Twingo e-tech

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Tako tako .... Zato se pa ne kupuje manjše od bmw5 ke ali zvezde v enakem velikost em razredu.
Seveda ustrezno rabljeno za podobno ceno!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Mene Francozi tudi odbijajo, a vendar ves čas delajo te majhne električne avtomobilčke plus še Dacia je njihova, kjer so tudi začeli s temi majhnimi e-avtomobilčki, tako da kar se teh majhnih električarjev za po mestu tiče jim še kar zaupam. Hvala za izkušnje frankwell :zmaga: Jaz sicer še oklevam glede tega, ker bi rajši kupil Dacio, ampak je ravno toliko oskubljena, da jo ne morem, za Renaulta pa se še nisem ogrel, vsaj ne za te cene. :zardelalter:
 

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28
Dej bod dec, pa napiši še kaj več. Takšne izkušnje so izjemno zanimive. Kako se avto pelje v primerjavi s prejšnjim avtom (kateri je bil ta?)...

Kakšna je kakovost zvočne izolacije avta (hrup podvozja, ko se pelješ po luknjah, hrup s ceste, ko npr. voziš po lužah, stojiš v križišču in za tabo speljuje šleper, zvočna izolacija vrat)?

Kako bi opisal to trdo podvozje, ali avto s sprednjim delom udari v tla, če se čez povprečno grbino Zokijevih bratov v ceglihTM v centru pelješ z več kot 20 km na uro?
Uf... pardon za pozen odgovor. Torej. Povsod se pozna, da je to avto nižjega razreda. Od tega da so trde plastike, stranska ogledala štimaš na žgance, prva hauba je plastična itd. Zvočna izolacija je dejansko bolj slaba no. Pozimi so se kar dobro slišale gume (Sava). Tudi veter se začne slišati če se voziš po regionalki. Do 30km/h avto spušča zvok, da te pešči slišijo, in se tudi v kabino zelo sliši. Mene niti ne moti. Twinga je treba vzeti za to kar je. Majhen mestni avtek. Mene te stvari ne motijo, ker ob vseh prednostih na to bolj kot ne pozabiš. Prideš pred zdravstveni dom parkiraš na polnilnico namesto 2km stran. Greš v stožice na basket, parkiraš na polnilnico namesto 2km stran. Namesto da bi plačal parkirnino se priklopiš na polnilnico (1.20e na mesec za Gen I in še Elektro če se ne motim).
Podvozje je trše, jame se slišijo, ni pa tako, da boš s prvim koncem po tleh udaril, to ne. Usaj pri nas. Ne poznam teh grbin, ki jih omenjaš.

V primerjavi s prejšnjim avtom. Hmm. Niti ne morem reči saj je nadomestil dva avta. Kio Ceed in pa dobrih deset let starega Kia Rio. Smo pa imeli doma tudi še nekaj let starega Superba ki je stal v garaži medtem, ko je Twingo šibal po opravikih. Tako da smo res zelo zadovoljni. Mene pri Twingu res najbolj prepriča to da je majhen in živahen. Ševedno ima 5 vrat kar pomeni da v zanjo klop ni teško priti za kakšno krajšo vožnjo. Volan se obrne kot pri viličarju. Obrneš res kjerkoli. Vožnja je gladka, prijetna. Ima tudi 3 stopnje rekuperacije, tako da po mestu redko dejansko zaviraš.

Se opravičujem za rambling speech
 

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28
Ali voziš z njim kaj po avtocesti?
Ne, po avtocesti z njim ne vozimo. Imeli smo tedensko vinjeto enkrat malo za hec. V eko načinu je hitrost omejena na 108km/h o porabi ti žal ne znam povedat. Dokaj večja seveda.
zgleda odločujoč podatek pri vožnjah 5 km v eno smer do službe.
Vozimo tudi več. Ampak samo po regionalkah, ker nimamo vinjete, ker je nesmiselna. Bili pa smo z njim že v Celju, Beli Krajini, na Hrvaškem, Ljubljani (sem smo šli po AC). Če boš šel malo bolj daleč pač pogledaš prej kje je kakšna polnilnica, kar pa je najmanjši problem saj jih je ogromno
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Pepe

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Kaj to? A da zmore sam 1000 km preden crkne al kako?:p

Da se razumemo, govorimo še vedno le o okoli 200 km dosega;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.157
293
83

evo dečki. 1000km s Twingom po Sloveniji
Naj si ga avtor clanka sam kupi ko ga tolko hvali. Res me zanima njegov domaci vozni park. Al se stalno muva z voznim parkom avtohis?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Avto je gotovo primeren za marsikoga. V medijski gonji pa so vseeno malo tečni s tem forsiranjem elektrike. Verjetno zastopniki/proizvajalci drugega ne dajo na test in morajo novinarji pač te voziti okrog in si izmišljevati izzive za katere mislijo, da so za bralce zanimivi.
Ker sem tik zraven avtoceste in grem tudi v "sosednjo vas" po avtocesti, mene zanima povsem drug vidik kot ta, ki so ga tukaj testirali. Jaz bi si še najbolj želel, da se ta WLTP standard za porabo kar lepo pospravi na smetišče zgodovine in se vrne (pra)stari 80/120/mesto. Tisto je meni osebno nekaj povedalo. Poraba je bila aritmetična sredina med 120 in mesto za tipično mojo uporabo ne glede na vozilo.