedes E klasa) ne da iz garaže, če dežuje in se pelje s Puntotom na šiht. En bosanc k voz taksi ga vsake tri leta fehta in sfehta, da pol tist proda, pa kup novejš. Kup denarja in časa zmeče v te Mercke, jih raj ne voz, da se neb znucal, da ima pol Bosanc skor nov avto za pol cene.....Kdo je pol bolj pameten, tvoj bratranc al ta norc.
Jest sm nekje vmes. Kupim rabljen avto in ga vozim, redno vzdržujem, kar je za zamenjat pomenjam, me fizično boli, ko ga babnica pritegne ob kako škarpo. Nikol pa svojih avtov nisem glancal. Poskrbim za osnovno čistočo in to je to.

Zdej mam C5tko hidravličarja. Ni hudič, da ga en ponedeljek zjutri odklenem (gre za 5 centi dol ko ga parkiraš in nazaj dol ko ga odkleneš) in slišm kako lepo z odbijačem drgne po škarpi.....seveda ga je naslonila na škarpo, avto hrrrrk dol in pol hrrrrk gor. Tok nor nisem, da me škoda ne bi bolela, farbat pa tistih prask sigurno ne bom šel.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ne spomnim se da bi kdo tukaj napisal da avto čisti zato da bo ob prodaji lep in več vreden. :sprasujemse:

Aja, pa ko smo že ravno pri avtomobilih, jaz sem tudi viličarja samo enkrat v 20 letih opral, sesal pa niti enkrat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mam nekje slike, kaj se da naredit iz avta za 150 EUR pred prodajo..... Tko da bi ga zarad tega vsak dan glancu..... No go
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ja tega ni bilo omenjenega in sem kar malo debelo pogledal ko se je sedaj o tem začelo. saj se ne gre za tistih par 100€. pač nek odnos do svojega, eni pa to dvignejo na drugo raven.
je pa to res bolj vidno pri ljudeh ki obračajo večje znesek kako jim je za kakšno stvar lahko vseeno.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
ja tega ni bilo omenjenega in sem kar malo debelo pogledal ko se je sedaj o tem začelo. saj se ne gre za tistih par 100€. pač nek odnos do svojega, eni pa to dvignejo na drugo raven.
je pa to res bolj vidno pri ljudeh ki obračajo večje znesek kako jim je za kakšno stvar lahko vseeno.

Avto je primarno "delovno sredstvo" in načeloma ne smeš imeti nobenega čutnega odnosa do njega. Če ga imaš (pa ni važno a je to dacia ali pa mercedes) potem si že v osnovi neracionalen.

A mešalec tudi glancaš pa poliraš? A štemarco po uporabi posesaš in jo pošpricaš s silikon sprejem da se sveti bolj kot nova? A motorko razdreš in s paličko za ušesa opucaš po vsaki uporabi da ni delčka žagovine noter? A ključ 24 po uporabi na mastnem vijaku tudi pošpricaš z breake clenerjem? Večina nas tega ne počne, poznam pa ljudi ki to delajo ... in ja so čudaki in ja to je psihična motnja (OKM), samo ljudje ki tedensko maxibrillajo avto so zame na istem nivoju kot tisti ki štemarco pucajo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
S tem, ko cistis svoj avto in ga glancas in je noter vedno cist, s tem delas sebi dobro, si ti zadovoljen, nekako se temu rece antistres in dokler je clovek zadovoljen in uziva, do takrat se stvari prav odvijajo...Ko clovek trpi v sebi, to ni prav in zatorej, ce eden poje pol pice, pol pa jo namaze po zicu in ce pri tem uziva, ja kaj cmo... uziva, sej je njegov avto. Za nas je to cudno, za njega pa smo mi cudni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SavageSam

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
mislim katere primerjave. Orodje pač moraš spucat, da lahko naslednji dan, ali teden ali mesec, normalno z njim delaš. Kurca si tud spučeš po uporabi. Nekak vsaj. :evil: