Ultrabook

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
po mojem ni vreden 690

porcesor 3 ali 4 generacije zadaj, 5400rpm navaden disk itd., grafična pa tudi ne vem če je kaj dosti boljša od integriranih
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
aktualna akcija za jumper ezbook 3 pro:

tomson slo-tech:

"Za EU skladišče žal ni kakšne kode, le za China skladišče koda: BOOKPRO iz 232€ na 207€ ... Če pa razmišljaš o EU skladišču pa vzameš iz EU4 skladišča, te pride s poštnino na koncu 7€ manj in 2 dni krajša dostava ... Omenjeni Teclast F7 je dobra alternativa, precej slična zadeva, malo tudi na GB s kodo: TECHTABLETS05 za 250€ (in PriorityLineEU za dostavo brez dodatnih stroškov) ..."
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
cene jim dnevno nihajo 20% gor dol, enkat je v enem skladišču, drugič ni

treba je vsak dan spremljat pa gledat
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.379
1.003
113
Celje
Obišči stran
No pa je tudi pri meni doma jumper ezbook 3 pro. EU skladišče dobava v 4 dneh in cena nekaj pod 230€. Nisem pristaš "kitajčkov", ampak tole je bil namenski nakup z zavedanjem, da za ta denar ne bo prav veliko muzike.
Nabavljen izključno za potrebe potovanj, skakanj po terenu, puščanja v avtu in hotelskih sobah. Novega folio1040 za skor 2,5k€ mi je nekako še malce žal za to. Želena uporaba: pisarniški programi, mail in remote na domači računalnik.

Pričakovanja so bila zelo nizka. Prvo presenečenje je sledilo, ko sem odprl škatlo. Prenosnik je izredno lepo narejen. Alu rezkano ohišje (kopija macbook air). Ob uporabi deluje solidno kompakten. Tipkovnica je na prvi vtis delovala zelo OK, po nekaj minutnem pisanju pa ugotoviš, da so tipke "čudne" (nekako neugodno trde). Je pa res, da sem navajen prenosnikov iz vrha ponudbe. Zaslon je NEPRIMERNO boljši od vseh prenosnikov do 500€ kar sem jih imel v rokah. Splošni vtis pokvari napajalnik s priloženim "drekastim" adapterjem na EU vtič, ki se iztakne vsakič ko izklopiš napajalnik iz vtičnice. Prav tako je kabel izredno kratek.
Računalnik se presenetljivo hitro postavi, uporaba je tekoča. Vgrajen 64GB "disk" pa se pokaže kot res počasen, ko začneš instalirati programje oziroma ko windowsi začnejo svojo veliko nadgradnjo. No tu si pa zadeva vzame čas... Med čakanjem sem že skoraj naročil m2 ssd... Ko pa se vse zloži, naredijo vse nadgradnje... je računalnik spet presenetljivo hiter.
Baterija? ne vem... ene dobre 4 ure je sedaj vklopljen brez napajanja (razne instalacije) in kaže še 55%.

Po enodnevnem igračkanju lahko samo rečem, da je prenosnik vreden plačanega denarja. Ni vrhunski, je pa zelo soliden izdelek in prvi občutek mi pravi, da je to to, kar sem iskal.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Tile kitajci (yepo, jumper, teclast itd.) so drugače vsi isti, samo imena pa kak detajl se razlikujejo. Tudi biosi se dajo flešat med različnimi znamkami (iste plate). So tudi eni, ki niso povsem enaki, imajo pa še vedno iste plate. Celo tablice obstajajo.

Imajo pa vsi random razlike pri vgrajenem emmcju (samsung, sandisk, krneki - so tudi velike razlike v brzini) in vgrajeni wlan kartici (realtek ali intel dual band). Jaz sem izgleda pri svojem yepotu potegnil najboljšo kombinacijo in težko opišem kako zadovoljen sem za tistih 170€.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
napajalnik si vzem enega z eu vtičom......

jumper ezbook2 je poštiman, smo ga uspeli rešiti itd.....vmes pa kupil asusa 13'3 hudiča

kupi kdo jumper ezbook2 4gb rama, 64gb diska....ima še 64gb micro sd za 90€?
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
fyi: prejsnji mesec sem na angleskem amazonu narocil zenbooka ux330, i5 7. generacije, mat fhd, 512gb ssd, 8gb ram, cena slabih 900€.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
blazko: mi smo socialni problem, wir haben nicht so viel geld als du :) sitzen 1 :p
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
šmenta :) vam 14'' ustreza po velikosti? meni 13,3'' je nekako premalo, itaq sem že blind na blizu :)
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Eno vprašanje za tiste, ki ste kupili tele kitajske ultrabooke: kako se vam dejansko obnesejo baterije?
Malo gledam za tem Ezbook 3 PRO in je kar nekaj jamranj, da jim baterija ne zdrži niti 2 uri. In pa, da je očitno okvarjena, dobili so pa 40 USD popusta od prodajalca. Kar mi recimo meni nič ne pomeni, ker bi rabil zadevo ravno zaradi 5+h baterije.