umazan avto?

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Zadeva je enostavna: prikazuje odnos do avtomobila.


Sam perem vozilo 12-16x letno (Ročno, mikrofibra, dva vedra, predpranje z peno). Je redno sesano, stekla so vedno čista, vonjav v vozilu ni. na mesec mi vzame to cca 2 uri. na avtu imam keramiko od Gyeona.
Avto je redno servisiran z originalnimi deli po navodilu proizvajalca. NA vozilu sem pozorne na gume (letne zimske dot ne več kot 5 let), zavore (menjam vsaj 10.000 km prej ploščice) in pa imam najugodnejše zavarovanje za izredne primere.
Imam nadstrešek doma, ampak itakstoji zunaj večino časa, ko sem v službi.

Za marsikoga pretiravam za marsikoga sem umazanec. Dejstvo je da skrbi za vozilo tako kot bi povprečen voznik moral. Imam otroka in za hrano si vzamemo toliko časa, da ne jemo v avtu.

Ravnotako, tuširam se 2x dnevno, doma sesam vsakodnevno (imamo labradorca) in po tleh pomijem 1x tedensko.
Prostore zračim po navadi vsaj 2x dnevno.
Čevlje si skrtačim po navadi enkrat na 14 dni. Pralni stroj laufa vsakodnevno.

Me pa dostikrat šokira ko kam pridem, kako živijo. Smrad v stanovanju, tuširanje na nekaj dni, vodni kamen na oknih, kateri je že dolgo tam... Ko se peljem v tujih vozilih, prahu in masti od kože vsepovsod, zatohgel von, vetilacija ugasnjena...svetijo vse lučke na armaturki, gume savske letnik vsaj 9 let...

To niso slabi ljudje, ampak ljudje ki nimajo osnove higijene poštimane. In te vzorce navad prenašajo na svoje potomce.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Groza, za ubit jih, nemudoma prec, ker samo tvoja je prava. Onega, njihov life, njihov avto, stanovanje, skratka njihov way of life pac ne upostevas 5%. Little bit of nazi? Ta hohstaplerski attitude si zatakn nekam.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kar se odnosa tice...

Saj ni potrebno imeti obsesivno kompulzivno motnjo in cistiti vse povprek. Ampak da se lastnega avtomobila niti ne pritaknes in je noter dobesedno smentnjak, zasusena hrana, tona zvecilnih itd.

Ta bolestni kravjak octino iz svojega town-countryja niti smeti ni ven odvrgel, kaj sele da bi mu privoscil bazicno ciscenje in sestanje za 2 zetona. Keramicni premazi in ostale stvari so tukaj space shuttle.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Enim je avto samo sredstvo za A-B. Boli njih za izgled, vonj in podobno. Pac taki so. Dokler so s svojim premozenjem se je s tem ubadat cist bv, razen, ce ni kaksna tercialka / egotrip motnja v igri.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Zadeva je enostavna: prikazuje odnos do avtomobila.


Sam perem vozilo 12-16x letno (Ročno, mikrofibra, dva vedra, predpranje z peno). Je redno sesano, stekla so vedno čista, vonjav v vozilu ni. na mesec mi vzame to cca 2 uri. na avtu imam keramiko od Gyeona.
Avto je redno servisiran z originalnimi deli po navodilu proizvajalca. NA vozilu sem pozorne na gume (letne zimske dot ne več kot 5 let), zavore (menjam vsaj 10.000 km prej ploščice) in pa imam najugodnejše zavarovanje za izredne primere.
Imam nadstrešek doma, ampak itakstoji zunaj večino časa, ko sem v službi.

Za marsikoga pretiravam za marsikoga sem umazanec. Dejstvo je da skrbi za vozilo tako kot bi povprečen voznik moral. Imam otroka in za hrano si vzamemo toliko časa, da ne jemo v avtu.

Ravnotako, tuširam se 2x dnevno, doma sesam vsakodnevno (imamo labradorca) in po tleh pomijem 1x tedensko.
Prostore zračim po navadi vsaj 2x dnevno.
Čevlje si skrtačim po navadi enkrat na 14 dni. Pralni stroj laufa vsakodnevno.

Me pa dostikrat šokira ko kam pridem, kako živijo. Smrad v stanovanju, tuširanje na nekaj dni, vodni kamen na oknih, kateri je že dolgo tam... Ko se peljem v tujih vozilih, prahu in masti od kože vsepovsod, zatohgel von, vetilacija ugasnjena...svetijo vse lučke na armaturki, gume savske letnik vsaj 9 let...

To niso slabi ljudje, ampak ljudje ki nimajo osnove higijene poštimane. In te vzorce navad prenašajo na svoje potomce.

No, sedaj vsaj vemo, zakaj je standard, ko se prikljapljaš na kanalizacjo brez javnega vodovoda 150 litrov vode/osebo/dan. Ker sam se večinoma tuširam na dva dni in mi ni nikakor bilo jasno kako porabiš toliko vode na dan na osebo. Potem so pa zneski na položnicah tam kjer živita dve družini na enem naslovu po 50, 60 EUR na mesec zgolj za kanalizacijo, brez vode.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Jaz bom rekel takole, nobena skrajnost mi ni v redu. Tako zelo zasvinjan avto, kot je na posnetku jaz še nisem imel in ga tudi ne bom imel. V glavnem imam notranjost večinoma dokaj urejeno, se pa zgodi od časa do časa, da je malo razmetano pa tudi sesam bolj poredko ampak je znosno, če vidim, da se lahko začne pretiran nered in umazanija se hitro lotim pospravljanja in čiščenja. Spet obsedenost s čiščenjem avtomobila pa tudi ni zame in mi je neumno vsak teden prati, sesati, mazati, našpricati in zdrgniti vsak delček avtomobila... prav tako mi je neumna obsedenost z avtomobilom, da mora biti vse brezhibno čisto in se nič ne sme početi v avtu, ne piti ne jesti, seveda se mora paziti pri pitju in jedi, da ne svinjaš, če pa ponesreči kaj pade pa takoj pobereš,... eni bi pa najraje, da se vsi v copate preubujemo preden vstopimo v avto in smo čisto pri miru in tiho, da nebi med govorenjem kaj pljuvali ali še bolje, da sploh nebi dihali, da ne pride do rosenja :D
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Six: Fora je, da je dosti lažje očistit avto, če ga stalno držiš na nekem nivoju. Stvari sam obrišeš, če si prej površine 1x namazal ostanejo hidrofobne in se potem veliko lažje čistijo.

Recimo če bi šel v živet v blok in skoraj ne bi mogel doma pucat avta, tako kot ga lahko zdaj, bi zadevo dal spedenat oz. bi jo sam, potem pa minimalno pral čez leto.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Predvsem je fora to, da če želiš imeti nekaj čisto in za čistočo moraš skrbeti sam, to veliko lažje delaš sproti tako, da že zasvinjaš ne in pač paziš kaj in kako delaš. Če je pa nekdo celo življenje navajen, da mu je mama vse sproti pospravila, se pa zgodi to v zgornjem videu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Zadeva je enostavna: prikazuje odnos do avtomobila.


Sam perem vozilo 12-16x letno (Ročno, mikrofibra, dva vedra, predpranje z peno). Je redno sesano, stekla so vedno čista, vonjav v vozilu ni. na mesec mi vzame to cca 2 uri. na avtu imam keramiko od Gyeona.
Avto je redno servisiran z originalnimi deli po navodilu proizvajalca. NA vozilu sem pozorne na gume (letne zimske dot ne več kot 5 let), zavore (menjam vsaj 10.000 km prej ploščice) in pa imam najugodnejše zavarovanje za izredne primere.
Imam nadstrešek doma, ampak itakstoji zunaj večino časa, ko sem v službi.

Za marsikoga pretiravam za marsikoga sem umazanec. Dejstvo je da skrbi za vozilo tako kot bi povprečen voznik moral. Imam otroka in za hrano si vzamemo toliko časa, da ne jemo v avtu.

Ravnotako, tuširam se 2x dnevno, doma sesam vsakodnevno (imamo labradorca) in po tleh pomijem 1x tedensko.
Prostore zračim po navadi vsaj 2x dnevno.
Čevlje si skrtačim po navadi enkrat na 14 dni. Pralni stroj laufa vsakodnevno.

Me pa dostikrat šokira ko kam pridem, kako živijo. Smrad v stanovanju, tuširanje na nekaj dni, vodni kamen na oknih, kateri je že dolgo tam... Ko se peljem v tujih vozilih, prahu in masti od kože vsepovsod, zatohgel von, vetilacija ugasnjena...svetijo vse lučke na armaturki, gume savske letnik vsaj 9 let...

To niso slabi ljudje, ampak ljudje ki nimajo osnove higijene poštimane. In te vzorce navad prenašajo na svoje potomce.

A z avtom imata to odnos? Se zvečer mal pogovarjata, kako je šlo čez dan, če ga kaj boli, če se je kje udaril :valjamse: ..... Moj avto vidi cca 12x na leto pralnico, prej manjkrat kot večkrat in dvakrat na leto komplet čiščenje, vmes pa sesalec in krpo po vsakem obisku pralnice. Redno je servisiran, gor so vedno gume vsaj zgornjega srednjega razreda nikol vožene več kot 3 pogojno 4 sezone, z DOTOm nisem obremenjen. Nima pa to nobene povezave z odnosom do avta, ampak odnosom do sebe in moje varnosti.

Ti ni še nihče povedal, da drgnjennje dvakrat dnevno in pretiravanje z milom ni dobro za kožo? Toliko o tvojem dvakrat na dan drgnjenjenju.

Kar se pa stanovanja tiče. Urnika nimamo, ko je sekret za pomit se ga pomije, ko je kopalnica za pomit se pomije, podobno je s sesanjem in pomivanjem po tleh. Edino pomivalc v kuhinji, in pralni stroj pa šibata vsak dan brez izjem. Nas je le 5.

Otroc so pa tudi kdaj kaj pojedli v avtu, ni blo nobenga konc zarad tega, in avto ni bil nič užaljen.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Kupiš clia ter ga vzdržuješ nekako "srednje čistega" pa imaš mir, te noben tud povoha ne :p
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
A z avtom imata to odnos? Se zvečer mal pogovarjata, kako je šlo čez dan, če ga kaj boli, če se je kje udaril :valjamse: ..... Moj avto vidi cca 12x na leto pralnico, prej manjkrat kot večkrat in dvakrat na leto komplet čiščenje, vmes pa sesalec in krpo po vsakem obisku pralnice. Redno je servisiran, gor so vedno gume vsaj zgornjega srednjega razreda nikol vožene več kot 3 pogojno 4 sezone, z DOTOm nisem obremenjen. Nima pa to nobene povezave z odnosom do avta, ampak odnosom do sebe in moje varnosti.

Ti ni še nihče povedal, da drgnjennje dvakrat dnevno in pretiravanje z milom ni dobro za kožo? Toliko o tvojem dvakrat na dan drgnjenjenju.

Kar se pa stanovanja tiče. Urnika nimamo, ko je sekret za pomit se ga pomije, ko je kopalnica za pomit se pomije, podobno je s sesanjem in pomivanjem po tleh. Edino pomivalc v kuhinji, in pralni stroj pa šibata vsak dan brez izjem. Nas je le 5.

Otroc so pa tudi kdaj kaj pojedli v avtu, ni blo nobenga konc zarad tega, in avto ni bil nič užaljen.

Tako nekako imamo tudi mi. Avto peljem približno enkrat na mesec pralnico, poleti ga kdaj udi sam. Posesam ga tam nekje ne dva tedna (imam vtičnico na nadstrešku, tako mi ne vzame kaj preveč časa), papirčke in podobno pa dajem sproti ven. Otroci tudi kaj pojejo v avtu, samo to je redko in ne kar vse (absolutno nič mastnega in drobljivega). Če se da, se raje ustavimo, včasih pa pač ne gre (dež, se mudi itd...). Uglavnem, avto je večinoma čist, ni pa "spotless".
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Enim je avto samo sredstvo za A-B. Boli njih za izgled, vonj in podobno. Pac taki so. Dokler so s svojim premozenjem se je s tem ubadat cist bv, razen, ce ni kaksna tercialka / egotrip motnja v igri.

Tudi, če je samo za a-b to ne pomeni, da živiš v svinjaku.

Avto v videu je pač navaden smetnjak, a doma ti tudi povsod ležijo ostanki hrane? Pa pač stopiš čez?

Nekaj je biti OCD in avto pucat dnevno/tedensko v vsak kotiček, ampak to, da imaš na tleh dnevno produkcijo hrane vseh ljubljanskih McDonaldsev, je pa tudi daleč od normalnega.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Tudi, če je samo za a-b to ne pomeni, da živiš v svinjaku.

Avto v videu je pač navaden smetnjak, a doma ti tudi povsod ležijo ostanki hrane? Pa pač stopiš čez?

Nekaj je biti OCD in avto pucat dnevno/tedensko v vsak kotiček, ampak to, da imaš na tleh dnevno produkcijo hrane vseh ljubljanskih McDonaldsev, je pa tudi daleč od normalnega.

Moj je srednje opran, ni nonstop total shiny (nkol ne bo), pa tud svinjski ne. Kaj pa drugi pocno s svojim plehom me pa res ne zanima, njihov problem. Vazn edin, da tehnicni nardi pa ma lahko tud bazen not ce hoce. Me ne briga, res. S tem se naj tercialke ukvarjajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20