Tudi to je avtomobilizem

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
A bi rad povedal, da so tudi v tem primeru polcaji napisali neprilagojena hitrost?
[
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Si ze zelo blizu razumevanja. Sedaj pa se malo pomisli, kaj ti jaz hocem povedat v tej smeri o neprilagojeni hitrosti.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Ponavadi polcaji napišejo neprilagojena hitrost zato, ker je na kraju nesreče več kot očitno, da jo je povzročitelj nesreče tam orenk pripeljal. Vidi se posledice nesreč, špure, razbitine itd...in pa okoliščine (sneg, led itd...)to ni težko ugotovit. Ne rabiš bit forenzik zato.
Če je bil tip, ki je naredu nesrečo še pijan za povrh, to ponavadi zraven dopišejo.
Ampak pazi...kako naj polcaj dokaže, da je tip vozil prehitro zato, ker je bil pijan? Kje pa piše da vsak, ki je pijan potem vozi prehitro? Poznam kar nekaj lokalnih pijančkov, ki vozijo zelo počasi kadar so pijani, pa začuda ne delajo omembe vrednih nesreč. Torej pijanost in ostali dejavniki niso zmeraj pogoj za norenje.

Ni vozil prehitro!! Omejitev tam je 50, ljudje vozijo tam 60 in vec, pa ne poka. Vozil je pijan! Zaradi tega je zapeljal na robnik/bankino in zaradi tega je izgubil oblast nad vozilom.

Se vedno istega mnenja?

Aja, kar se tice pa tujine in voznje nad omejitvijo...vozil sem se po Avstriji, Nemciji, Ceski, Slovaski, Madzarski, Belgiji, Nizozemski, Angliji, Italiji, ZDA pa se kje drugje...ljudje v vseh teh drzavah vozijo nad omejitvijo! Pa to ne redki...se najbolj se mi zdi, da se omejitev drzijo v Belgiji..
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Nisi odgovoru, če so polcaji tistemu pijančku zapisali neprilagojena hitrost.

A ti kar malo lapaš tako na pamet oz. nespamet, da kao ispadeš frajer pred svojimi somišljeniki?
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ni vozil prehitro!! Omejitev tam je 50, ljudje vozijo tam 60 in vec, pa ne poka. Vozil je pijan! Zaradi tega je zapeljal na robnik/bankino in zaradi tega je izgubil oblast nad vozilom.


Hja, a si ti že kje slišal, da se mora voziti tudi manj kot je na znaku napisano, če razmere niso primerne? Veš, manj lahko in celo MORAŠ vozit, več pa ne smeš NIKOLI.

Jaz nisem reku, da zmeraj poči kadar kdo vozi več kot je dovoljeno, ampak, ko pa poči....kaj pa pol?????? Pol pa kašlanje in izgovarjanje na vse načine.

Nikjer ne piše, da, če ti enkrat uspe srečno zbežat čez minsko polje, da ti bo zmeraj ratalo. Enkrat boš naletu na mino.



Sicer pa ti si tukaj napisal da je tam omejitev 50 in da drugi tam vozijo 60. Za svojga grešnika pa samo praviš da ni vozil prehitro. A si ga ti mogoče z radarjem meril, da to veš? Kolk kaže na števcu takrat ko kdo vozi "ne prehitro"?
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
OK, vzamimo en tipicen primer.
Voznik v starejsih letih s kolegi v vaski ostariji zvrne kaksen litercek ali dva. Odpravi se domov. Zaveda se, da je opit, zato vozi nekoliko pod omejitvijo. V blagem ovinku zaradi pijanosti zapelje na robnik, zgubi oblast nad vozilom in se zaleti v betonsko ograjo.

Tak se je enmu zabil v nedeljo zjutraj, baje da je šel od maše.... seveda, je malo preveč "kristusove krvi" cuknil...
bonk.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Fastly pravi:
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Konec koncev...lahko za vse nesrece napisemo, da je kriva neprilagojena hitrost...ce bi se vsi vozili s hitrostjo 0km/h se ne bi zgodila prav nobena nesreca.
bonk.gif

V tem je stos. Mogoce bo sedaj bolje razumel. Sicer pa ce zagovarja alkohol, je pa lahko eden izmed in se potem bori za neprilagojeni hitrosti.

Ne bo razumel, saj sem jaz to že zdavnaj ugotovil na Suxu. Vsak premik z negativnimi posledicami je neprilagojena hitrost. Pa tudi če si koma peš in narediš 2 koraka pa padeš, si pač imel neprilagojeno hitrost ker če bi se držal plota pri miru ne bi padel...
bonk.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ni vsak premik neprilagojena hitrost. To trdiš ti in ostala bučata artiljerija, da iz sebe bedake delate.
Ko se pride na kraj nesreče, izmeri zavorne špure, preglednost, zvit pleh in ostale posledice, pogleda kakšno je vreme itd...se da hitro ugotovit ali je šlo, glede na konkretno situacijo in razmere, prehitro ali prepočasi. Zakaj je kdo vozil prehitro ali prepočasi,(pijan, trezen, kastriran, amputiran, zakompleksan, ločen, podelan itd...) bo treba pa drugje razlagat.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
blablabla kwakwakwa jadajadajadajadajada čvekčvekčvek nakladnakladnakladnakladnaklad pejd spat...
 
Nazadnje uredil moderator:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Jaz ne trdim, da ni bil pijan, jaz lahko samo potrdim za polcajem, da je vozil prehitro.

In ti točno veš, da je vozil 40km/h? Ja gvišno, pijanc točno pogleda na števc preden se zaleti.

Imaš problem...zakaj bi jaz verjel tebi in unmu pijancu? Polcaji so verjetno zadevo izmerili, poslikali itd...in zato so zame bolj kredibilen člen, ti pa zgolj in samo lapaš.
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ne, pač tehtam med tvojo izjavo in polcajevo. Zaenkrat bolj verjamem polcajem kot tebi.
Sem pač lahko bolj objektiven ker v nobenem primeru nisem soudeležen ali kako drugače soprizadet. Ti očitno si.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Sicer pa, zgodbico si si ti itak izmislil in napisal kot hipotetično. To pa ni isto kot realno.
In nikjer ne piše in tudi jaz ne trdim, da alkohol kot vzrok za nesreče ne obstaja. Mislim, da je alkohol na lestvici vzrokov na drugem mestu ali pa blizu. Torej polcaji to zapišejo v statistiko. Zato ne čvekaj kozlarij.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Torej po tvoje clovek lahko pelje avto po tem ko rukne litrcek ali dva, ampak mora vozit pocasneje od omejitve?

Ni čisto tako...hitrost mora prilagoditi razmeram. In ker je pijan, te razmere narekujejo največjo dovoljeno hitrost 0km/h. Če se pelje 1km/h in se pri tem zabije, je to neprilagojena hitrost. Pika.
smile-1.gif
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Nisi odgovoru, če so polcaji tistemu pijančku zapisali neprilagojena hitrost.
A ti kar malo lapaš tako na pamet oz. nespamet, da kao ispadeš frajer pred svojimi somišljeniki?

Frajer ne rabim da iZpadem. Hotel sem ti malo odpreti oci in po vsem prebranim spodaj vidim, da s tabo nekaj ne bo v redu. To sicer tezko napisem, ker te ne poznam. Sklepam pa po stavkih, ker so nekako cudni. Ker si se spet prekleto oddaljil od razmisljanja ti bom ponovno pomagal. Kaj so temu mozakaru napisali ne vem in v tem primeru to ni pomembno. Link sem podal na podlagi tvojih stavkov. Kaj bolj razumevajoce?