Kolesarstvo 24

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.154
292
83
Iz izkusenj pravim katastrofa za vse poskodovane. Tako fizicno kot psihicna. Verjamem za Primoza se tolko bolj. Po fotki iz Siolove strani ko pozdravkja iz avta je Primoz z mindom tam nekje oz out of mind. Tisti njegov pozdrav je cist nagonski.
Zakaj pravim iz izkusenj. Vem ker sem vozil kar nekaj let doc-a na dirkah visokega ranga in videl kako reagirajo " fentani" kolesarji.
Vsekakor so kolesarji ena cudna sorta folka...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Ob cesti "objekti", ki so katastrofa za avte, kaj šele za kolesarje. Skale, betonski kanal ...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Jonas rebra in ključnica
Vine pa tri počena vretenca.
Za Remcota še ni podatkov.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Nimam pojma o kolesarstvu, sam a organizatorjem ne pade na pamet, da bi dali pri takih ovinkih kako zaščitno mobilno ograjo oz. lovilec (smuk), ali pa vsaj odstranili velike kamne...ker to prov kliče po katastrofi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mr_

Guru
20. sep 2007
8.941
2.418
113
Nimam pojma o kolesarstvu, sam a organizatorjem ne pade na pamet, da bi dali pri takih ovinkih kako zaščitno mobilno ograjo oz. lovilec (smuk), ali pa vsaj odstranili velike kamne...ker to prov kliče po katastrofi...
Pa prepade umaknili, vse ograje zaščitili kot za motoriste, nov asfalt, dež prepovedali... Pač ne gre, to je takšen šport. In to ga tudi dela zanimivega. Če ne bi dirkali na dirkališčih, velodromih in internetu. Jaz vem, da ne bi kaj dosti sledil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello in ishtar007

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Pa prepade umaknili, vse ograje zaščitili kot za motoriste, nov asfalt, dež prepovedali... Pač ne gre, to je takšen šport. In to ga tudi dela zanimivega. Če ne bi dirkali na dirkališčih, velodromih in internetu. Jaz vem, da ne bi kaj dosti sledil.
No, seveda, kjer ne gre, ne gre....bi pa lahko nevarne odseke malo zavarovali...Tudi smuk je bil včasih nezaščiten, pa so z razvojem opreme in višjimi hitrostmi, tudi to porihtali...Ne pravim, da jih dajo na poligon, sam matr da une kamne bi lahko umaknili
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mr_

Guru
20. sep 2007
8.941
2.418
113
Pa veš kolk je tega, kamni, znaki, cevi, ograje, parkirani avtomobili, ne Xu nekdo piše, da je ta odsek pol korenin pod asfaltom in je precej grbin, kar bi lahko bil povod. Vsaka flika asfalta, razpoka, kamenček, vse je potencialno nevarno. Blizu mene je šel Giro in je vodilni pogledal nazaj, in v tistem trenutku zapeljal na niti centimeter višji flikan asfalt, ga je skoraj odneslo. In bi vzel še dva sobežnika s seboj.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.687
3.567
113
No, seveda, kjer ne gre, ne gre....bi pa lahko nevarne odseke malo zavarovali...Tudi smuk je bil včasih nezaščiten, pa so z razvojem opreme in višjimi hitrostmi, tudi to porihtali...Ne pravim, da jih dajo na poligon, sam matr da une kamne bi lahko umaknili
Na dirkah ranga kot je tale dirka je zaščitnih elementov in ograj vsaj 10x toliko kot na eni smuk progi. Trasa pa za 50-80 smukaških prog. Zapret traso pa zminirat pireneje, da ne bo več kamna.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Kukr ga ne maram, ga bom tukaj pohvalil:
1712290074659.png


Svaka čast Remcu za hitro reakcijo in bunny hop čez kanal... Na koncu se je ravno tako polomil, vendar tukaj je pomoje rešil še kakšne hujše poškodbe....

Ni mi pa jasno zakaj je do tega prišlo (se vidi, da sem samo 1x vozil v skupini, pa še takrat sem po klancu dol vozil sam )... Enka je normalno odpeljala ovinek,
trojka je padla, Remco na drugem mestu zatem takoj zravnal kolo in skočil... pol se pa itak vse podre,

Prevelika hitrost, slaba pozicija na cesti, gladka tekstura ceste...
Res ni več umirjenega trenutka na cesti in gre vse še na nož

Koliko časa bo okrevanje od polomljenih kosti.... predvidevam: min 1 mesec max 2
Koliko bodo izgubili v treningu... kar veliko
Tudi Rogla bo rabil ene 2,3 tedne, da bo zacelil celo telo, če ni večjih poškodb

Žal zaradi padcev, je Tadej postal kar konkreten favorit za Tour.... Je pa še vse tud daleč, da je brezveze predvidevat, ker se vidi da en ovink odnese sezono :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Pa prepade umaknili, vse ograje zaščitili kot za motoriste, nov asfalt, dež prepovedali... Pač ne gre, to je takšen šport. In to ga tudi dela zanimivega. Če ne bi dirkali na dirkališčih, velodromih in internetu. Jaz vem, da ne bi kaj dosti sledil.
Se ne strinjam čist s tabo. Marsikej bi se dalo, če bi UCI energijo iz štumfov in podrtih ročk prenesla na cesto. Vsega ne, marsikaj pa. Sej po TV je fajn, ko pa ob cesti stojiš in svojga mulca gledaš kajo s 50 ma uro leti mim vogla od bajte pa ni tok zlo fajn.