Turistični boni 2021

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Kdo jih do zdaj ni porabil, jih pač ne rabi.
Priložnosti je bilo dovolj. Sem proti podaljšanju veljavnosti v letu 2022.
Pač moje mnenje
No, ne bod preveč pameten.
Jaz bi jih koristil, pa jih preprosto nisem mogel:
-termini so bili zasedeni
-med letnim dopustom nisem imel namena v SLO
-tja, kamor jaz hočem, je vse polno (ne bom šel v Zg.Kašelj v en apartma sam zato, da se rešim bonov)
-ali pa so cene uf ...

In še bi se kaj našlo. Recimo, hotel sem it novembra ali pa decembra kamorkoli, kjer imajo bazen ipd. pa nisem našel, niti med tednom ne.
Sedaj mi je pa praktično vseeno, ker če res podaljšajo, mi bo ziher uspelo nekaj dobit, ker vas je že večina (>2/3) koristilo te bone in ne bo več gužve (če seveda ne bo lockdowna).
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28

"Podaljšanje bonov 20

Vlada RS je junija 2020 uvedla turistične bone z namenom odprave posledic epidemije COVID-19 v turizmu, torej za izboljšanje gospodarskega položaja na področju turizma. Prvotno je bilo mogoče bone unovčiti od 19. junija do 31. decembra 2020, decembra 2020 je bilo sprejeto podaljšanje veljavnosti bonov do decembra 2021, sedaj pa se veljavnost ponovno podaljšuje do 30. junija 2022. Za napovedano podaljšanje veljavnosti bonov bo sicer potrebno vzpostavili pravno podlago.

Podaljšanje bonov 21

Podaljšanje letošnjih bonov, imenovanih bon21, pa vlada lahko sprejme le s sklepom, tako da tega ni treba urejevati zakonsko. Bone 21 smo prejeli 17.6. 2021 in jih je bilo prvotno možno unovčiti do 31.12. 2021, sedaj pa se predlaga omenjeno podaljšanje do junija 2022. Novi boni so namenjeni izboljšanju gospodarskega položaja na področju potrošnje v gostinstvu, turizmu, športu in kulturi."

https://www.potnik.si/podaljsanje-turisticnih-bonov/ (20.11.2021)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nič od tega še ne velja. Ko bodo sprejeli "PKP10", je not tudi podaljšanje BON20 do konca junija 2022.

Za BON21 pa bo sprejela vlada odlok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: odranoel

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Jaz bi jih koristil, pa jih preprosto nisem mogel:
-termini so bili zasedeni
-med letnim dopustom nisem imel namena v SLO
-tja, kamor jaz hočem, je vse polno (ne bom šel v Zg.Kašelj v en apartma sam zato, da se rešim bonov)
-ali pa so cene uf ...

In še bi se kaj našlo. Recimo, hotel sem it novembra ali pa decembra kamorkoli, kjer imajo bazen ipd. pa nisem našel, niti med tednom ne.
Sedaj mi je pa praktično vseeno, ker če res podaljšajo, mi bo ziher uspelo nekaj dobit, ker vas je že večina (>2/3) koristilo te bone in ne bo več gužve (če seveda ne bo lockdowna).
Jaz tudi "navijam" za podaljšanje bonov (tako letošnjih kot lanskih), iz podobnih razlogov. Mi jih še ni uspelo v celoti porabiti.
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
"Ob tem ostaja neizkoriščenih tudi za približno 95 milijonov letošnjih bonov, ki jih vlada za zdaj še ni podaljšala, a nov interventni zakon dopušča tudi to možnost."
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

:cheer: Kaj pa če bi tele bone permanentno zapisali v sindikalne pogodbe namesto regresa? :cheer::D:aplauz:
Na račun države seveda :fredi: . Gospodarstvo treba razbremenit. Dve muhi na en mah :aplauz: .
 
  • Haha
Reactions: Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ni pomembno. Regres je žepnina. Z njim človek razpolaga dokler ga ne zmanjka. Namenjen je pa točno za namen koriščenja dopusta. :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz pa ne ... bi bil potem omejen na dopust v Sloveniji ;)

V redu je. Vse ostalo gre pa pod luksuz.

Moraš tudi nekaj sam zraven dat, sicer se zadeva takoj pozabi. :fredi: Počitnice na maldivih - če ti jih država plača? Že čez dva meseca ne bi več vedel da si bil tam.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Včasih so firme brez penez, namesto regresa dajale delavcem bone za lokalni Merkator. To je takrat pomenilo, da je firma pred stečajem. Danes država z boni počne enako.

Ok, ampak "regres" je postavka, ki ... ne gre nikamor. Kam bi jo pripisal razen k žepnini? Prosim, točno k žepnini, "da boš lahko koristil svoj dopust". Ker - dopust je en dan in ne 8 ur! itd.

Torej namesto bonov k lokalnem merkatorju ( "turistične bone" :fredi: ) , bi lahko zadevo posplošili v dejansko uporaben projekt spoznavanje Slovenije in njene kulture, z žganci vred. Če pa kdo hoče še malo širše, naj pa doplača. Yebeš hrvaško. Ona nas itak :zavijazocmi:

Turistični boni - dober projekt. :cheer:
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Ok, ampak "regres" je postavka, ki ... ne gre nikamor. Kam bi jo pripisal razen k žepnini? Prosim, točno k žepnini, "da boš lahko koristil svoj dopust". Ker - dopust je en dan in ne 8 ur! itd.

Torej namesto bonov k lokalnem merkatorju ( "turistične bone" :fredi: ) , bi lahko zadevo posplošili v dejansko uporaben projekt spoznavanje Slovenije in njene kulture, z žganci vred. Če pa kdo hoče še malo širše, naj pa doplača. Yebeš hrvaško. Ona nas itak :zavijazocmi:

Turistični boni - dober projekt. :cheer:

so ku*** dober projekt... Pololnoma so zgubili kompas, cene navili v nebo, izkoriščajo kjer se da.

Saj bo kmalu usekala ura resnice...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in AndrejEnej

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Najnovejša novica - 26.11.2021
Torej se vsi boni podaljšajo do junija 2022? Ker mi smo stare neunovčene bone mislili najbližjemu turističnemu ponudniku šenkat. Imeli smo ta vikend rezervacijo pa je žal huda bolezen posegla vmes in jih letos sigurno ne bomo koristili.