ubil zobozdravnico v lj

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Računaš lahko, sojen boš pa še vedno po veljavnem zakonilu in je vseeno ali te širše množice zagovarjajo ali ne.


Podoben primer, bi bil, če bi ti, npr. prehitro peljal (omejitev 50) in se zaletel v nekoga in ga pohabil/ubil, bi te bilo dovoljeno pospraviti?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Kozarec. Tisto tovje "preventivno" jaz razumem kot likvidacijo v preventivne namene. Jaz pa pišem o likvidaciji pravnomočno obsojenega storilca najhujših kaznihiv dejanj, pri katerem obstaja verjetnost, da dejanje ponovi.

Kako pa veš, da obstaja možnost, da dejanje ponovi?

Ga je mar že ponovil?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Kaj pa oni klošar pred 3 leti (jančič ali kaj že) ko so ga neki pubeci fentali(trbovlje, zagorj, šoštanj,tu nekje)? je tudi bilo precej po cajntgah. Tak da ne o tem da bogih klošarov pa se ne vleče po cajtngah in se ne zgraža. Tudi vihar je bil ko so kakega kamionarja našli pihnjenega
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Sej sem ti povedala tri pogoje (vsaj en mora biti izpolnjen):

a) kreativen umor

b) čim bolj krvav ali krut

c) sredi LJ



Umor z nožem ni ravno kreativen.

Če ga narediš napol v javnosti (ZD), krvavo in kreativno (zobarco), pa ja.



Če narediš nevzgojeno mularijo, ki pretepe do smrti človek, je tudi hvaležen material za delanje trač novic na TV.

Zaenkrat.
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Misliš, da bo kdo klal zato ker ga boli zob?
Je to normalna reakcija?
Ni. Kdo Tako reagira?
Je reakcija psihičnega bolnika, če je vse to kar vemo res.
In če se je že več mesecev zdravil lahko najmanj namigujem na dejstvo, da pa psihiatri morda niso naredili dovolj, oziroma tistega za kar so plačani.
 

Francoz

Pripravnik
Tu pa se strinjava.



Za resne terapije duševnih bolnikov žal ni denarja. Terapija enkrat mesečno, ki traja 10, ali 15 minut in se sestoji iz: "Kako ste kaj, je kaj novega?" in zaključi z pisanjem novega recepta, ne more biti kaj prida...

Problematiko poznam in sem prepričan, da je za nek napredek oz. izboljšanje stanja treba imeti dve do štiri enourne seanse mesečno, ne pa omenjenih 15 minut...

Tudi zavarovalnica prizna bolnikom slabo in časovno zelo omejeno terapijo in začarani krog je sklenjen.



In če upoštevamo tisto znano dejstvo, da je večina duševnih bolnikov "zunaj" in da se ne bodo nikoli zdravili, potem smo tam, kjer smo.. V kurcu!
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Mama je rekla da je slišala po radiu da ni bil zadovoljen z datumom kdaj naj pride.

Sej men se je tut mal ustavilo v glavi v trenutku ko me je začetek novembra po posegu naročil spet za marec - pa hudiča tako lahko samo 2 na leto pridem do zobarja!?!? Res da je koncesija ampak neki red bi pa lahko bil.

Tako pa mi ostane samo še privat....

Ampak da bi pa koga zaštihal pa ne vem kolk neuravnovešen bi moral bit...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Glede tvojih virov - preberi si članek v Nedeljskem dnevniku, potem pa se viru "zahvali".
rolleyes-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Prav, bom prebral. Vir je verodostojen in zelo, zelo blizu povzročitelju, vseh skupaj pa nisem poznal, niti jih sedaj ne. Zakaj so pripovedovali tako kot so, ne vem, nimajo pa nobenega vzroka, da bi kakor koli slepomišili, se zagovarjali ali podajali uradno razlago dogodka. S solzami v očeh so pač razglabljali, kaj, točno bi vedel edino človek, ki je povzročil morijo, kako je potekal tisti dan, kakšna oseba je on itd.

Nikjer pa ne piše, da je "rumeni" tisk tudi 100% verodostojen.
Nisem žaljiv do nikoga, a mi je v principu vseeno, kako je bilo. Posledice so poznane, kazen pa še pride, kakršna že bo.

Tukaj se človek bolj sprašuje, kdo je naredil napako, da se je prosto gibal oziroma niso ugotovili, zaznali, po večih mesecih zdravljenja, da je nekaj narobe. Vem, da nekoga ne moreš kar zapreti, lahko ga daš sicer prisilno zdraviti, pa še to le takrat, ko kaže nagnjenja, da bo sebi nekaj naredil. Vsaj tako je v zakonodaji.

Se pa strinjam s Francozom (kdo bi si mislil), da je zdravljenje na način, samo da mine dan in da je en bolnik odkljukan. Ta čas pa testirajo pomirjevala, katero bo najbolje prijelo in znano je, da nekatera stimulirajo tudi napade agresije.

In če se izkaže, da je bil uporabnik takšnih, je potemtakem kriv za storjen zločin? Če ga je opravil v slabo zavednem stanju?
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
No vceraj je njen sodelavc v 24 urah povedal, da je ta mamin bozscek non stop grozil koga bo vse zaklal... Dobro, ce on laze, ok...
Mene moti samo to: tik pred tem je kupil nov vojaski noz. To pa JE naklep kakorkoli obrnes... Vojaskega noza ne kupis za sivanje gobelinov. Sploh pa mislim, da jih ni dovoljeno nositi pr sebi, kr ma rezilo daljse od dlani al kak je ze predpis...
wink-1.gif

Je pa to lep zgled vsem profi morilcem, ti sam reci, da si bohcan, nepristevckan, za tisti teden zapora bos dobil dosti € in reseno...
confused-1.gif


Hmmm marsikdo bo premislil 10x, preden bo spet probal kaj podobnega, torej je blo vzgojno:
http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20071204_3111746.php

No saj se ni moj namen kregat ipd. Samo prevec ljudi je nepristevckanih revckov pr nas in to ni prav... Najbrz podkupljeni "izvedenci" psihiatricne stroke...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Mogoče je pa kriv zdravstveni sistem, ki pač ljudi meče na cesto, češ saj ne bo nič naredil, mi bomo pa malo prihranili.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
To je lahko res ali pa soncek ni bil nepristeven in bolanckan in ne vem kaj se, torej navaden simulant, pa so ga zato spustili psihiatri. Zdaj pa pac odvetnik proba na ziher karto spilat, ki obicajno obrodi sadove...
Samo tud, ce je soncek nepristeven in si ne zasluzi kazni, punca ni nic manj mrtva... Smola ne...
confused-1.gif
Tole je problem, kr se vsem splaca spilat nepristevne angelcke, ce me razumes...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Seveda te razumem.
wink-1.gif




Me zanima, če boš ti razumel mene, ko bom "slučajno" zate zahtevala smrtno kazen, ker si zadel otroka na prehodu za pešče, ker si pač med vožno čebljal po telefončku?



Ali smrtno kazen za tipa, ki je zaradi visoke hitrosti odletel v ovinku in spotoma pokosil še mlado mamico z otrokom?

(kot je bil primer v Kamniku).



Hja, konec koncev ni folk nič manj mrtev in poškovodan, če si bil "soncek nepristeven in si ne zasluzi kazni", kaj ne?
wink-1.gif




(zakon jasno pravi, da ne smeš tiščati noge na gas, a ti si ipak zavestno tiščal nogo na gas, iz česar sledi, da gre za naklepen umor).



Madonca
shocked-1.gif




Imam občutek, da bi lahko pol folka takoj pozaprli.

(non-stop okoli sebe mahajo z nožem... pardon,... tiščijo nogo na gas, četudi je to izrecno prepovedano
bonk.gif
).
 
Nazadnje urejeno:

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Me zanima, če boš ti razumel mene, ko bom "slučajno" zate zahtevala smrtno kazen, ker si zadel otroka na prehodu za pešče, ker si pač med vožno čebljal po telefončku?



Ali smrtno kazen za tipa, ki je zaradi visoke hitrosti odletel v ovinku in spotoma pokosil še mlado mamico z otrokom?

(kot je bil primer v Kamniku).

(zakon jasno pravi, da ne smeš tiščati noge na gas, a ti si ipak zavestno tiščal nogo na gas, iz česar sledi, da gre za naklepen umor).




Sokiran(a) bos, popolnoma bi te razumel. Ker ni bila nesreca, ampak vec kot malomarnost...

Ce bi bil pijan, pa bi si zasluzil smrtno kazen na mestu dogodka - ce je voznik pijan, to ni vec nesreca, ampak naklepni umor... No slednje se ne more zgodit, za taprvo pa res srcno upam, da nikoli ne, ker ne vem kako zivis s tem, da si morilec otrok...



Citat:
Imam občutek, da bi lahko pol folka takoj pozaprli.

(non-stop okoli sebe mahajo z nožem... pardon,... tiščijo nogo na gas, četudi je to izrecno prepovedano ).


Pri narobnem namigujes na preventivno kazen, ker tega nisem nikjer napisal. Tip JE morilec, ubil je punco.



Ce bi letal po ambulanti z nozem in mahal okoli bi si pa zasluzil eno lepo lekcijo pendreka s kombinacijo voznje v marici po ovinkih kot je znala bivsa milica. So hitro ozdravili take frajerje...
wink-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kolikor vem, je tudi "mahanje s pendrekom" kazen, zato mi ni jasno, zakaj je moja kazen za mahanje z nožem (zapor) baje preventivna, tvoje mahanje s pendrekom za isti delikt pa baje nima veze s preventivno kaznijo.



Sorči, ampak vožnja z telefonom ni malomarnost, ampak zavestno kršenje pravil (če telefona ne uporabljaš pri polni zavesti, kaj hudiča delaš za volanom?) in zato naklepni umor (če uporabim tvojo logiko). Je pa res, da si žrtev izbereš po "random" principu (konec koncev si je tudi VT shooter študente, ki jih je pobil, izbral po random principu, pa zato ni bil nič manj naklepen).



Dečko ni šel k zobraci s ciljem, da bi jo ubil. Če bi to držalo, se ne bi je.bal s spraševanjem, kdaj ga lahko pogleda, ker ga boli zob, pač pa bi jo iz prve zaštihal. Zato to ni naklepni umor.

(VT shooter pa ni nikogar prej spraševal, ampak gladko odkorakal do učilnice in folk postrelil).



Upam, da je zdaj bolj jasno, kje je problem vaše trditve.
wink-1.gif




PS: A ti nikoli nobenega od šefov nisi poslal k vragu (ali še kam dlje)? Samo vprašam.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Se enkrat:
smirk-1.gif


Citat:
Ker ni bila nesreca, ampak vec kot malomarnost...




Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Dečko ni šel k zobraci s ciljem, da bi jo ubil. Če bi to držalo, se ne bi je.bal s spraševanjem, kdaj ga lahko pogleda, ker ga boli zob, pač pa bi jo iz prve zaštihal. Zato to ni naklepni umor.

(VT shooter pa ni nikogar prej spraševal, ampak gladko odkorakal do učilnice in folk postrelil).



Upam, da je zdaj bolj jasno, kje je problem vaše trditve.
wink-1.gif




PS: A ti nikoli nobenega od šefov nisi poslal k vragu (ali še kam dlje)? Samo vprašam.
wink-1.gif


No jaz bom pocakal na izsledke preiskave o naklepu, moje mnenje je blo gor napisano... Mnenja sorodnikov po TVju so pa kr dostkrat svetovana s strani odvetnikov, zdaj malo cebule narezat, zdaj zajokcat, kak je bil pridkan, itd. Na to ne dam nic...



Jah saj te razjezi kaj, samo, da bi mahal z uzijem ali nozem, to pa ne... Ne vem, pr nas ne nosimo orozja v sluzbo, ni potrebe...
wink-1.gif


No saj mene ne moti, da mama razlicne poglede, mogoce bom se celo dobil kdaj zaupanje v sodstvo, ker npr. v primeru peric ceferinom niso uspele finte in je sodisce vse gladko zavrnilo... Samo kazni so pa prenizke, pac moje mnenje.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ne morem komentirati tvojega "še enkrat", če ne vem, od kje si vzel ta "še enkrat" (VIR!!!! - Saj najbrž veš, kaj je to? Mogoče nekje pri diplomi?
evil.gif
).





Kar se tvojega pisanja tiče:





Veš, jest pa imam nož v službi.

(ker je lažje jabolko narezat na krhlje in jih pojest, kot pa se matrat z nekim glodanjem
grin1.gif
).



NI mi ga še ratalo dati v avto, ampak bo kmalu (hudirjevo praktično.Če se npr. slučajno spomniš gobe nabirat...
hysterical-1.gif
).



Moje mnenje glede kazni je pa drugačno. Mogoče zato, ker sem dovolj samokritična, da vem, da se lahko odtrga praktično vsakemu (glej ulične pretepače, ki so opremljeni z vsem živim, kričeče klošarje, pretepe v diskotekah, izživljanje policajev in varnostnikov, sranje po šolah, tuleče politike, ki trgajo mikrofone, pretepe v parlamentu, pijane lovce....press).



Še to - smrtna kazen ne bo vrnila umorjene zdravnice. Bo pa sigurno sproščanje besa in izživljanje užalščenih sorodnikov. Kdo je tu slabši - morilec ali podivjani sorodniki? Kako daleč smo potem od krvnih maščevanj, kjer se pravnuki tolčejo zaradi neke napake nekega zmešanega pra-pra dedka?



In še - dajmo, ubijmo tipa, potem bo pa pol leta kasneje prišla ven študija v JAMA-i, da pa obstaja neka genetska napaka/tumor..., ki povzroča tako vedenje.



V čem si v takem primeru boljši od morilca?



Da smo si na jasnem - NIKAKOR SE NE STRINJAM, da bi dečko dobil tri mesece pogojno in se veselo odsprehajal napolje (ker vidim, da se mi podtikajo neke trditve, da jaz v bistvu želim tipa jutri videti na kavi v Nami). SEM PA PROTI JAVNEMU IZŽIVLJANJU (LINČU). Mogoče zato, ker - vsaj po mojem mnenju - to dela izključno in samo drhal, ki zato ni prav nič boljša kot ta morilec.
wink-1.gif




Edit: Sorodniki in čebula. Ni mi ravno jasno, čigavi sorodniki si vtikajo čebulo v oči.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno: