ubil zobozdravnico v lj

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Zobna bolečina je baje najhujša...

V Lj imate vsaj dežunega zdravnika. Drugje jih nimajo.
In Film ti pri taki bolečini takoj poči.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Kot sem danes izvedel iz zaupnih virov, naj bi prišel nenaročeno k zobozdravnici in prosil za pomoč, ker ga je močno bolel zob.

Sestra je vprašala zdravnico, ki pa je odvrnila, da danes ne bo nič, ker ima vse zasedeno, pa se je fantu odtrgalo in je planil notri in .... ostalo pa že veste.

Tvoji viri očitno nakladajo. Moj vir je bil namreč zraven, ampak vsega nočem pisat, ker ne bi bilo higienično.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Babette pravi:
Jes cizt zastopm, da mu je pocu zivc. Sej ni cudno, da se je to zgodilo, ce imamo
pa v Sloveniji zdravstvo v ku*rcu.

Seveda. Ni čudno. Zadnjič je očesni kirurg mami slabo popravil mrežnico in zato ga bom šel drug teden zaklat. Itak je zanič dohtar.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Nož je imel v žepu, ker je mislil iti po gobe. Žal se je tako obrnilo, da je šla druga oseba.

Pa kdo ti take klamfe prodaja?
stupid-1.gif


Ko gremo po gobe, imamo vojaške nože kar za pasom. Sploh če gremo prej še k zdravniku.
bonk.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Prodal tako kot sem kupil in kot sem napisal. Verodostojnost, hja ..., kot sem že rekel, zelo blizu, ni pa nujno, da je vse res, "verjetno vsak kovač svojega konja hvali". Jih ne poznam od prej.

Bodo že organi na osnovi poizvedb in opravljanja svojega dela ugotovili kaj je res in kaj ne, ostalo pa sodstvo.


Meni je samo bistvena razlika med umoril psihični bolnik ali umoril z naklepom, torej premišljeno in zanalašč.
Čeprav so posledice v obeh primerih enako tragične.
Malce v prid "bolezni" govori tudi podatek, da je še sam sebi sodil.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Ali pa enostavno nima poguma, da bi sprejel posledice, in tako si je probal soditi sam.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Ali pa enostavno nima poguma, da bi sprejel posledice, in tako si je probal soditi sam.

nekako "stalna praksa" slovenskih morilcev...
no, vsaj tistih ki pobijajo svoje bližnje...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Veliko časa je prebil na računalniku, brez družbe in varčeval. Mogoče je bil celo naš uporabnik.

Ð, sounds like me
hysterical-1.gif


Tista o upokojitvi mi je pa malo za lase privlečena. Poznam ljudi resno bolane 100 na uro komaj še žive pa jih komisija pošilja nazaj na delo, s polovičnim delovnim časom...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja če so navedli vir in se primerno oddolžili, naj bo.

Drgač pa TOŽBA!!!!
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Preventivno ne moreš ubijati ljudi.

Lahko jih samo kaznuješ za nazaj.

BTW - Kaj pa kup psihičev, ki se vsak dan nadelanih vozi 220 kmh po avtocesti?
Če te oni pokne, si pa kaj manj mrtev, al kak?
Zakaj pa njih ne "pošljemo v onostranstvo"?

(prevod - nehatje zganjat histerijo! In ne se izživljat nad tem enim, ki ga pač slučajno imate v krempljih!)

Kje sem navajal, da jih je treba preventivno likvidirati? Nikjer. Napisal pa sem, da ne bi škodilo doživljenjsko bivanje v Dobu oziroma likvidacija nekomu, ki je pravnomočno obsojen za naklepni umor. Naš primerek seveda ni in najverjetneje ne bo. V tej državi je olajševalna okoliščina, če si zarukan, zadet, pijan ali vsaj [censored]. Koliko % prebivalstva ustreza vsaj enemu izmed prej naštetih kriterijev? Preveč. Zame prej našteto ni olajševalna okoliščina, kvečjemu oteževalna. Ljudi, ki v takšnem stanju zagrešijo umor pač ne bi varoval. Odstranitev je še najcenejša opcija. Ne vem zakaj bi davkoplačevalci morali financirati doživljenski polni penzion take osebe. Američane skoraj v ničemer ne podpiram, pri smrtni kazni pa sem na njihovi strani. Menim le, da jo premalo in preredko izvajajo.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Točno in natančno tu:



Citat:
Uporabnik coolpower pravi:

Ja, splet naključij in v določenem trenutku se ti strga....

Vseeno ni opravičila. Kazen pa bi morala biti dokončna ekspedicija tega homo sapiensa v Dob ali v onostranstvo .

Konec koncev se mu lahko še kdaj strga in bomo zopet bluzili o fenomenu Plut.




Ostalo ne mislim komentirati.

(ne da se mi izživljati nad tako ali drugače mrtvimi ljudmi).
 
Nazadnje urejeno:

Francoz

Pripravnik
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Ej boli me kita s Splita in ne lobiram za morilca niti nisem nikjer napisal da to ni. Napisal sem samo, da je imel namen iti po gobe, (živi na Dolenjskem
grims-1.gif
) odtod tudi nož v žepu (če tega ne razumeš je to tvoj problem), malce sakazma je
pa bilo, ko sem napisal, da je namesto on odšel po gobe, odšla zdravnica na oni svet. In to je ves moj greh, na katerem si dobil popadke.
Si razmišljal, da ne gojiš tudi ti prikrite agresije, ko tako izbruhneš?
Bi me v RL kar udaril?

Nisem ne novinar, ne član kakšne stranke. Sem pa veliko večino lajfa preživel v Titovi Jugoslaviji in ti lahko iz lastne roke povem, da tole, kar se dogaja sedaj, vodi v linče, masakre in ulične boje...

Ja, do morilcev sem agresiven, saj bi ta lahko končno zaklal mene, mojo ženo, ali otroka.

Upam, da džanki crkne od posledic uboda, ki si ga je zadal.
Pa tudi če ni džanki (in je duševni bolnik) naj crkne.
Duševne bolnike (tiste ki ubijajo), je treba, kot so napisali že drugi, pospraviti po hitrem postopku, ne pa se z njimi ukvarjati 20, ali 30 let. Preveč stane.

Nekateri niamjo dohodkov niti za 14 dni v mesecu, drugi pa naj 10 ali 20 let dobivajo kvalitetno psihoterapijo? Če nisi vedel: psihoterapija pri psihologu ali psihiatru stane okrog 50 evrov ura...
Jaz tega denarja (del gre tudi iz mojih dohodkov) za tega človeka ne dam. Ne dovolim, da gre v te namene.

Živijo naj le tisti ljudje, ki se obvladajo, ki ne ubijajo in ne delajo večje škode...
Če mož, ali partner pokojne zdravnice pride v bolnico in morilca zakolje do konca, bo večji del javnosti temu ploskal.
To ni primitivina maščevalnost, ali kaj drugega, pač pa logična posledica nesposobnosti sodstva ter mnogo, mnogo premile kaznovalne politike...
Divjake ustaviš samo s tem, da jih eliminiraš. Žal.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
nekateri ste tako....kako bi vam povedala, dol vam visi za vse, najbolj si flegma oz. hladnokrvna ti kozarec. verjetno si že vsega preveč videla ali pa tudi doživela, da bi se zdaj morala sekirat že za vsako žrtev klanja, prometne nesreče, požara potresa ipd....
saj po eni strani imate vsi ki tako razmišljate prav. preveč je vsega. če se vsak ubada z vsakim posameznim primerom, te to lahko uniči.

Ampak jaz si ne morem kaj...ob takih novicah nisem ravnodušna, ker vem, da je mogoče ta zobozdravnica imela še starše, moža, otroke, brate, sestre, prijatelje. če se postavim v njihovo kožo (kar se najverjetneje ne bi smela, ker ni 'zdravo') mi je zelo hudo, ker si niti ne morem niti si ne želim, predstavljati pekel skozi katerega bodo morali iti.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Biti flegma in pogledati stvar od daleč ni ravno ena in ista stvar.
wink-1.gif




Preberi vse moje poste do konca in ti bo jasno, da nima to nobene veze s flegma. Samo ne maram, da je živ škandal, če se to zgodi enemu izmed elite (politik, novinar, zdravnik, odvetnik, profesor, manager), klošar, ki ga vsak dan nabutajo skini, tajnica, ki jo dnevno buzerirajo vozniki tovornjakov, ni pa nič vreden/na.
crazy1.gif




BTW - Večina vas sodi ravno v zadnjo kategorijo. Torej, če napad na vas ne bo ravno zelo originalen in krvav in sredi bele LJ, boste samo dva stavka v najbolj zakotnem kotičku črne kronike.
 
Nazadnje urejeno:

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Biti flegma in pogledati stvar od daleč ni ravno ena in ista stvar.
wink-1.gif


Preberi vse moje poste do konca in ti bo jasno, da nima to nobene veze s flegma. Samo ne maram, da je živ škandal, če se to zgodi enemu izmed elite (politik, novinar, zdravnik, odvetnik, profesor, manager), klošar, ki ga vsak dan nabutajo skini, tajnica, ki jo dnevno buzerirajo vozniki tovornjakov, ni pa nič vreden/na.
crazy1.gif


BTW - Večina vas sodi ravno v zadnjo kategorijo. Torej, če napad na vas ne bo ravno zelo originalen in krvav in sredi bele LJ, boste samo dva stavka v najbolj zakotnem kotičku črne kronike.

vidiš bistvo je v tem, da ne slišimo/beremo za naprimer krvav obračun nad klošarjem, ali pa tajnico XY podjetja zabodel neznan moški....in zakaj, ker ni novic na to temo, ker se nekemu uredniku zdi brez veze dati to v objavo, češ, saj to ni taka štorija, da bi jo trebalo objaviti. To nam ne bo dvignilo prodaje ali pa 'rejtinga'.

Se strinjam s tabo, da ni življenje zdravnika, politika ali neke VIP osebe bolj važno od življenja klošarja, tajnice ali kmeta. a o slednjih se ne bo pisalo...
crazy1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Kozarec. Tisto tovje "preventivno" jaz razumem kot likvidacijo v preventivne namene. Jaz pa pišem o likvidaciji pravnomočno obsojenega storilca najhujših kaznihiv dejanj, pri katerem obstaja verjetnost, da dejanje ponovi. Zame to ni eno in isto, sorry. Prag tolerance bi moral biti precej različen.
Zelo narobe pa bi bilo, če bi preventivno likvidirali džankije, saj obstja večja verjetnost, da bodo nekoga štihnili. Dokler se to ne zgodi, imajo enake pravice in obveznosti kot normalni ljudje.

Resnično ne prebavljam izrazitih zagovornikov človekovih pravic, ki si za tarčo zanimanja vedno najdejo marginalca, ki povzroča takšne ali drugačne človeške tragedije. A pravice in interesi slednjih pa ne štejejo? Takšna logika vodi le k sklepu, da moraš biti v tej državi agresiven, neuravnovešen prepotentnež, saj lahko tako računaš na serijo zagovornikov...
Normalni ljudje pa...eh, so collateral damage, kajne?

Da bi to govedo ubili mojega ožjega družinskega člana, bi poskrbel za njegovo likvidacijo. Denarja imam k sreči zaenkrat dovolj, da jo plačam za celo krdelo ljudi. V primeru, da me ujamejo pa se bom naredil prizadetega in neuravnovešenega. Lahko takrat računam na pomoč zagovornikov človekovih pravic?