Trik za nadaljnje posodobitve za Windows XP

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Po 8. aprilu, ko je Microsoft uradno ukinil podporo zanj, Windows XP ne dobiva več varnostnih posodobitev. Izjeme so se zgodile, a jih ne bo več, razen če ste institucionalni uporabnik z globoko denarnico. Sedaj pa so na spletu izbrskali majhen trik, ki vsaj začasno omogoči ponovno pridobivanje posodobitev.

Vpis dodatne vrednosti v register pretenta Windows Update, da zazna operacijski sistem kot Windows POSReady 2009, ki bo podprt do 9. aprila 2019. Seveda ni nujno, da bo trik deloval tako dolgo, saj lahko Microsoft v kateremkoli trenutku uvede natančnejše preverjanje verzije operacijskega sistema, a trenutno je na ta način mogoče pridobiti nove posodobitve sistema. Podoben trik deluje tudi na 64-bitni verziji Windows XP.

Vseeno je Windows XP povozil čas in bo nadgradnja nujna. Ne le da lahko Microsoft novi trik kadarkoli blokira, tudi sicer Windows POSReady 2009 nima vseh funkcionalnosti kot Windows XP, tako da je mogoče, da vse posodobitev ne bo. Po drugi strani pa je res, da je le vprašanje časa, kdaj se bo internetu znašla verzija Windows XP, ki bo imela vgrajene popravke, ki jih Microsoft še eno leto dobavlja institucionalnim uporabnikom z dodatno naročnino. Vprašanje je, ali boste tej verziji zaupali, da ne vsebuje še kakšne druge nesnage.

1. Windows Registry Editor Version 5.00
2. [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
3. "Installed"=dword:00000001

Vir
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem vedel, da se bo našlo nekaj, da bodo še vedno posodobitve za XP
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Samo za info... Popravki bodo po naročilu, t.i. hotfixi. Glede na to koliko se bo za ta extended support colalo sem prepričan da se popravki ne bodo hitro znašli na internetu. Pa tudi distribucija teh popravkov ne bo preko WindowsUpdate ampak preko distribucije (torej firma s pogodbo, dostava oz. dolpoteg tega hotfixa in distribucija preko upravljalskih orodij). Kleptomanski end luser ne bo imel veliko možnosti to olastniniti.Pa tudi ne bodo imeli neke uporabne vrednosti za širšo javnost.
Glede zaklepa... WMI preverjanje pa se hitro zapre. Ali pa preverjanje bilda, ki je enoznačen za vsako posamezno verzijo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A samo to vrednost se spremeni v registru in XPji imajo spet polno podporo
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Meni je testna XPjka konkretno bluescreenala po tem 'popravku' in namestitvi popravkov. In to v virtualnem okolju. Še dobro da obstaja snapshoot...
cool-1.gif

Sem prav z namenom te fore oživel eno upokojeno virtualko...