Tudi to je avtomobilizem

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:

No evo zadnjic je eden v kriziscu povzrocil prometno, ker je prehitro pripeljal, ni mogel zaviti v desno in se je zaletel v avto ki je zavijal levo. Bil je pod vplivom drog.



Kaksen bi po tvoje moral biti zapisnik



a) zaradi opojnioh substanc se je zaletel...



b) zaradi neprilagojene hitrosti...



Torej, zakaj je dejansko sel naravnost namesto v desno? Zaradi prevelike hitrosti, ali zaradi droge?



LP




pod vplivom katere droge je pa bil? drgač pa bi vseeno odločil za krivdo droge, ker je zaradi nje narobe ocenil celotno situacijo in mu ni uspelo zvozit. jst bi dal neprilagojeno hitrost kot krivca, če v igri nebi bilo ne alkohola, ne drog. in tako naj bi po zakonu tudi bilo, saj te baje le-te zadeve malce zmedejo in ne moreš pravilno razmišljati in reagirati.



če pa temu ni tako pa predlagam da se spremeni vse zakone, se dekriminalizira droge, dovoli njihovo uporabo za volanom, prav tako da se pusti piti alkohol ampak pod pogojem da se kasneje po cesti voziš resnično počasi.



vem, bedarije pišem.. ampak to samo zato ker mi vi take prbijate, da mi take bedaste stvari postajajo kao logična rešitev za trenutno problematiko
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Sicer pa jaz mislim, da je v zapisnikih poleg BUČ premalokrat napisan še en drug vzrok za nesrečo. To je premajhna varnostna razdalja.

agreed. folk nima pojma kaj to sploh pomeni.. pol pa gledaš sunkovite reakcije na lj ringu, ko se v dežju pri 120 prvi v koloni spomne mal pobremzat, ostali ,par centimetrov za njim, pa panika...
hysterical-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
No evo zadnjic je eden v kriziscu povzrocil prometno, ker je prehitro pripeljal, ni mogel zaviti v desno in se je zaletel v avto ki je zavijal levo. Bil je pod vplivom drog.

Kaksen bi po tvoje moral biti zapisnik

a) zaradi opojnioh substanc se je zaletel...

b) zaradi neprilagojene hitrosti...

Torej, zakaj je dejansko sel naravnost namesto v desno? Zaradi prevelike hitrosti, ali zaradi droge?

LP

pod vplivom katere droge je pa bil? drgač pa bi vseeno odločil za krivdo droge, ker je zaradi nje narobe ocenil celotno situacijo in mu ni uspelo zvozit. jst bi dal neprilagojeno hitrost kot krivca, če v igri nebi bilo ne alkohola, ne drog. in tako naj bi po zakonu tudi bilo, saj te baje le-te zadeve malce zmedejo in ne moreš pravilno razmišljati in reagirati.

če pa temu ni tako pa predlagam da se spremeni vse zakone, se dekriminalizira droge, dovoli njihovo uporabo za volanom, prav tako da se pusti piti alkohol ampak pod pogojem da se kasneje po cesti voziš resnično počasi.

vem, bedarije pišem.. ampak to samo zato ker mi vi take prbijate, da mi take bedaste stvari postajajo kao logična rešitev za trenutno problematiko
smirk-1.gif

Pod vplivom katerih drog (ce sploh je bil recimo) je pa pokazal krvni test. In le ta traja nekaj casa in mislim da ga policaj nebo cakal. Edino ce bi sli potem spreminjati vzroke, kar je pa tudi mozno.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Enostvano bi jih poklical, navedel lokacijo in avto ter registrsko....jih ni treba čakat. Ti povem, da bi pobje prišli...taki pijani izmečki, pobijajo nedolžne po cestah... Jaz sem že prakrat klical policijo....
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Fastly pravi:
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
ampak po ugotovitvi policistov je gotovo imel neprilagojeno hitrost
bonk.gif

Tale zapisnik bi bilo res zanimivo videti. Saj vedno napisejo neprilagojeno hitrost, zakaj bi raziskoval kako pa kaj. Sploh v teh mrzlih dneh, spises par stavkov in nazaj do postaje na toplo.

Ja saj neprilagojena nepomeni prehitra. Kaj pa bi tI napisal za nekoga, ki ga odnese iz ovinka? Prometna zaradi menjave radijskih postaj???

LP

Ja lahko tudi tole. Zakaj pa ne. Sej se ne gre samo za divjanje. Veliko je vzrokov, ki bi jih bilo potrebno raziskat. Samo tukaj kaj bolj razmisljati od povprecnega butla je itak cisto prevec.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
hehe, je to kr pogosto veš, veliko večkrat kot si lahko misliš.. preverjeno v praksi pa ne samo z moje strani

drgač pa nisem nikoli napisal da neprilagojena hitrost ne more biti vzrok nesreče, je pa definitivno veliiiko manjkrat, kot pa se to napiše. in to je dejstvo.
Jaz mislim, da je prevelika hitrost še večkrat vzrok za nesreče kot se napiše.

Saj tole se vedno napise
hysterical-1.gif
Kako tole potem izgleda, premalo, ce je pa vedno. No, da ne bomo dlakocepili 90% pa vedno. Gremo brat crno kroniko na 24h.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Kaksen bi po tvoje moral biti zapisnik

a) zaradi opojnioh substanc se je zaletel...

b) zaradi neprilagojene hitrosti...

Torej, zakaj je dejansko sel naravnost namesto v desno? Zaradi prevelike hitrosti, ali zaradi droge?

LP

Naravnost je sel zaradi prevelike hitrosti, ampak to ni bil vzrok tega. Ce bi on razmisljal trezno in z svezimi mozgani verjetno do tega ne bi prislo. V 25.letnem stazu izpita se vedno nisem vozil pocasi, pa tudi norel nisem. Imel bedne izkusnje, ki bi me pod vplivom alkohola 100% pokopale, ker v tem stanju samo stopis na zavoro in sledi BUM.

Vzrok te nesrece je bilo tole, da je bila oseba pod vplivom alkohola, posledica pa da je letel naprej. Enako je za alkohol. Vzrok nesrece je oseba pod vplivom alkohola, posledica tega so pa totalke na cesti.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Sem 100% da tudi če celo podvojiš procent še vedno velja tudi za Slovenijo...samo delo policijstov se razlikuje, eni avtomatsko pišejo neprilagojena hitrost v zapisnik angleži pa to raziščejo in najdejo pravi vzrok nesreče in TEGA zapišejo v zapisnik...

Tukaj bi se tudi sam strinjal. Imam brata policaja, tako da mi je slika malo znana
grin1.gif
Sedaj bo kmalu v penziji, oh ja kje sem sele jaz.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
No evo zadnjic je eden v kriziscu povzrocil prometno, ker je prehitro pripeljal, ni mogel zaviti v desno in se je zaletel v avto ki je zavijal levo. Bil je pod vplivom drog.

Kaksen bi po tvoje moral biti zapisnik

a) zaradi opojnioh substanc se je zaletel...

b) zaradi neprilagojene hitrosti...

Torej, zakaj je dejansko sel naravnost namesto v desno? Zaradi prevelike hitrosti, ali zaradi droge?

LP

pod vplivom katere droge je pa bil? drgač pa bi vseeno odločil za krivdo droge, ker je zaradi nje narobe ocenil celotno situacijo in mu ni uspelo zvozit. jst bi dal neprilagojeno hitrost kot krivca, če v igri nebi bilo ne alkohola, ne drog. in tako naj bi po zakonu tudi bilo, saj te baje le-te zadeve malce zmedejo in ne moreš pravilno razmišljati in reagirati.

če pa temu ni tako pa predlagam da se spremeni vse zakone, se dekriminalizira droge, dovoli njihovo uporabo za volanom, prav tako da se pusti piti alkohol ampak pod pogojem da se kasneje po cesti voziš resnično počasi.

vem, bedarije pišem.. ampak to samo zato ker mi vi take prbijate, da mi take bedaste stvari postajajo kao logična rešitev za trenutno problematiko
smirk-1.gif

Ups, saj imamo se tretjo stran. Se opravicujem, pocasi se bom navadil
tongue-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ce bi on razmisljal trezno in z svezimi mozgani verjetno do tega ne bi prislo.
Hja čudno.
Kdor razmišlja trezno in s svojimi možgani hitrost itak prilagodi stanju, razmeram... Po tvoji logiki potem sploh omejitev in pravil ne rabimo. Vsak mora vozit trezno in s zdravimi možgani.
A naj potem polcaji napišejo da se jer nesreča zgodila ker nekdo ni razmišljal trezno in z zdravimi možgani? A naj polcaji napišejo, da se je nesreča zgodila zato ker je mel nekdo premajhen lulek, a naj polcaji napišejo da se je nesreča zgodila zato, da se pica ni ohladila itd...daj nehajte srat.
Dejstva so taka, da se večina nesreč zgodi zato, ker se vozi prehitro. Zakaj pa nekdo vozi prehitro, pa v končni fazi niti ni pomembno. Tud raziskat in dokazat je to v večini primerov nemogoče
Je pa res, da se vse nesreče nebi smele obravnavat kot nesreče. Kdor vozi več kot je omejitev in potem naredi pizdarijo in kdor vozi pijan itd...bi se to moralo obravnavat kot naklepno dejanje. Torej kdor naredi štalo zato, ker se ni držal predpisov pomeni, da je štalo naredu namerno.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Kdor razmišlja trezno in s svojimi možgani hitrost itak prilagodi stanju, razmeram... Po tvoji logiki potem sploh omejitev in pravil ne rabimo. Vsak mora vozit trezno in s zdravimi možgani.

Tako. In kaj sem jaz zgoraj napisal?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ja no, če raje slišiš, da se je nesreča zgodila zaradi bedaka, pa tud prav.
Samo da ne piše, da je bla neprilagojena hitrost, knede?
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
OK, vzamimo en tipicen primer.
Voznik v starejsih letih s kolegi v vaski ostariji zvrne kaksen litercek ali dva. Odpravi se domov. Zaveda se, da je opit, zato vozi nekoliko pod omejitvijo. V blagem ovinku zaradi pijanosti zapelje na robnik, zgubi oblast nad vozilom in se zaleti v betonsko ograjo. Kaj je vzrok nesrece?

a) alkohol
b) neprilagojena hitrost

Z merjenjem hitrosti policaji NE ugotavljajo neprilagojene hitrosti, temvec ce voznik prekoracuje omejitev.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kot je meni znano, je alkohol na drugem mestu takoj za neprilagojeno hitrostjo, kot vzrok za nesreče.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Ne ne fant nisem tako mislil. Ce je bil bedak ne vem, ker ga nisem poznal. Jaz govorim o vzroku in posledici. Kot je ze Matey napisal, ce bi on vozil z cistimi mozgani, kot si ze sam opisal, verjetno nebi brezglavo delal kaskaderske akcije. Ja?
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Ja in velikokrat se zgodi, da kljub pijanosti se napise da je kriva hitrost. Zaradi cudnih zapisnikov, pridejo ven cudne statistike, ki niso vredne pocenega grosa.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Torej v tem primeru bi ti napisal, da je kriva hitrost in ne voznja po par zvrnjenih litrih?
Ce so podobnega mnenja tudi policisti, me res vec ne preseneca, da je taka statistika, kot je. Konec koncev...lahko za vse nesrece napisemo, da je kriva neprilagojena hitrost...ce bi se vsi vozili s hitrostjo 0km/h se ne bi zgodila prav nobena nesreca.
bonk.gif
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Konec koncev...lahko za vse nesrece napisemo, da je kriva neprilagojena hitrost...ce bi se vsi vozili s hitrostjo 0km/h se ne bi zgodila prav nobena nesreca.
bonk.gif

V tem je stos. Mogoce bo sedaj bolje razumel. Sicer pa ce zagovarja alkohol, je pa lahko eden izmed in se potem bori za neprilagojeni hitrosti.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Vidim da težko razumeš in potrebuješ daljšo razlago. No, saj nisi edini tukaj...si pač iz suxa prišel sem, kot večina

Ponavadi polcaji napišejo neprilagojena hitrost zato, ker je na kraju nesreče več kot očitno, da jo je povzročitelj nesreče tam orenk pripeljal. Vidi se posledice nesreč, špure, razbitine itd...in pa okoliščine (sneg, led itd...)to ni težko ugotovit. Ne rabiš bit forenzik zato.
Če je bil tip, ki je naredu nesrečo še pijan za povrh, to ponavadi zraven dopišejo.
Ampak pazi...kako naj polcaj dokaže, da je tip vozil prehitro zato, ker je bil pijan? Kje pa piše da vsak, ki je pijan potem vozi prehitro? Poznam kar nekaj lokalnih pijančkov, ki vozijo zelo počasi kadar so pijani, pa začuda ne delajo omembe vrednih nesreč. Torej pijanost in ostali dejavniki niso zmeraj pogoj za norenje.
Jasno je le eno kadar posledice nesreč to pokažejo. Vozilo se je prehitro, ker drugače bi ble posledice manj hude ali pa jih sploh nebi blo.
Zakaj je nekdo vozil prehitro za statistiko ni pomemno, kot tudi ni pomembno če se je pijani šofer napil zato, ker je pač pijanec, al pa se je šofer napil zato, ker je sina dobil. To nima veze. A si ti lahko predstavljaš kakšen spisek vzrokov bi potem lahko načekali v statistiko? To je predmet razprave za sodnika, ker vzrokov za prehitro vožnjo je nebroj, čeprav vsi vemo da norenju po cesti največkrat botruje zakompleksanost zaradi majhnih lulekov itd...
Pa še enkrat....
Koga bi ti tle rad nasral in prepričal? Če se kdaj voziš po omejitvah ali, če je potrebno tudi manj, torej prilagojeno razmeram ter psihičnemu in zdravstvenemu stanju primerno, NI HUDIČ DA NEBI OPAZIL, DA VSAJ 70% SLOVENSKIH ŠOFERJEV VOZI VEČ KOT SME. A res ne vidiš tega na cesti?
In če to vidiš in če le hočeš povedat vsaj malo pošteno in iskreno... kaj pol tle ne štima? A mogoče hočeš povedat, da sicer drži, da večina ljudi vozi prehitro, nad omejitvijo in neprilagojeno razmeram.... vendar ravno takrat, ko pa se nesreča zgodi, vozijo pa lepo počasi? A bi to rad povedal? Mislim da ne. Torej bo treba priznat in potegnit zaključek.
Vsi vidimo, da se pri nas vozi hitreje kot se sme in zato iz tega lahko "izračunamo" logičen zaključek; Zaradi prevelike in neprilagojene hitrosti NAJVEČ poka po cesti.
To je, žal, kruta realnost in resnica, ne pa napačna statistika.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Fant ti ga pa ze malo biksas. Ti poznas lokalne pijancke ko se peljejo pocasi naprej. Tudi sam jih poznam, s to razliko, da imam tudi prijatelje, ki pa jim udari ravno nasprotno. Kar je dokaj razumljivo, ker ljudje smo si razlicni. Eni tudi pridejo pijani domov in najprej pretepejo zeno, spet drugi odidejo v sobo na zasluzen spanec.

https://www.youtube.com/watch?v=tEApoGPfYzU

Neprilagojena hitrost, da mu ni uspelo izdelati ovinka?