Türkiye rocks my summer 2010

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Merhaba!
Sem v Turčiji na trimesečni praksi in ker se imam noro dobro, sem se odločila to izkušnjo delit z vami. Poleg tega, lahko kakšna informacija komu, ki se bo odločil potovat po Turčiji, mogoče prav pride
smile-1.gif

Živim v Izmitu, centru mesta Kocaeli, ki leži približno 60km vzhodno od Istanbula.
Torej, med tednom delam in za vikende ali pa podaljšane vikende potujem naokoli. Do sedaj sem obiskala Istanbul, Ankaro, Kapadokijo, Safranbolu ob Črnem morju, Izmir, Effes, Marmaris, Dalanyo in Pamukkale.

Za posamezni izlet, sem do zdaj porabila nekje od 150TL do največ 230TL (75€-115€). Cene nočitev z zajtrkom gredo od nekje 15TL navzgor. Dosti denarja se porabi za prevoze, par primerov cen enosmernih vozovnic:
Izmit - Ankara: 19TL (vlak, 7ur)
Ankara- Izmit: 25TL (avtobus, 5ur)
Izmit - Izmir: 40TL (avtobus, 8ur)
Denizli - Izmit: 48TL (avtobus, 10ur)
Izmit - Istanbul: 5TL (vlak, 1.45ure, s študentskim popustom)
Izmit - Istanbul: 11TL (avtobus, slaba ura)
javni prevoz: avtobus - 1 vožnja = 1TL, tramvaj/podzemna - 1 vožnja = 1.5TL

Vstopnine za muzeje in znamenitosti so od 10TL do 20TL. Priporočam, da na info točki kupite Muse Card, ki je za študente 10TL, za neštudente 20TL in vam omogoča prost vstop v skoraj vse muzeje in ogled znamenitosti po Turčiji za 1 leto.

Drugače so pa življenski stroški tukaj proti našim zelo nizki, s tem mislim hrana, obleke, najemnina. Je pa res, da je tako le za nas, saj so njihove plače povprečno tudi nižje od naših.

Takole...to je par osnovnih informacij, če še pa koga karkoli zanima, sem tukaj
wink-1.gif


Za ogled slik klikni TUKAJ
wink-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Super!

Imaš kar fino izhodišče za zahodno Turčijo.


Če boš na koncu prakse imela kaj več časa, pa zelo priporočam še vzhodni del (imaš na Alterju tudi par fotk z moje poti).
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Hvala!
Ja, si tut sama zelo želim obiskat še vzhodni del in pa Iran, ampak dvomim, da mi bo zneslo...se bom pa zagotovo vrnila, da še to pogledam, mogoče že celo decembra.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
Bravo za izkušnjo in doživetja.

Mi pa ta del sveta ne diši, ko zmanjka držav za obisk se morda odpravim v Turčijo, še raje pa Čateške toplice.
grin1.gif
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Res je! Ogromno dobrih izkušenj, pa tudi slabih. Ampak, če potegnem črto, mislim, da lahko že zdaj rečem, da je bilo vredno vsega truda in težav!
smile-1.gif


@Davidoff kakšna Antalya je 1A za počitnice
wink-1.gif



ps: v albumu se nahaja še par novih slik iz Istanbula.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
Iz slabih se vedno nekaj lahko naučiš, ker dobre ostanejo samo, lepe. Ti pa takšne stvari razširijo obzorja in te naredijo bolj dovzetnega za drugačnost. Ti samo uživaj. Samo pazi, da ne prideš nazaj kot mala bombica, ker hrana pa vem, da je odlična.

Hvala za predlog, sem pa bolj v smeri "Swedish girls rock my summer".
grin1.gif
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Se popolnoma strinjam s tem kar si napisal!
Ja, je turška hrana zelo nevarna kar se tega tiče. Glede na oblačila se mi zdi, da še nisem nič pridobila...upam
confused-1.gif


hehe, no upam, da ga bo res
wink-1.gif