Tudi to je avtomobilizem

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
...glede pregovarjanja s stardecom na splošno
grin1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kar nate, velja pa Tud za Kirija Matejkota in kompanijo.



Citat:
Seveda sem si jo...je pa zanimivo spremljat tvoje odgovore.

Poznam pa dejansko kaksen precej podoben primer...ampak je tako ali tako brezveze...
Citat:
Frajer ne rabim da iZpadem. Hotel sem ti malo odpreti oci in po vsem prebranim spodaj vidim, da s tabo nekaj ne bo v redu. To sicer tezko napisem, ker te ne poznam. Sklepam pa po stavkih, ker so nekako cudni. Ker si se spet prekleto oddaljil od razmisljanja ti bom ponovno pomagal. Kaj so temu mozakaru napisali ne vem in v tem primeru to ni pomembno. Link sem podal na podlagi tvojih stavkov. Kaj bolj razumevajoce?


Hehe, a z mano nekaj ni v redu? Kakega bedaka iz sebe delaš. Priznavaš, da si si zgodbo s tem pijančkom izmislil, hkrati pa ti in še nekaj podobnih kanonov, trdite, da so tukaj polcaji napisali za vzrok nesreče neprimerna hitrost.... pol pa spet praviš, da neveš, kaj je polcaj v tem primeru napisal.

A ti mogoče kaj čudnega kadiš, da neveš kaj bi rad povedal?

Je pa zanimivo kako zdaj vas par kanonov tle pihate kako mi ne morete dopovedat to kar še sami sebi niste uspel dopovedal. To ste taprava neprilagojena artiljerijapress.
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Neprilagojena hitrost. Ni druge. Če bi zmanjšal iz 30km/h na 20km/h uro, bi uspel zvoziti ovinek. Mater, ko sam sebe preberem, se kar logično sliši. In tako verjetno tudi policaji odreagirajo...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Neprilagojena hitrost je lahko vzrok za vsako nesrečo. Se premikaš 5km/h, se zaletiš v oviro na cesti, ti samo lepo rečejo, če bi prilagodil vožnjo razmeram na cesti, se ne bi zaletel. Čeprav bi to pomenilo, da bi moral stati na mestu ali peljati vzratno.
Ko si ravno ti toliko ne-duhovit: pred leti je bilo verižno trčenje zaradi poledice malo pred cestninsko postajo Torovo. V tem trčenju je bila udeležena tudi KR provida. Le zakaj takrat niso potalali svojega famoznega vzroka ''neprilagojena vožnja razmeram na cesti''? Pač bilo pod ničlo, rosilo, poledica nekako pričakovana, vožnjo zmanjšati na cca 30km/h pa bo...a? Mogoče zato, ker je bila provida vmes...a? Me ne bi čudilo, če bi modeli, ki so se zaleteli še pred provido dobili kazen za neprilagojeno hitrost, ostali, ki so se zaleteli kasneje od provide pa pohvalo, da os še dobro odnesli, ker DARS ni poskrbel za cesto...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Se premikaš 5km/h, se zaletiš v oviro na cesti, ti samo lepo rečejo, če bi prilagodil vožnjo razmeram na cesti, se ne bi zaletel.
No, z besedo na dan in navedi en tak konkreten primer in ga podkrepi z dokazi (vir kje to piše) da je nekdo vozil 5km/h, naredu nesrečo, pa da so pol polcaji napisali za vzrok neprilagojena hitrost. Aja, ti si to kar tako malo napisal knede?
Citat:
Le zakaj takrat niso potalali svojega famoznega vzroka ''neprilagojena vožnja razmeram na cesti''?
A ti to mene sprašuješ? Vprašaj sebe in svoje somišljenike, ki trdite, da ZMERAJ zapišejo neprilagojena hitrost! V term primeru imaš dokaz, da ne zapišejo zmeraj in da ti in tvoji somišljeniki samo lapate u tri krasne, da se sami sebi zdite, kao, hecni al kaj.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Se premikaš 5km/h, se zaletiš v oviro na cesti, ti samo lepo rečejo, če bi prilagodil vožnjo razmeram na cesti, se ne bi zaletel.
No, z besedo na dan in navedi en tak konkreten primer in ga podkrepi z dokazi (vir kje to piše) da je nekdo vozil 5km/h, naredu nesrečo, pa da so pol polcaji napisali za vzrok neprilagojena hitrost. Aja, ti si to kar tako malo napisal knede?
Citat:
Le zakaj takrat niso potalali svojega famoznega vzroka ''neprilagojena vožnja razmeram na cesti''?
A ti to mene sprašuješ? Vprašaj sebe in svoje somišljenike, ki trdite, da ZMERAJ zapišejo neprilagojena hitrost! V term primeru imaš dokaz, da ne zapišejo zmeraj in da ti in tvoji somišljeniki samo lapate u tri krasne, da se sami sebi zdite, kao, hecni al kaj.
Prvi primer sem navedel samo hipotetično drugi je pa resničen. In tebi ni prav niti hipotetično, niti resnično? Resnično ti lahko povem moj primer, vozil slabih 40km/h saj sem ravno dobro speljal iz prijateljevega dvorišča (omejitev na tem delu 50km/h...), po prednostni cesti naravnost, vidljivost odlična, cesta ravna, brez dodatnih križišč vsaj 1km, na tem križišču pa mi z moje leve (desno pravilo, tudi policaj je potrdil...) tudi počasi pripelje stardec (+ trije sopotniki v avtu). Kontakt je bil minimalen, vendar dovolj, da me je zrinil iz ceste. Cesta je bila mokra, deloma je bila tudi malo blatna, jaz sem stardeca opazil in se umikal skrajno desno, zato me je že ta rahel kontakt spravil iz ceste v drevo. Da ni bilo velike hitrosti, pove tudi podatek o škodi: na 13 let starem golfu je bil takrat razbit sprednji del, vendar niti hladilnik niti motor nista bila poškodovana. Kako zgleda crash test pri 50km/h v oviro pa verjetno veš... Policist je dal stardeca k sodniku (verjetno izsiljevanje prednosti in povzročitve nesreče, mene pa zaradi neprilagojene vožnje razmeram na cesti... češ, da je bila cesta mokra, da je bilo križišče nepregledno (visoka betonska ograja...) in bi moral hitrost prilagoditi (mogoče na 5km/h, pozabil takrat vprašati...). Pri sodniku za prekrške so potem trezno razsodili (na osnovi slike razbitega avtomobila so ''strokovno'' ocenili da je bila hitrost bližje 30km/h kot pa 50km/h...), pač na omenjenem odseku bi jaz lahko peljal tudi 5km/h (ampak stardec ni pogledal niti malo na desno, da bi se prepričal, če je prosto), pa bi me tako ali tako nasadil. Kje je sedaj neprilagojena hitrost...? Da ne omenim, da sem imel eno leto in 4 mesece probleme z zavarovalnico pri izplačilu odškodnine, prisodili so mi 50% sokrivdo (zaradi ''neprilagojene hitrosti'').
Bo to v redu?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
U redu bo.
Jasno kot beli dan. Cesta je bila mokra in blatna. Ponavadi je to odlična kombinacija za drsalnico.
Ja res je, po spolzkem cestišču je treba peljati tud samo 5km/h al pa še tolk ne, al pa ustavit. Tako dela tisti ki hoče preživet.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
U redu bo.
Jasno kot beli dan. Cesta je bila mokra in blatna. Ponavadi je to odlična kombinacija za drsalnico.
Ja res je, po spolzkem cestišču je treba peljati tud samo 5km/h al pa še tolk ne, al pa ustavit. Tako dela tisti ki hoče preživet.
Na tem spolskem cestišču bi lahko stal pri miru, vendar bi se stardec vseeno zaletel vame. Pač zanj je veljala samo cesta, po kateri se pelje, in nič drugega. Nekako tako so razsodili tudi pri sodniku za prekrške. Samo za policaje je bila vseeno neprilagojena vožnja razmeram na cesti. Pač je bil v šoli samo takrat prisoten, ko so pa druge vzroke jemali, je pa ta policaj manjkal.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Kar nate, velja pa Tud za Kirija Matejkota in kompanijo.

Citat:
Seveda sem si jo...je pa zanimivo spremljat tvoje odgovore.
Poznam pa dejansko kaksen precej podoben primer...ampak je tako ali tako brezveze...
Citat:
Frajer ne rabim da iZpadem. Hotel sem ti malo odpreti oci in po vsem prebranim spodaj vidim, da s tabo nekaj ne bo v redu. To sicer tezko napisem, ker te ne poznam. Sklepam pa po stavkih, ker so nekako cudni. Ker si se spet prekleto oddaljil od razmisljanja ti bom ponovno pomagal. Kaj so temu mozakaru napisali ne vem in v tem primeru to ni pomembno. Link sem podal na podlagi tvojih stavkov. Kaj bolj razumevajoce?
Hehe, a z mano nekaj ni v redu? Kakega bedaka iz sebe delaš. Priznavaš, da si si zgodbo s tem pijančkom izmislil, hkrati pa ti in še nekaj podobnih kanonov, trdite, da so tukaj polcaji napisali za vzrok nesreče neprimerna hitrost.... pol pa spet praviš, da neveš, kaj je polcaj v tem primeru napisal.
A ti mogoče kaj čudnega kadiš, da neveš kaj bi rad povedal?
Je pa zanimivo kako zdaj vas par kanonov tle pihate kako mi ne morete dopovedat to kar še sami sebi niste uspel dopovedal. To ste taprava neprilagojena artiljerijapress.

confused-1.gif


Preberi se 1 odebeljeno, ker zgornje govorjenje nima ne konca in kraja, si pa naredil en lep krog.
smile-1.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Fastly pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Kar nate, velja pa Tud za Kirija Matejkota in kompanijo.

Citat:
Seveda sem si jo...je pa zanimivo spremljat tvoje odgovore.
Poznam pa dejansko kaksen precej podoben primer...ampak je tako ali tako brezveze...
Citat:
Frajer ne rabim da iZpadem. Hotel sem ti malo odpreti oci in po vsem prebranim spodaj vidim, da s tabo nekaj ne bo v redu. To sicer tezko napisem, ker te ne poznam. Sklepam pa po stavkih, ker so nekako cudni. Ker si se spet prekleto oddaljil od razmisljanja ti bom ponovno pomagal. Kaj so temu mozakaru napisali ne vem in v tem primeru to ni pomembno. Link sem podal na podlagi tvojih stavkov. Kaj bolj razumevajoce?
Hehe, a z mano nekaj ni v redu? Kakega bedaka iz sebe delaš. Priznavaš, da si si zgodbo s tem pijančkom izmislil, hkrati pa ti in še nekaj podobnih kanonov, trdite, da so tukaj polcaji napisali za vzrok nesreče neprimerna hitrost.... pol pa spet praviš, da neveš, kaj je polcaj v tem primeru napisal.
A ti mogoče kaj čudnega kadiš, da neveš kaj bi rad povedal?
Je pa zanimivo kako zdaj vas par kanonov tle pihate kako mi ne morete dopovedat to kar še sami sebi niste uspel dopovedal. To ste taprava neprilagojena artiljerijapress.

confused-1.gif


Preberi se 1 odebeljeno, ker zgornje govorjenje nima ne konca in kraja, si pa naredil en lep krog.
smile-1.gif
Še hujše pa je, da se spravlja na Kirija, medtem ko sem napisal jaz. Na ja.. alkohol dela svoje.