Triglav FLEKS ali KD Fondpolica

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Zdravo!

Se mi zdi da je tole dosti podobna stvar z malenkosti razlike vendar oba paketa omogočata precej svobode pri odločanju.

Triglav Fleks:
http://www.triglav.si/stran.asp?id=915

Fondpolica:
http://www.kd-zivljenje.si/sl/...inkid=insurance


Zanima me ima kdo izkušnje z Fleks oziroma ga je kdo sklenil- predvsem me zanimajo razlogi oziroma prednosti pred ostalimi naložbenimi zavarovanji. Edina slabost ki jo tukaj pri Fleksu sam opazim je 300e min pologa ki gredo dejansko na tvoj račun vendar nisi vezan časovno , kar pomeni da ko pride dan izplačila po 10letih (da ni davka) lahko spet podaljšaš za eno leto , dve,...torej če smo v času krize in bi imel Fleks bi lahko prestavil sredstva v drug naloženi sklad in čakal.

Pri ostalih naložbenih zavarovanjih ko določiš čas odkupa po 10 letih pa recimo da imaš bolj rizičen sklad lahko veliko dobiš ali veliko izgubiš vendar prestaviti dan izplačila ne moreš. Imam prav?

Sam imam sem sklenil življ zavarovanje pri Triglavu kjer so donosi mali vendar garantirajo vložen denar v času ki sem si ga izbral. Ni mi pa še vedno jasno kako lahko druge zavarovalnice oglašujejo in rišejo grafe da je donos med 5-8% ko gre večino vlaganja v obveznice. Potem ti pa rišejo grafe od 5-12% donosa ipd. Kdo sedaj tukaj ne zna upravljati? Triglav ali drugi? Ali pa nekdo uporablja močne prijeme marketinga mi (jaz) pa nasedamo, ko se bliskajo donosi in številke na 10-20let.




lp
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.954
113
Preglej, primerjaj. Naroči si zastopnike še iz drugih zavarovalnic in potem izberi.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
vse lepo in prav.

zanimajo pa me izkušnje oziroma kaj je potrebno paziti pri izbiri, izpostaviti vprašanja zastopniku ipd.
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.954
113
Pišeš, da si že sklenil življenjsko zavarovanje pri gori. Boš sklenil še naložbo? Res potrebuješ?

Koliko stane vključeno zavarovanje, zanimajo me skladi, kamor gre denar, njihove vstopne provizije, koliko denarja gre v sklad...Kakšen odstotek denarja se dejansko lahko dvigne ven po recimo 6-ih letih...se lahko zamrzne v primeru izgube službe, je mogoč predhodni odkup, kakšni so pogoji...

Bodo še drugi, stari mački kaj dodali, če bo to njih volja...
grin1.gif
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
skelnil sem življensko ki ne prinese neke donose saj pri Triglavu ne čeprav druge zavarovalnice življ. zavarovanja z raznimi garant paketi oglašujejo in računajo donos od 5-12% kar se mi lepo sliši. Pa je tudi res tako glede na to da je garancija in gre verjetno večino stvari v obveznice. Saj lahko rišejo grafe da gre 60% v obveznice in 40% v delnice samo meni se to zdi prevelik riziko za neko garancijo in potem takšen donos.

Rad bi imel nekaj kar ni davka po 10 letih. In nekaj kar je donosno malo bolj ko pa samo življ. zavarovanje. Če sem pa pri tem še 1x zavarovan pa toliko bolje.

Se motim?


lp
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.954
113
Kar tukaj vrpašam, če kdo ve mogoče...
kako je s tem, da si opravičen plačevanja premije, če pride do bolezni oz. nezmožnosti plačevanja?
To imajo edini od naložbenih polic, pa me zanima, kje bodo tu hakeljci? Sprašujem za ufos...
Hvala
@avtor: malo sem si temo sposodil, ne bit jezen, ker to škodi zdravju
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zdaj je čas za pogumne. Par tisoč € investirati v fond z visokim tveganjem, ki je trenutno na dnu, zraven si življenjsko zavarovan za 2500€+premoženje, pa čičaj in čakaj na pravi čas.
grims-1.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Kar tukaj vrpašam, če kdo ve mogoče...
kako je s tem, da si opravičen plačevanja premije, če pride do bolezni oz. nezmožnosti plačevanja?
To imajo edini od naložbenih polic, pa me zanima, kje bodo tu hakeljci? Sprašujem za ufos...
Hvala
@avtor: malo sem si temo sposodil, ne bit jezen, ker to škodi zdravju
smile-1.gif

Pri KDju mislm da maš lahko 1 leto mirovanja, torej nč ne vplačuješ, samo moraš to povedat.
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.954
113
Vem, to jih ima več. Pri omenjenem pa ti zavarovalnica vplačuje premijo, če si nezmožen za delo in posledično plačevanje...do konca zav. dobe.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Tudi to jih ima več
wink-1.gif

Torej, da zavarovalnica "plačuje" premije če tinisi sposoben. Sicer ne vem kakšna je definicija pri 3glavu delovne nezmožnosti? Nad 50% invalid?

lp
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.954
113
NŽZ ima to?
Verjetno pa bo potem tu kreganje in tožbe, v kolikor bi šlo za večje premije.
Meni je pa fant povedal, da imajo edini. c c c
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Upam da sma na isti valovni dolžini...konkretno vem za Grawe...

Tukaj lahko v naložbeni polici priključiš dodatno zavarovanje, kjer ti ob nastopu več kot 50% invalidnosti zavarovalnica sama plačuje premije v sklade do izteka police...to ni del nezgodnega zav., ampak samostojno zavarovanje ki se priklopi k polici, letna premija pa znaša 1 promil od vseh vplačil ki jih (boš) vplačal v dobi naložbe.