Triglav FLEKS vs. KD FONDPOLICA naložbeni paket

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik talean pravi:
@grajbos:

Mislim, da je FLEKS tudi samo investicija in ne zavarovanje tako kot vaš produkt za KD nisem prepričan, da je temu tako.

Preverim ponudbo in drugje pa da vidmo.

lp

FLEKS ni nič drugega kot naložbeno življenjsko zavarovanje.
Tako kot Fondpolica, UFOS, Prizma (ZM), Tilia naložbeno ŽZ, Flex Pension (ZM in Tilia) ipd.

Lep pozdrav
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
ja se strinjam s tem da gre pri nekaterih izmed omenjenih večino (ali pa skoraj vsa) sredstva v investicijo - sklade in ne v zavarovanje.

lp
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Kot sem že napisal pred nedavnim, gre pri vseh teh produktih za "isto sranje - drugo pakovanje"
Razlike so le v tem, da imajo nekatere police večje stroške, druge pa manjše. ZM (Prizma, FlexPension), WS (UFOS) imajo cca med 15%-17% sklenitvenih stroškov, KD (Fondpolica na x načinov), Grawe (Apollo) pa npr. cca 20-25% sklenitvenih stroškov.
Ti zgoraj napisani % ne gredo v sklade. Po domače, pri UFOS-u npr. gre pri 150eur/25 let od skupno vplačanih 45000 eur v sklade 39300 eur, razlika 5700 eur pa so obračunani vsi stroški v celotnem obdobju,.

In pri VSEH produktih je enako, le da gre pri nekaterih več, drugih pa manj v sklade.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Razumem.

S tem da meni FlexPension, Apollo (čeprav nisem prepričan), Fondpolica naložbena ni enako kot pa UFOS, FLEKS ker imaš pri slednjih kontrolo vlaganja v sklade in imaš neko transparentnost kam vlagaš. Enako velja za Tilia Global kot sem uspel razbrati preko web-a na njihovi strani.

Npr pri FlexPension imaš samo upravitelja kateri bo upravljal z denarjem ,ki ga boš vlagal, nimaš pa kontrole oziroma ne vem v katere sklade bo šlo.


Se motim?
 

B81

22. jul 2007
34.647
9.041
113
O kakšni kontroli ti govoriš?
Pri vseh lahko prestavljaš med skladi...
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
O kakšni kontroli ti govoriš?
Pri vseh lahko prestavljaš med skladi...

ne vem če je temu tako. Pri ZM prizma ti zaupaš naložbe banki ki upravlja z tvojim premoženjem. Če bi zahteval od ZM da ti podajo informacije kje se je ta denar obračal ne verjamem če bi ti znali povedati kje. Zato sem tudi rekel da nekatera naložbena zavarovanja ponujajo "svobodo" izbire tebi ki sklepaš zavarovanje oziroma naložbo.

imaš torej boljši pregled nad dogajanjem kje je bil tvoj denar plemeniten in na podlagi tega znaš bolje ukrepat če je potrebno.

lp
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Pripravil sem ti izračun, kjer pri 0% donosu vidiš, koliko se ti obračuna celotnih stroškov... Primerjavo si naredi, potem boš pa videl.

Sem naredil info izračun na ZM iz njihove strani - GLEJ PRIPONKO.

Nimajo opcije 0% vendar če primerjam 3,6,9% se tudi lepo vidi koliko več poberejo za stroške razen če je izračun narobe narejen v smislu , da je še kje kakšna finta ki si jo ti upošteval ZM pa tega nima omogočenega preko weba.

lp
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.647
9.041
113
Kaj če bi si ti raje sklenil navadno življenjsko zavarovanje in denar obračal v skladih direkt ali delnicah?
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Kaj če bi si ti raje sklenil navadno življenjsko zavarovanje in denar obračal v skladih direkt ali delnicah?

ja sej to je moj namen vendar sem mislil da je FLEKS podukt ki ti nudi neki načrt vlaganja da se meni osebno ni potrebno s tem obremenjevat.

pri vlaganju v skalde je treba čekirat kar pa se meni ne da niti nimam časa za to.

lp
 

B81

22. jul 2007
34.647
9.041
113
O kakem načrtu spet govoriš to?
Saj finančne hiše prek tvojega NŽZ kupujejo vred. papirje, ti pa veš, katere sklade imaš in veš, kaj tvoji skladi kupujejo.

Dobivam občutek, da je tale tema 'skrita kamera'.
grin1.gif
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
lej nima veze, ker kot praviš tema ni to kar sedaj ti govoriš.

nisem prepričan da pri vseh produktih NŽZ veš katere sklade kupuje zavarovalnica in na katere trge vlaga.

lp
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik talean pravi:

ne vem če je temu tako. Pri ZM prizma ti zaupaš naložbe banki ki upravlja z tvojim premoženjem. Če bi zahteval od ZM da ti podajo informacije kje se je ta denar obračal ne verjamem če bi ti znali povedati kje. Zato sem tudi rekel da nekatera naložbena zavarovanja ponujajo "svobodo" izbire tebi ki sklepaš zavarovanje oziroma naložbo.

imaš torej boljši pregled nad dogajanjem kje je bil tvoj denar plemeniten in na podlagi tega znaš bolje ukrepat če je potrebno.

lp

O kaki banki govoriš
sprasujem se.gif

Pri ZM Prizma izbiraš med skoraj 30 skladi 4-ih upraviteljev: KBM Infond, NFD, Publikum DZU in Ilirika DZU. Ni nobene banke...
Pri Prizma FlexPension je pa stvar taka, da je ta FlexPension krovni sklad, sestavljen iz 13 skladov (kaj je krovni sklad, si poglej na npr. Wikipediji), upravljalec tega sklada je pa največji nemški dzu DWS, spet ni nobene banke. Erste Bank je le partner (in večinski lastnik skupine DWS), ki garantira izplačilo neto glavnice in že doseženega donosa.

In ja, če boš podal vprašanje na katerokoli zavarovalnico, ne samo ZM, ti bodo znali točno povedat, kako se obrača premoženje, pa kje itd.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.345
113
Pri NŽZ je najbolj važen upravljalec premoženja, zavarovalnica kot sama ni tolk pomembna dokler zraven ne
priklučuješ drugin nezgodnih zavrovanj ipd...

Kar se tiče kje se odločiti in kaj vzeti je pa odvisno kolk se hočeš sam ukvarjati s tem...

Razmisli še o Merkur zavarovalnici ( nima nič veze z Kordiševim Merkurejm
wink-1.gif
ki ima sklade od DWS investments...

l.p.
P
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:

...nima nič veze z Kordiševim Merkurejm ki ima sklade od DWS investments...

Tega pa nisem vedel, da ima Kordež sklade od DWS Investments...
sprasujem se.gif