Trump ukazal napade na tarče v Siriji

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
:cheer::srce::srce::srce::cheer:
Screenshot_20180414-165656.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Nisem na tekočem zdajle.
Torej koliko ameriških letal, letalonosilk je uničila rusija ker so se Američani drznili napasti Sirijo? Ker ruske grožnje so bile par dni nazaj zelo ostre.

A protiukrepi so dovoljeni zgolj v obliki bombnega/raketnega napada in so časovno omejeni na zgolj 24 ur ali kaj?

Drugače tudi mene zelo zanima kaj bo sedaj Putin naredil ampak pustimo času čas, bomo že videli.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
A protiukrepi so dovoljeni zgolj v obliki bombnega/raketnega napada in so časovno omejeni na zgolj 24 ur ali kaj?

Drugače tudi mene zelo zanima kaj bo sedaj Putin naredil ampak pustimo času čas, bomo že videli.
Zdj tako zgleda kot da si je Trump naredil vojaške vaje in sprobal putina če se bo res kj odzval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Adam13 in Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Ja saj realno gledano to dejansko niso bile nič drugega kot vojaške vaje ZDA, VB in Francije. Nek šov pač mora biti in če toliko otresaš gofljo kot jo je zadnje dni Trump potem se enostavno mora nekaj zgoditi in se tudi je. Zdaj pa je na vrsti naslednja točka predstave (s strani Rusije predvidevam) in me res zanima kaj bo to. Glede na to, kaj so napadli Ameri z zavezniki (t.j. ne ruskih baz in ljudi) predvidevam, da bodo povračilni ukrepi v kakšni drugačni obliki kot pa bombe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Ja saj realno gledano to dejansko niso bile nič drugega kot vojaške vaje ZDA, VB in Francije. Nek šov pač mora biti in če toliko otresaš gofljo kot jo je zadnje dni Trump potem se enostavno mora nekaj zgoditi in se tudi je. Zdaj pa je na vrsti naslednja točka predstave (s strani Rusije predvidevam) in me res zanima kaj bo to. Glede na to, kaj so napadli Ameri z zavezniki (t.j. ne ruskih baz in ljudi) predvidevam, da bodo povračilni ukrepi v kakšni drugačni obliki kot pa bombe.

Z vojaškega stališča gledano ne bo nič protiukrepov. Naredili so nekaj zelo omejene škode, umrl ni noben (vsaj od vojske ne, civilistov tako noben ne šteje). Mogoče da bodo dodatno oborožili sirijce za prihodnost kaj več pa dvomim.

Mislim da je bila ta zelo omejena akcija tudi posledica Ruskega pritiska, napadli niso nobenih ciljev kjer bi lahko bili ruski vojaki. Iz predhodnih napovedi bi sklepal da bodo uničena vsa vojaška letališča in druga infrastruktura.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
A vse to? Ker lahko bi rekli da so jih sestrelili 92. Al pa 115. Ker americani lahko recejo da jim niso sestrelili nobenega. Razumem da americanom ne verjames (to je razvidno iz tvojih sporocil). Na cem bazira tvoje zaupanje, da so jih res sestrelili 71?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Seveda lahko americani recejo. Ampak, za enkrat niso rekli se nicesar, vsaj ne da bi jaz nasel kaksne stevilke.
Si jih ti?

Amricane je pa itak samo se fake news.