Ultrazvok trebuha Maribor

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Pozdravljeni,
potrebovali bi ultrazvok trebuha v Mariboru,
verjetno samoplačniško,

kako se lotiti tega, a obstajajo različne kvalitete ultrazvoka?

Koga v Mariboru bi priporočili?

Hvala, Jože
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Kopitarjeva ulica imas dobrega samoplacniskega. Nekdanja ambulanta zdmb je bila tam, sedaj pa so bolj ali manj vsi privat tam. Poklices, se narocis in placas.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.618
1.241
113
Aparati so vsi enaki, kar šteje je roka. Tu so pa enormne razlike. In gre lahko za razliko med zivljenjem in smrtjo. Najboljso roko v Slo ima po mnenju poznavalcev gospa ki dela samoplacnisko v Dravljah.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Kopitarjeva ulica imas dobrega samoplacniskega. Nekdanja ambulanta zdmb je bila tam, sedaj pa so bolj ali manj vsi privat tam. Poklices, se narocis in placas.
tam sem bil kako leto nazaj za slikanje kolena,.. nekako mi zastarelo deluje...
kako vedeti kje bi bilo:
- zelo kvaliteten ultrazvok
- kvaliteten diagnostik (zdravnik)

PS: hvala za info
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Zastareli prostori ali ne. Point je v doktorju, ki opravlja delo ne fancy prostorih.
Velja pa ta doktor za enega boljsih v MB.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajote

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Zastareli prostori ali ne. Point je v doktorju, ki opravlja delo ne fancy prostorih.
Velja pa ta doktor za enega boljsih v MB.
ma klical tja,.. samoplačniško v isti čakalni vrsti kot na naročilnico / dva meseca čakanja...
in mi kar tam priporočajo naj grem na SANABILIS, ki pa ima katastrofalne ocene...

"Na slabšem ultrazvoku še nisem bil"
"neprijazen odnos in površinska razlaga stanja", "Grozen odnos"

a je še kje kaj pametnega?
 
  • Wow
Reactions: ales85

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Bolje se zapeljat uro stran kot pa plačat 80€ za to da na koncu nič nimaš od tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Zapelji se v Zreče ali pa Mursko, kolk se čaka ne morem rečt dvomim pa da 2 meseca. Garancije da bo preiskava dobra ti pa ne morem dati. Jaz sem imel UZ že toliko dajih niti ne štejem več pa je to res porazno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ma klical tja,.. samoplačniško v isti čakalni vrsti kot na naročilnico / dva meseca čakanja...
in mi kar tam priporočajo naj grem na SANABILIS, ki pa ima katastrofalne ocene...

"Na slabšem ultrazvoku še nisem bil"
"neprijazen odnos in površinska razlaga stanja", "Grozen odnos"

a je še kje kaj pametnega?
Kakšni pa so kaj dandanašnji ultrazvoki, ki so namenjeni ljudem? Pred nekaj leti sem peljal psa na UZ na veterinarsko kliniko. Sem samo gledal. Raven zaslon, velik kak kv. meter, vdelan v mizo. Slika v barvah in skoraj tridimenzionalna. Organi vidni tako, kot bi bili zunaj telesa, da sem jaz kot laik videl na njih vse spremembe.
Pred nekaj meseci sem bil pa sam na UZ srca. Mali zaslon, slika pa črno bele sence iz katerih je samo dohtar videl, kaj se dogaja. Tako kot pred 50. leti
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113

Na googlu mas 1200+ ocen, povprecna pa 4,3.

Mama je bila narocena v bolnico na ultrazvok, vendar je cakala predolgo in si je raje placala prii Fontani. Vseeno je nato se sla v bolnico tudi. Izvida identicna. Nevem kaj mas falit, saj pa ne delajo crnogorci brez osnov slovenscine.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
UZ je ena bolj subjektivnih preiskav in od vseh najbolj ali ena izmed najbolj odvisna od preiskovalca. beri, nobena mašina ne pokompenzira dobrega UZista.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Na googlu mas 1200+ ocen, povprecna pa 4,3.

Mama je bila narocena v bolnico na ultrazvok, vendar je cakala predolgo in si je raje placala prii Fontani. Vseeno je nato se sla v bolnico tudi. Izvida identicna. Nevem kaj mas falit, saj pa ne delajo crnogorci brez osnov slovenscine.

Tu je ena zelo pomembna podrobnost o identičnih izvidih, a je prejšnjega pokazala temu ki je drugič delal, ker če je odgovor da potem ni čudno da je isti. Jaz sem bil že kar nekajkrat 2x na UZ za isti problem pa sem do sedaj samo enkrat dobil enak izvid. In to prvič ko sem pokazal prejšnji izvid . Potem sem s tem nehal in ni bil nikoli več enak. Seveda je šlo tu večinnoma za športne poškodbe.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Seveda ni pokazala, slo je za resno stvar, bulica na prsih. Se je delalo na tem, da bo tudi drug zdravnik objektiven.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.618
1.241
113
Če rabis uz za kako spricevalo ..pojdi k cim slabsemu. Pravi uz dohtar ti najde boga in pol, kar drugi popolnoma preskoci. Dober te bo za uz abdomna matral 45min, pa se en dan ga bos cutil da si ga fasal. Povprecen konca v 20 min max...in vse kar cutis je hlad lubrikanta...