Ugoden nakup alkoholnih pijač

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Italijani imajo nasplosno cenejsi alko, vse te havane, bacardiji so po 10 eur! Za orenk festo se sigurno splaca zapeljat do dol.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
jaz hodim po zganice v metro...ziher je vse 5 € ceneje...hajneken 0,33 pa samo 72 centov
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Za Metro sicer imam kartico ampak s.p. ne obratuje več. To bi verjetno znal bit problem.

Kakšne so pa vodke v Hoferju in Lidlu? Je pitno?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Eurospin na Fernetičih. Pivo (Laško ali Union) je 75-80 centov na pločevinko, kakšne žganice pa tudi imajo. Jaz grem ponavadi iskat pred dopustom ene par platojev.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Za Metro sicer imam kartico ampak s.p. ne obratuje več. To bi verjetno znal bit problem.

Kakšne so pa vodke v Hoferju in Lidlu? Je pitno?

noben ne preverja ali s.p. se obstaja...enostavno vzames racun z obracunanim davkom in je to to...noben se nikoli nic ni reko...moja firma sicer se deluje ampak tudi prej na staro kartico ni blo problema, ki je prenehala ze pred 10 leti ni blo problema...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
A kdo pije vodko straight?
grin1.gif
(če jo potem itak nobena od teh ki so v naših trgovinah, mogoče razen tistih ki so v zaklenjeni vitrini ni dobra)

V koktejlih (ajd če džus-vodko šteješ kot "screwdriver") je itak vseeno, glava boli od vsakega alkohola.

Tako na hitro moja izbira za mešanje:
- vodka -> hofer, dražja oblika (cenejšo kupujem pa za sterilizacijo)
- gin -> merkator, špar, ... nekako so cene dosti nizke tako da kupujem "angleškega" ne raznih hofer, lidl, eurospin ponaredkov
- rum -> italija večinoma bacardi, havana (ene 30% cenejše kot pri nas)
- tequila -> mercator, špar, ... mariachi tequila, v italiji zanimivo je izbira tequil nula

Cene brandname pijač pri nas mislim da so tam-tam, se splača pogledat v vseh velikih trgovinah za akcije. Večina brandname pijač je v italiji cenejša! Najboljša stvar je pa Cointreau, pri nas hočejo 30EUR za flaško v italiji dobiš za 1/3 te cene (ja, 12EUR mislim da je bilo nazadnje). Za mešat, sploh za žure kjer kupiš vse najcenejše je cena alkohola tam-tam (pač cena čistega alhohola za ramzerje 35-40% je okoli 5EUR/liter in toliko je cena najcenejših žganjic).
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Ne bo straight pivcev... Vse se bo mešalo. Bel rum Havana Club bi rad dobil ceneje, ker v Mercatorju je 20€/L. Za ostalo žganico so dokaj razumne cene.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
A kdo pije vodko straight?
grin1.gif
(če jo potem itak nobena od teh ki so v naših trgovinah, mogoče razen tistih ki so v zaklenjeni vitrini ni dobra)

V koktejlih (ajd če džus-vodko šteješ kot "screwdriver") je itak vseeno, glava boli od vsakega alkohola.

Tako na hitro moja izbira za mešanje:
- vodka -> hofer, dražja oblika (cenejšo kupujem pa za sterilizacijo)
- gin -> merkator, špar, ... nekako so cene dosti nizke tako da kupujem "angleškega" ne raznih hofer, lidl, eurospin ponaredkov
- rum -> italija večinoma bacardi, havana (ene 30% cenejše kot pri nas)
- tequila -> mercator, špar, ... mariachi tequila, v italiji zanimivo je izbira tequil nula

Cene brandname pijač pri nas mislim da so tam-tam, se splača pogledat v vseh velikih trgovinah za akcije. Večina brandname pijač je v italiji cenejša! Najboljša stvar je pa Cointreau, pri nas hočejo 30EUR za flaško v italiji dobiš za 1/3 te cene (ja, 12EUR mislim da je bilo nazadnje). Za mešat, sploh za žure kjer kupiš vse najcenejše je cena alkohola tam-tam (pač cena čistega alhohola za ramzerje 35-40% je okoli 5EUR/liter in toliko je cena najcenejših žganjic).

jaz pijem straight...iz zmrzovalnika...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Ne bo straight pivcev... Vse se bo mešalo. Bel rum Havana Club bi rad dobil ceneje, ker v Mercatorju je 20€/L. Za ostalo žganico so dokaj razumne cene.

leclerc ma ceneje...so pa cene kr zrasle v zadnjem casu...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
A kdo pije vodko straight?
grin1.gif
(če jo potem itak nobena od teh ki so v naših trgovinah, mogoče razen tistih ki so v zaklenjeni vitrini ni dobra)

V koktejlih (ajd če džus-vodko šteješ kot "screwdriver") je itak vseeno, glava boli od vsakega alkohola.

Tako na hitro moja izbira za mešanje:
- vodka -> hofer, dražja oblika (cenejšo kupujem pa za sterilizacijo)
- gin -> merkator, špar, ... nekako so cene dosti nizke tako da kupujem "angleškega" ne raznih hofer, lidl, eurospin ponaredkov
- rum -> italija večinoma bacardi, havana (ene 30% cenejše kot pri nas)
- tequila -> mercator, špar, ... mariachi tequila, v italiji zanimivo je izbira tequil nula

Cene brandname pijač pri nas mislim da so tam-tam, se splača pogledat v vseh velikih trgovinah za akcije. Večina brandname pijač je v italiji cenejša! Najboljša stvar je pa Cointreau, pri nas hočejo 30EUR za flaško v italiji dobiš za 1/3 te cene (ja, 12EUR mislim da je bilo nazadnje). Za mešat, sploh za žure kjer kupiš vse najcenejše je cena alkohola tam-tam (pač cena čistega alhohola za ramzerje 35-40% je okoli 5EUR/liter in toliko je cena najcenejših žganjic).

jaz pijem straight...iz zmrzovalnika...

Potem je vseeno če piješ špirit, ker pri temperaturi med -20-30 ne dobiš nobene arome, še alkohol nerad hlapi!
evil.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
hahah vsakemu svoje :D, sicer pa jo pijes tam nekje na -15 :D

je pa bolj oljnato in se prime jezika :D

in ne ni isto :D
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Na slovenskem trgu, tak brez posrednikov za pitje straight sta uzitni belveder in pa grey goose... Pa se kaka posebnost bi se nasla....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
A kdo pije vodko straight?
grin1.gif
(če jo potem itak nobena od teh ki so v naših trgovinah, mogoče razen tistih ki so v zaklenjeni vitrini ni dobra)

Edit: Problem vodke je da ima zelo malo lastnega okusa, posledično je eden redkih močnih alkoholov, ki potrebuje pravilno izbiro+pripravo sestavin + postopka destilacije. Tako da kvalitetno vodko je težko naredit!
zmaga.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Ne bo straight pivcev... Vse se bo mešalo. Bel rum Havana Club bi rad dobil ceneje, ker v Mercatorju je 20€/L. Za ostalo žganico so dokaj razumne cene.

3 leta stara Havana (rumena) je v Sparu slabih 14€ (0,7l flaša), pa še nekaj malega dobiš nazaj na kartico.

V Ita je cena pod 10€, v A mislim da jo je imel Spar ravno do danes (jeba
rolleyes-1.gif
) po 12€.

Običajne bele Anejo Blanco ponavadi ne pijem - razen, če ne gre drugače, cena pa ni dosti nižja v primerjavi z akcijsko 3y (če sploh).
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Če je 0,7 14, pol je to še vedno 20 na liter. Mislim, da mi ne preostane drugega kot da spremljam letake, če bo kaj v akciji, ker do Italije mi je žal predaleč iz MB. Razen, če enga primorca povabim na fešto.
grin1.gif
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
V Ljubljani imaš Pivoljuba, pa dobro pivo.si, in Gas-station v Savskem naselju. Res, da so cene 0:33l piva po 3-5€
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno: