Ultrabook

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Kupujem en 14 palčni ultrabook pa ne vem kak proc iskati: celeron ali Pentium za internet, YT, office, slike etc. nič potratnega. Kakšen nasvet bi prav prišel?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Če boš delal le ENO stvar hkrati, potem ti bo verjetno Celeron speljal zadevo, drugače pozabi.
Če bi namreč hotel imeti odprtih več zavihkov v spletnem brskalniku, YouTube in potem še pošto, pa Word, se bo Celeron že precej mučil in upočasnitev bo opazna.

Tile Celeroni so super z vidika vzdržljivosti baterije, ker nima aktivnega hlajenja, itd., ampak moči pa tudi nimajo. Tako da, temeljito razmisli. Po mojih izkušnjah ta proc ni namenjen multitaskingu. In če bi ga sam uporabljal kot prvi računalnik, ne bi bil ravno zadovoljen z njim.

Res pa ga še nisem upgrade-al na SSD disk, kar naj bi malo pohitrilo zadevo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_NO

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
No bo bolj 2. prenosnik, ker za delo imam Lenovo.
Nesel ga bi na potovanja za brskanje, yt, shranjevanje slik, etc. Multitasking dvomim da bo videl. Je pa res, da premišljujem bolj v smeri enega z Pentium procem.
Hvala za info. To sem rabil iz prve roke.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Samo na zgoraj omenjen link in njegovo ceno je verjetno še carina in ddv? Ali ni v tem primeru bolj smotrno počakati, da se tak model pojavi v kakšnem od EU skladišč? MTL, ti si ga iz EUja dobil kajne?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
MTL, ti si ga iz EUja dobil kajne?
Drži, čeprav mi je bilo kasneje malo žal, ker je bil ravno flash sale iz China skladišča. Baje zna it velikokrat brez carine čez, potem bi bil dejansko skoraj zastonj.
Če bi me carina zahaklala, bi pač bil na isti ceni kot iz EU skladišča.

Sicer pa še glede zmogljivosti: sam ga stalno šibam na low proc mode zaradi baterije, ker mi proc ni važen, tako da verjetno v full proc modeu zadeva bolje dela.

Kot rečeno pa, za točno to uporabo, za kar ga potrebujem, je res top. Včeraj sem bil spet na terenu in sem se vrnil s 60% baterije. Nepredstavljivo do sedaj, sem moral namreč zraven Surface-a običajno še glavni prenosnik uporabljat, da sem ''preživel'' čez dan z baterijo.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Imaš odprt le en program oz. koliko taskov ti laufa? Gledam in se ne morem odločiti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Imaš odprt le en program oz. koliko taskov ti laufa? Gledam in se ne morem odločiti.
Običajno uporabljam dva specializirana programa, zravne pa imam odprtih nekaj Raziskovalcev in po možnosti še Word in Excel.

Se pa popravljam: vse to mi ta prenosnik preživi brez nekih hudih težav, moram pa delati malo ''počasneje''. To je v ultra low proc mode-u, zato da mi baterijo čim manj kuri. Sedaj ko tole pišem sem za test dal v power mode na proc-u in stvar deluje praktično brezhibno. Odprtih imam pa nekaj brskalnikov, Raziskovalcev, nastavitve in še odjemalec elektronske pošte. Tako da, morda sem bil v prvem odgovoru malo preveč konzervativen oz. sem čisto spregledal dejstvo, da imam low proc mode. ;) Kot rečeno, sam sem ekstremno pozitivno presenečen nad prenosnikom, seveda ob razumevanju, da se pogovarjamo o gajbi za 230 EUR in ne jurja +.

Še ena zadeva, ki sem jo opazil zadnjič: v čisto najmanjši nastavitvi svetlosti ekrana mi včasih začne ekran malo utripat. Ne vedno, nisem še ugotovil vzorca. Ena stopnja višje je potem že ok.

PS: V včerajšnjih reklamah (ne spomnim se pri kom, morda Bigbang) sem videl 14 inčni prenosnik s tem procom od Lenova za 260 EUR, je pa imel 4GB RAM-a. Če bi bil na tvojem mestu, bi raje kupil to kot pa Teclast. Garancija je vseeno nekaj vredna.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Še ena zadeva, ki sem jo opazil zadnjič: v čisto najmanjši nastavitvi svetlosti ekrana mi včasih začne ekran malo utripat. Ne vedno, nisem še ugotovil vzorca. Ena stopnja višje je potem že ok.

To je znana napaka ezbookov, yepotov in ostalih klonov... Naslednjo napako boš ugotovil, ko boš nabavil poceni ssd in ti ga ne bo prepoznal :D

PS: V včerajšnjih reklamah (ne spomnim se pri kom, morda Bigbang) sem videl 14 inčni prenosnik s tem procom od Lenova za 260 EUR, je pa imel 4GB RAM-a. Če bi bil na tvojem mestu, bi raje kupil to kot pa Teclast. Garancija je vseeno nekaj vredna.

Ja, ampak vsa ta poceni lenovotova jajca imajo ekrane za v smeti s patetično resolucijo. Dejansko so no name kitajci boljši od brand kitajcev. Pri meni je bil ful hd ips ekran prioriteta, pa še trofnil sem kitajca za 170€.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Hm, sem gledal kar nekaj review-ov teh zadevc in v nobeni nista bili omenjeni ti dve napaki. Toliko o objektivnosti :).
Lahko kaj več poveš glede SSD, ker to bi me znalo še tangirat, zaslon mi pa ni panike, dam eno stopnjo več in je ok...

Glede resolucije za Lenovo pa res nisem gledal, ampak verjetno tam zaslon ne utripa :)...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Lenovo ima že v osnovi negledljiv ekran, tako, da se ti res ne rabi kolcat po njemu. Itak pa ne vem zakaj bi imel osvetlitev pod 50%.

Kar se pa ssdjev tiče je pa znano, da razni kingspeci, kingdiani, adate, trancendi, wd green in podobna poceni solata pač ne delajo oz. jih bios ne zazna in so v najbolšem primeru dobri samo za podatke. Preverjeno pa delajo inteli, cruciali in samsungi. Seveda v velikosti 2280, baje v 2242 ni znan niti eden tip diska, ki bi normalno delal.

Beri ruske forume in boš vse zvedel o problemih in rešitvah.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Hvala za razlago.
A se ti zdi, da imam čas in željo brat ruske forume :)?

Torej dejansko samo ta daljši SSDji naj bi delovali? Je torej treba obrezat/odstranit tisto plastiko. Čudno, ker plac za SSD je prav namenjen za 2242 verzijo...
Kakorkoli, sam sem gledal in bi verjetno vzel 2280, ker so cenejši. Ampak trenutno še gre brez.

A tebi je šel brez carine čez iz Kitajske? Ker 170 EUR je res džabe. Imaš prav Ezbook-a ali kakšen drugi klon?