Twingo e-tech

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Lahko kdo s prve roke pove, kako je v praksi z el. Twingom? Domet pri trenutnih temperaturah? Žena bi menjala 12 let starega Twinga in je računica na dolgi rok že kar v prid električnemu (ce vzamemo eko kredit za nek del cene, je potem obrok tam-tam s stroškom bencina). Dela skupno cca 35km dnevno na šiht in nazaj.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Če ima možnost doma polnit, je to lahko čisto OK izbira.

Iz drugega foruma ...

Twingo po 8 mesecih

  • Prijavi
  • Citiraj
  • Odgovor Napisal/-a Robertus » 17 Nov 2021, 16:55
    .... po osmih mesecih vožnje Twingota in prevoženih 14.000 km moram reči, da avto služi svojemu namenu.... povprečno prevozim na dan 100 km, polnim vsak drugi dan - zaenkrat pretežno na brezplačnem polnilnem mestu V poletnih mesecih sem z enim polnjenjem prevozol okrog 180 km, zdaj ko se je ohladilo jih naredim okrog 120. Torej bom polnil avto podobno kot telefon vsak dan, ampak na to sem računal že ob nakupu.
    Pod črto - s Twingotom sem zelo zadoveljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in novaa

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ne rabi preveč komplicirat na začetku. :)
Na dolgi rok pa priporočam zamenjavo iz Šukota na kaj bolj kvalitetnega, npr industijsko CEE vtičnico. Če boste orenk zagreti, se pa lahko kupi tudi namenska polnilnica.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
V ponedeljek gremo na testno vožnjo Twingota. Gledal sem še malo rabljenega smarta (fortwo in forfour) in Dacio spring. Pri Dacii me moti moc motorja, smarti pa vecinoma nimajo hitrega polnjenja in so rabljeni le 3k cenejsi od novega twinga.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
če imaš to možnost potem ja....
gre se za to da če polni doma, si lahko nastaviš da te avto zjutraj vedno pričaka z 90% kapacitete baterije.
In potem imaš realnih cca 100 km za furanje čez dan. ko prideš domov priklopiš in ponoviš vajo.

V takem primeru je twingo čisto dovolj.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Praktično vsak EV ima to možnost. Si težko predstavljam, da bi bil Twingo brez.

Na mednarodni strani je ta funkcija omenjena... na slovenskih straneh je pa nisem opazil.


In just a few taps, they can program pre-conditioning while the car is connected to the power supply. In this way, they can be sure to enjoy a nicely-warmed interior in winter, or refreshingly cool in summer, without draining range from the battery.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in novaa

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28
Torej. Twingota imamo cca. leto in pol. Avto je zakon. Dosega čisto dovolj saj gre za drugi avto. Zelo zabaven zaradi zadnjega pogona in dokaj trdega podvozja. Prej ste se obešali na tist post z dosegom. Ne pravim da poleti naredi 250km ni pa spet tako daleč od tega. Itak pa 98% voženj ni tako dolgih. Prideš domov, daš polnit. Zjutraj štartaš s polnim avtom. Bolj simpl ne gre.
Ena izmed prednosti je tudi, da ima 22kW AC polnjenje. Na javnih 22 ali pa 11kW je poln zelo hitro. Avto služi namenu. Gre za avto nižjega razreda in je ravno e pogon to, kar ga naredi zanimivega. Super je tudi, da ima 5 vrat.

Skratla, super avto. Poleti ko je poln napiše tudi tam 220km, in ne pretirava. Pozimi je pa tudi dovolj. Nas je prepričal, da smo kupili še drugi EV.

Cena. Ko smo ga mi kupili v novembru 2020 nas je z vrnjeno subvencijo prišel okoli 12 tisoč € kar je bila super cena. Narejenih imamo okoli 13000km. Ce pogledamo na poraba.com vidimo, da Twingo tretje generacije porabi tam 6L/100km kar pri trenutnih cenah goriva nanese blizu 1200e prihranka na gorivu, glede na to, da polnimo doma (sončna elektrarna) oz. na javni polnilnici, ki je zaenkrat zastonj. Cenejša je tudi cestna taksa. Servis je na uradnem servisu stal 33€.

Kaj pa se z avtom zgodi, ko odsluži me ne zanima. Ni v moji moči, in se mi kot uporabiku ne zdi pomembno.

Uživam v vsakem kilometru.
Lp
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Joj, ljuba duša. Ne piši tega. Jaz moje nikakor še nisem uspel prepričati, da bi ga vzela... No, vsaj za testno vožnjo je sedaj privolila...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Torej. Twingota imamo cca. leto in pol. Avto je zakon. Dosega čisto dovolj saj gre za drugi avto. Zelo zabaven zaradi zadnjega pogona in dokaj trdega podvozja. Prej ste se obešali na tist post z dosegom. Ne pravim da poleti naredi 250km ni pa spet tako daleč od tega. Itak pa 98% voženj ni tako dolgih. Prideš domov, daš polnit. Zjutraj štartaš s polnim avtom. Bolj simpl ne gre.
Ena izmed prednosti je tudi, da ima 22kW AC polnjenje. Na javnih 22 ali pa 11kW je poln zelo hitro. Avto služi namenu. Gre za avto nižjega razreda in je ravno e pogon to, kar ga naredi zanimivega. Super je tudi, da ima 5 vrat.

Skratla, super avto. Poleti ko je poln napiše tudi tam 220km, in ne pretirava. Pozimi je pa tudi dovolj. Nas je prepričal, da smo kupili še drugi EV.

Cena. Ko smo ga mi kupili v novembru 2020 nas je z vrnjeno subvencijo prišel okoli 12 tisoč € kar je bila super cena. Narejenih imamo okoli 13000km. Ce pogledamo na poraba.com vidimo, da Twingo tretje generacije porabi tam 6L/100km kar pri trenutnih cenah goriva nanese blizu 1200e prihranka na gorivu, glede na to, da polnimo doma (sončna elektrarna) oz. na javni polnilnici, ki je zaenkrat zastonj. Cenejša je tudi cestna taksa. Servis je na uradnem servisu stal 33€.

Kaj pa se z avtom zgodi, ko odsluži me ne zanima. Ni v moji moči, in se mi kot uporabiku ne zdi pomembno.

Uživam v vsakem kilometru.
Lp
Dej bod dec, pa napiši še kaj več. Takšne izkušnje so izjemno zanimive. Kako se avto pelje v primerjavi s prejšnjim avtom (kateri je bil ta?)...

Kakšna je kakovost zvočne izolacije avta (hrup podvozja, ko se pelješ po luknjah, hrup s ceste, ko npr. voziš po lužah, stojiš v križišču in za tabo speljuje šleper, zvočna izolacija vrat)?

Kako bi opisal to trdo podvozje, ali avto s sprednjim delom udari v tla, če se čez povprečno grbino Zokijevih bratov v ceglihTM v centru pelješ z več kot 20 km na uro?
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Dej bod dec, pa napiši še kaj več. Takšne izkušnje so izjemno zanimive. Kako se avto pelje v primerjavi s prejšnjim avtom (kateri je bil ta?)...

Kakšna je kakovost zvočne izolacije avta (hrup podvozja, ko se pelješ po luknjah, hrup s ceste, ko npr. voziš po lužah, stojiš v križišču in za tabo speljuje šleper, zvočna izolacija vrat)?

Kako bi opisal to trdo podvozje, ali avto s sprednjim delom udari v tla, če se čez povprečno grbino Zokijevih bratov v ceglihTM v centru pelješ z več kot 20 km na uro?
Pa dajte no, govora je o najmanjšem in najcenejšem avtu od renoja. To da mu pogon dvigne cena za 50% sploh nima veze - fakin tvingo je to!
Kaj pričakujete za realnih 7.000 vreden avto?