Windows Server 2003 - problem geslo

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Zdaj lahko bi napisal kako sem pozabil geslo,itd..,v resnici pa sem dobil starejši server,ki je naložen z operacijskim sistemom Windows 2003 in vse kar bi želel je to,da bi malo spoznal ta operacijski sistem. V tem momentu niti ne vem kaj bom s serverjem,ali ga prodal,ali imel za malo eksperimentiranje, spoznavanje scsi v praksi,itd. Vprašanje je seveda, kako mimo vstopnega gesla,da bi vse skupaj na novo instaliral (to je verjetno druga pesem kot instalacija xp-jev) mi verjetno ne bo uspelo. Kaj predlagate ?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ni nic bistveno drugace kot instalacija XPjev, le zraven ne obkljukaj vsega sranja (predvsem Exchange), ker se ob nepopolnih nastavitvah sicer sistem zbuja po pol ure in vec (jaz sem enkrat naredil tako neumnost, zato vem iz prve roke
hysterical-1.gif
). To je seveda ob predpostavki, da tebe zanima OS in ne drugo programje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Windows 2003 nima zraven Exchange serverja ... verjetno si mislil kaksen SBS (Small Business Server) ...

Sicer pa ce je dovolj zmogljiv hardver, tudi z namescenim Exchange serverjem ne traja tako dolgo...
grims-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ja, res zna biti, da je bil SBS. V glavi mi je ostalo 2003 in preklinjanje zaradi moje neumnosti, ker sem bil "pozresen" pri instalaciji (Exchangea pa ni nihce potreboval). Bil je pa dvojedrni Xeon NetBurst generacije.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zraven naj pa še škatlo odpre, da ugotovi znamke/modele SCSI kontrolerjev, mrežne karte in podobno in si predhodno gonilnike potegne dol...
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Gre za strežnik HP ML350 G4, 2x procesor x3,06 ghz 1mb 800 mhz,4 gb rama,6 diskov po 72 Gb ultra 320 scsi Hot plug itd. Ima dva napajalnika,ki se s pritiskom na ročico lahko potegneta iz ohišja. Že tukaj je vprašanje,ali je dovolj priklop preko enega napajalnika in je drugi bolj rezerva poleg ali morata biti priklopljena kar oba istočasno. Ima tudi dobrih 20 kg teže z kar zajetnimi merami. Kar resna zadevca za amaterja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Potem pa veselo na delo... Najprej potegni iz HP strani HP SMartStart DVD medij. Pripravljen imej še namestitveni medij za Windows 2003/2008. Zaženi s SmartStart medijem in sledi navodilom. Ti zloži vse, kar potrebuješ.
Obvezno priklopi oba napajalnika na napajane, drugače bodo ventilatorji tulili in na panelu bo light-show.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Napajalnika sem priklopil oba,lepo se zažene (žal samo do vpisa gesla) windows server 2003. Ko pripravim HP SMartStart DVD - bo ta pomagal rešiti problem gesla ? Na serverju je instaliranih precej zadev (FAX,MISSQL,EXCHANGE,SBS 2003,DOMENSKI SERVER,ITD)stvari,ki jih ne bi želel uničiti kar tako. Kaj mi torej zloži ?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Tisto je za novo instalacijo.

Ti bi se torej v obstoječo rad prijavil?
Potem imaš te možnosti:
- uganiti geslo (lahko s pomočjo programov)
- prepisati geslo (to uniči dostop do certifikatov in tako lahko pokvari neke stvari)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
SBS je dokaj specifičen skupek programov, tako da prepis gesla pomeni razsutje in čudno delovanje samega SBSja
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
se pravi uganiti geslo (vem da ni kratko),kateri program je za to najboljši ?
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
IMO brezveze kompliciraš. Če ne poznaš niti osnov ti nek že postavljen SBS ne bo koristil nič. Ne veš niti kam pogledati kako je kaj nastavljeno niti ne boš vedel zakaj je tako nastavljeno. Pod predpostavko, da je sploh pravilno in v celoti nameščen. Če nimaš specifičnega znanja imaš pa voljo in čas si raje "nabavi" kako knjigo ali dve o Win Srv in instaliraj osnovni server ter začni pri osnovah.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Preklet dobr vem, kakšen krep je sbs, vendar nekje je treba začet, če če sam v sistem not pridt ane? sicer pa, kje pa je napisu, da ima na masini namescen sbs? lahko ima ločeno kupljene zadeve (malo verjetno, vendar da je sbs ni nikjer omenjeno)...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Preklet dobr vem, kakšen krep je sbs, vendar nekje je treba začet, če če sam v sistem not pridt ane? sicer pa, kje pa je napisu, da ima na masini namescen sbs? lahko ima ločeno kupljene zadeve (malo verjetno, vendar da je sbs ni nikjer omenjeno)...

V njegovem zadnjem postu z velikimi črkami
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
se pravi uganiti geslo (vem da ni kratko),kateri program je za to najboljši ?
Če je dolgo, bo težka.
Dvomim, da je prastari LANMAN uporabljen (to bi šlo takoj).

Nazadnje sem tega uporabil: http://ophcrack.sourceforge.net/

Vendar če ni gesla v njegovem spisku, ga ne bo našel. Odvisno. Če dobro geslo, bo zelo težko uganiti.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
se pravi uganiti geslo (vem da ni kratko),kateri program je za to najboljši ?
Če je dolgo, bo težka.
Dvomim, da je prastari LANMAN uporabljen (to bi šlo takoj).

Nazadnje sem tega uporabil: http://ophcrack.sourceforge.net/

Vendar če ni gesla v njegovem spisku, ga ne bo našel. Odvisno. Če dobro geslo, bo zelo težko uganiti.

Spisek pa je v mapi tables (profesionalna verzija je čez 6 Gb velika) ?