Triglav FLEKS vs. KD FONDPOLICA naložbeni paket

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Pozdrav!

Od tistega , ki malo bolje pozna oba produkta bi prosil za nasvet pri izbiri naložbe pri omenjenih ponudnikih:

FLEKS:
http://www.triglav.si/stran.asp?id=915

KD fondpolica:
http://www.kd-zivljenje.si/sl/...inkid=insurance

Tretja opcija pa bi bila izbira ustreznega profila (nek komplet skladov) za dobo 20 let ter mesečno plačevanje v sklade.
Opciji , ki pa sta tu (zame) odprti pa sta: nakup točk skladov vsak mesec v posameznem skladu znotraj profila (npr. drzni, dinamični,...) ki bi si ga izoblikoval
ALI
"sklenitev" ponudbe, ki jo ima izdelano TRIGLAV DZU v obliki že izdelanih profilov, ker se sorazmerno vlaga v posamezni sklad. Tako meni ni potrebno razmišljati kam, koliko vložiti vendar se znesek npr. 100e porazdeli.
Več tukaj: http://www.triglav-du.si/?id=387,391,534

Mislim, da z to sklenitvijo nisi zavezan na nič kot to da ob sklenitvi plačaš nekej % vstopnih stroškov, ki pa so naslednja leta ozrioma ob naslednjem plačilu ne zaračunavajo več. Prehajanje med skladi je 1x letno zastonj. Tu sem opazil še akcijo ki jo ima Probanka in sicer ne zaračunavanjo vstopnih stroškov in menjave skladov. Vprašanje pa je ali je menjava sklada več kot 1x letno smiselna na dobo 20 let.

Hvala!


lp
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
tole od KDja mislm da je že mal staro...

poglej mal novejše produkte njihove

to pa so npr?

ne želim imeti fondpolica maks garand plus ker to je spet neko naložbeno zavarovanje kjer nimam nekega pregleda kaj se z mojo naložbo dogaja oziroma kam se sredstva vlagajo.

prav tako želijo ob vstopu skoraj 1300e začetnega pologa.

kaj pa iz vidika Triglav DZU vs. KD Skladi glede upravljanja z premoženjem? Se mi zdi da je KD na nek način bolj "sposoben" oziroma izkušen pri tem. Izkušnje?

lp
 

B81

22. jul 2007
34.637
9.042
113
Naložbene police so si zelo podobne. Če misliš plačevati teh 25 ali 30 let, ti naj bo največji atribut odločitve velika izbira skladov, ker bolj, ko je denar razpršen, manjša je možnost, da gre kaj narobe.

Sam strank, ki sprašujejo, kdaj lahko denar ven dvignejo, ne jemljem resno, ker v resnici ne razume, zakaj podpisati polico, ampak jo sklene zato, ker je slišala, da je to ok
grin1.gif


Ti si izberi kakih 5 zavarovalnic, agent naj ima vsaj par let izkušenj in vsaka od njih ti naj da izračun zate, kjer bo tudi donosnost 0%, tako boš najlepše videl, koliko bo polica tebe stala. Primerjaš med seboj in če ti največ pomeni cena zavarovanja, vzameš najcenejšo, če pa ti veliko pomeni fleksibilnost, več skladov, po možnosti krovnih, ali slo ali tujih, pa vzameš tisto ponudbo...

Skladov je ogromno in zato je stvar za premisliti in se ne odločiti na vrat na nos.

EDIT: aja, KD je med dražjimi pri nas, ima pa več skladov, kot Triglav.
 
Nazadnje urejeno:

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Naložbene police so si zelo podobne.

ne govorim o naložbenem življenjskem vendar vlaganje v sklade kar Fleks in KD naložbeno sta.

spadata pod okvir zavarovalnice ki produkt tržijo kot naložbeno življ. ampak tukaj pa gredo vsa sredstva v naložbo. prednost tega je brez davka na 10 let pa še kaj...

lp
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Če že gledaš takšne oblike naložb, ne smeš spregledat še te opcije
grin1.gif

http://www.wienerstaedtische.si/zasebno/united-funds-of-success/

Tudi tu imaš možnosti proste izbire mednarodnih skladov (63) z več 100 letno tradicijo upravljanja le-teh, ali pa izbire naložbenih strategij in paketov (konzervativni, dinamičen, progresiven). Malo pobrskaj po spletni strani...

to je že preveč naložbeno življenjsko ali se motim?

se mi vseeno zdi da fleks in KD-jev produkt nista naravnana v to smer.

lp
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik Denis pravi:

Ti si izberi kakih 5 zavarovalnic, agent naj ima vsaj par let izkušenj in vsaka od njih ti naj da izračun zate, kjer bo tudi donosnost 0%, tako boš najlepše videl, koliko bo polica tebe stala.

Pri naložbenem življ. zavarovanju ga ni junaka ki bi mi znal prikazati vse stroške ki jih zavarovanica pobere. Če lahko to storiš ti za svojo potem te z veseljem poslušam.

Produkt ko je FLEKS ne vem če ima sploh kdo oblikovano kot pa Triglav s takšnimi pogoji poslovanja. Če obstaja kaj takšnega prosim za link, da preverim pogoje poslovanja z njimi.
Drugače imaš tudi pri FLEKSU sklade od Triglav DZU, Probanka, Abanka in še nekaj....

KD naložbeno je mogoče produkt ki ima več sorodstev pri konkurenci, sem ga pa izbral zato ker imajo veliko skladov in dolgoletne izkušnje.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Če že gledaš takšne oblike naložb, ne smeš spregledat še te opcije
grin1.gif

http://www.wienerstaedtische.si/zasebno/united-funds-of-success/

tud to sem pogledal, že prej
smile-1.gif


me pa tukaj malo skrbi ker nekako imam občutek da se bom zgubil v izbiri oziroma transparentnosti skladov.

vseeno se mi zdi da za nekoga ki ne pozna imen skladov oziroma podjetji z naložbami je to lahko slepa ulica. Namreč sam ne poznam niti enega imena od skladov ki so našteti tukaj:

http://www.wienerstaedtische.si/zasebno/united-funds-of-success/porocilo-o-skladih/

Pri KD , Triglav je vseeno malo bolj razločno in razumljivo vsaj zame. Hkrati pa imajo dobro urejeno transparentnost in pregled preko weba.

Če se motim me kar popravi
smile-1.gif
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Glede na to da je v brošuri Triglav Fleks napisano da lahko kadar koli narediš odkup police me bega člen 17. ki vseeno postavlja neke pogoje za odkup.

Prav tako mi je sumljiv člen 12, ki če prav razumem omogoča da prestaviš sredstva nekam na ziher kjer je že napovedana donosnost za naprej (cca. 2,7%). No če je to to potem to itak ne pride v poštev drugače nebi gledal naložb in varčevanja.

Glede stroškov - člen 11 pa sem mislil da jih pokriješ že s tem ko vplačaš 300e vstopnine ko skleneš paket?
Torej če je temu res tako potem z vsakim plačilom vseeno plačujem vstopne in iztopne stroške ob koncu pogodbe 10, 20 let?

lp
 
Nazadnje urejeno:

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Tu si zaj napisal en kup postov...
Pa ti bom čisto na kratko odgovoril. FLEKS, Fondpolica ipd. so vse samo in izključno naložbena ŽZ. To pomeni, da so to življenjska zavarovanja, vezana na vzajemne sklade.
Povsod se plačajo stroški: stroški zavarovanja (riziko premija), provizija (odvisna od zavarovalnice do zavarovalnice - nekje med ok. 4-5% predvidene skupne vplačane premije), administracija.... Skratka, sklenitveni stroški so od cca 15, 16% - 30% od skupne vplačane premije.
Na kratko, vse to so ZAVAROVANJA, ki so vezana na sklade. Razlika je pač v imenu, v upravljalcih ipd.
In od teh je UFOS še nejmanj zavarovanje, ker je npr. ne glede na premijo (ali 30eur ali 150eur), zavarovalna vsota ponavadi vedno 4.000eur. Zavarovanje je zaradi ugodnosti naložb preko zavarovalnic.

Pripravil sem ti izračun, kjer pri 0% donosu vidiš, koliko se ti obračuna celotnih stroškov... Primerjavo si naredi, potem boš pa videl.

In še enkrat, vsi ti produkti, ki jih gledaš, so, kot bi rekli južni bratje: "isto sranje, drugo pakovanje".
 

Priponke

  • 766381-UFOS.pdf
    471,6 KB · Ogledi: 782

B81

22. jul 2007
34.637
9.042
113
Citat:
Uporabnik talean pravi:
Glede na to da je v brošuri Triglav Fleks napisano da lahko kadar koli narediš odkup police me bega člen 17. ki vseeno postavlja neke pogoje za odkup.

Prav tako mi je sumljiv člen 12, ki če prav razumem omogoča da prestaviš sredstva nekam na ziher kjer je že napovedana donosnost za naprej (cca. 2,7%). No če je to to potem to itak ne pride v poštev drugače nebi gledal naložb in varčevanja.

Glede stroškov - člen 11 pa sem mislil da jih pokriješ že s tem ko vplačaš 300e vstopnine ko skleneš paket?
Torej če je temu res tako potem z vsakim plačilom vseeno plačujem vstopne in iztopne stroške ob koncu pogodbe 10, 20 let?

lp

Prenos sredstev med skladi je ponekod zastonj, tukaj pa vidiš, da če želiš prenesti zajamčena sredstva, moraš izpolnjevati pogoje, kot jih imajo skoraj vse ostale oblike NŽZ, pa še zaračunajo.
Sicer pa si iz grajbosove priponke videl, koliko ti ostane pri 0% donosnosti in take izračune si pridobi od vseh zavarovalnic, ki te zanimajo, ker zdaj niti občutka nimaš o 'ceni' zavarovanja.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
@grajbos:

Mislim, da je FLEKS tudi samo investicija in ne zavarovanje tako kot vaš produkt za KD nisem prepričan, da je temu tako.

Preverim ponudbo in drugje pa da vidmo.

lp
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Prenos sredstev med skladi je ponekod zastonj, tukaj pa vidiš, da če želiš prenesti zajamčena sredstva, moraš izpolnjevati pogoje, kot jih imajo skoraj vse ostale oblike NŽZ, pa še zaračunajo.
Sicer pa si iz grajbosove priponke videl, koliko ti ostane pri 0% donosnosti in take izračune si pridobi od vseh zavarovalnic, ki te zanimajo, ker zdaj niti občutka nimaš o 'ceni' zavarovanja.

Ni mi potem jasno zakaj ponujajo tole, kar je omenjeno v brošuri FLEKS nato pa v splošnih pogojih dajejo omejitev da moraš imetei določene pogoje da to lahko storiš?

Tole piše v brošuri FLEKS:
http://www.shrani.si/f/3W/VO/MzsqeEQ/screen-shot-2009-10-03-a.png

lp
 

B81

22. jul 2007
34.637
9.042
113
Da se lepše sliši in ker ljudje ne berejo splošnih pogojev. Vsaj 98% ne.

Sem malo prebral FLEKS in to dejansko JE NŽZ z drugim imenom.
Imaš sklade in imaš zavarovanje. Klasični NŽZ.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Nimam splošnih pogojev od KD naložbenege, ki je v sklopu fondpolice vendar predvidevam da je to isto.

Ja bom dal izračunat stroške še pri fleksu.

Zaenkrat mi je tudi zanimiva Tilia (zaradi izbire skladov) in Wiener S.


lp
 

B81

22. jul 2007
34.637
9.042
113
Tole sem našel in naredil izračun za 9 000 ZV za smrt. Hecno je, da imajo 8,10 in 12% donosnost v izračunu
grin1.gif

Izbira skladov je kar dobra, je pa doplačilo za mesečno plačevanje
grin1.gif


Zdaj pa je treba dobit še splošne pogoje in pogledati, kako in kdaj se lahko denar prestavi.
Mogoče ima WS kako zadevo boljšo, ki je tukaj sploh ni, ampak če dobiš od tilije zastopnika, ki ti bo pošteno povedal, kar skleni.




Pa še tabela:

 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
FLEKS brošura ful lepo izgleda samo ene par členov v splošnih pogojih je pa čudnih.

WS in Tilia mi sedaj kar bolj dišita. Preveriti pa moram kako je z KD-jem.

lp