Ultrabook

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Eno vprašanje za tiste, ki ste kupili tele kitajske ultrabooke: kako se vam dejansko obnesejo baterije?
Malo gledam za tem Ezbook 3 PRO in je kar nekaj jamranj, da jim baterija ne zdrži niti 2 uri. In pa, da je očitno okvarjena, dobili so pa 40 USD popusta od prodajalca. Kar mi recimo meni nič ne pomeni, ker bi rabil zadevo ravno zaradi 5+h baterije.

pošteno povem, da ga nisem nikoli meril.

Sem ga pa pred 10 minutami (17:00) vklopil in zagnal neke glasbene spote iz YouTube. Je pa bila baterija pred tem na 90%, ker je bil v torbi in spanju kakšen teden.
Se oglasim, ko bo na 10% recimo.

Če boš v naših koncih, pa greva na kavo in ga lahko sprobaš.

edit:
no sedaj je baterija na 10%, ura pa 21:30. Se pravi 80% baterije je porabil za 4,5 ure vrtenja glasbenih spotov. Vklopljen wifi in svetlost zaslona na 50%.
S polno baterijo doseže 5 ur brez težav.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
pošteno povem, da ga nisem nikoli meril.

Sem ga pa pred 10 minutami (17:00) vklopil in zagnal neke glasbene spote iz YouTube. Je pa bila baterija pred tem na 90%, ker je bil v torbi in spanju kakšen teden.
Se oglasim, ko bo na 10% recimo.

Če boš v naših koncih, pa greva na kavo in ga lahko sprobaš.

edit:
no sedaj je baterija na 10%, ura pa 21:30. Se pravi 80% baterije je porabil za 4,5 ure vrtenja glasbenih spotov. Vklopljen wifi in svetlost zaslona na 50%.
S polno baterijo doseže 5 ur brez težav.
Hvala.
Fajn bi bilo, da še napišete, koliko časa imate ultrabook-a, ker to zna tudi vplivat na trajanje baterije.
Se ti javim, upam da mi bo šlo čez...
mtl: pišejo kaj na gearbest?
https://www.google.si/search?ei=5z6...1.64.psy-ab..0.1.104...33i160k1.0.t0KS3QBDlag

Ni to ravno, da vsi jamrajo, ampak nekaj pa jih je. Pa ne bi ravno tombole igral, če nimam veliko šans zadeti.
Mi je 17-ka postala malo prevelika za vlačit s sabo in nekaj takega bi mi direkt sedlo, saj ne potrebujem hudega procesorja za moje delo. Pa še, če ga ponesreči poškodujem, me ne bo preveč bolelo :).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
kot sem ti že rekel... seveda je razlika med nekim brand prenosnikom in tem kitajčkom. Ampak... če pogledaš ta dva na sliki... Cenovna razlika je več kot 10x!

Za Alter brati in dopis s Wordu napisati praktično ni razlike. Vsak zase pa ve, zakaj da za določeno stvar več €.

Ne boš pa na tem kitajčku igric igral, filmov montiral in nekih hudih fotk vrtel.


Meni kitajček pokrije točno določeno občasno potrebo, ko svojega prenosnika nisem pripravljen postavljati v "nevarnost". To so razna krajša potovanja, vikend dopusti, kakšna čudna uporaba na terenu. Za kitajčkom se bom dosti manj sekiral, če se mu kaj zgodi.

p.s. Ja mačka se rada nastavlja...
IMG_2898.JPG
:)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
jaz bi gledal asua zenbook royal, mislim da je ux390 model, ali pa huawey mate x, ce se ne bi prej navadil na touchscreen, tako sem si pa 12palcnega lenovota narocil, jbg. to poglej mogoce.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Aja, to rabiš za igrat (beri nezahtevno uporabo)... ja, pol pa itak kaj takega. Če rabiš s touchscreenom je pa mislim da samo Voyo z zaslonom na dotik, ampak je cca. 150 eur dražji, če iščeš budget torej odpade, tale ki ga imaš ogledanega je kar dobra cena. Če pa rabiš res ultra je pa gpd pocket prava stvar (imam, pa ne uporabljam, pod privat če te zanima nakup).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Ultrabook ali ultra-portable notebook oz. visokoprenosljivi prenosnik. Ker je v prvi vrsti lahek za prenašanje, posledično običajno manjši, tanjši, lažji...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Tudi jaz sem dobil tole zadevo Jumper ezbook 3 pro, očitno verzija 4, ker je BIOS zaklenjen in pa Sandisk disk je noter.
Zaenkrat prijetno presenečen nad baterijo (upam, da ne bo čez en mesec samo še 1 uro zdrzala), ob moji uporabi mirno preko 5 ur, celo blizu 7 z zmanjšano svetilnostjo. Zmogljivost je odlična za ta cenovni razred in za mojo uporabo več kot zadovoljiva.
Kar me res moti je to, da je treba tipko za vklop drzati 2 sekundi, ostalo so pa malenkosti. Tipkovnica je za prezivet, sledilna ploščica je bolj tako tako. In pa kable od napajalnika je res kratek, pretvornik sem pa kar zalimal gor, ker drugače bi mi polnilec ven padal. In pa WiFi signala ne lovi ravno super. Ni kriminalno slabo, ampak tudi v povprečju ne.
Potem ko sem nalozil vse zadeve, ki jih potrebujem, mi je ostalo se 20GB prostora, tako da zaenkat ne bom nabavljal še SSD diska, kljub temu, da naj bi to še pohitrilo računalnik.
Zaenkrat zadovoljen (sploh z izdelavo računalnika), očitno bom Surface Pro lahko končno upokojil...

PS: Kako pridem od črke Z (s strešico), ker ni tipke za to. Ja, tipkam iz njega in ne morem napisat Z (s strešico).
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
mtl: to si vzel unega za 250€ z 128GB ssd? si fasal kaj carinskega ddvja?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Še kratek update: včeraj je zadeva preživela prvi pravi krst in me s trajanjem baterije konkretno presenetila, saj nisem potreboval Surface-a. Baterija je namreč zdržala cel dan moje uporabe, kar pomeni zagotovo več kot 7 ur uporabe. Svetilnost zaslona malo nad minimum, proc na minimum, ker moje zadeve ne potrebujejo neke procesorske moči. Ob izklopu iz polnjenja je baterija kazala 12 ur. Upam, da ne bo prišlo do kakšne večje degradacije baterije.
Zaenkrat zelo presenečen, sem pa odkril eno slabost na terenu: boot res kar traja skoraj predolgo in na terenu kar precejkrat zadevo izključim/vključim.
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Še kratek update: včeraj je zadeva preživela prvi pravi krst in me s trajanjem baterije konkretno presenetila, saj nisem potreboval Surface-a. Baterija je namreč zdržala cel dan moje uporabe, kar pomeni zagotovo več kot 7 ur uporabe. Svetilnost zaslona malo nad minimum, proc na minimum, ker moje zadeve ne potrebujejo neke procesorske moči. Ob izklopu iz polnjenja je baterija kazala 12 ur. Upam, da ne bo prišlo do kakšne večje degradacije baterije.
Zaenkrat zelo presenečen, sem pa odkril eno slabost na terenu: boot res kar traja skoraj predolgo in na terenu kar precejkrat zadevo izključim/vključim.

Zakaj pa ga ne daš samo v "sleep"?