Trenja o alkoholu

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Narod pijancev, ni nam pomoči.

Mladi so samo vrh ledene gore..

Tisti, ki je malo višje napisal, da so bili na posnetkih vsi na pogled ponoletni...Heh, kako pa na pogled določiš, da je nekdo star 18-19, ne pa 16? Meni so se zdeli na meji.In najmanj, kar mora natakarica ali prodajalka v trgovini narediti je, da preveri polnoletnost, če sumi, da alkohol kupuje/naroča mladoletna oseba.Isto velja za cigarete.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik smith pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Brez veze oddaja.

Skoz so govoril o nekih mladoletnikih, ki pijejo alkohol, na posnetkih so bili pa na pogled vsi polnoletni.
Pa uni učenci, kolk so govoril, kako zlahka pridejo do alkohola, noben jih pa ni vprašal, kako to, da se odločajo za pitje.

lih v tem je problem ker vsi "zgledajo" polnoletni, pol jih pa noben nič ne vpraša, in to je problem! ko smo mi meli 15 let, ti je na čelu pisalo da imaš 15 let. noben ni zgledal 20 ali več, kot je to zdej...

Ja... cela pizdarija, če 17 kupi litrco in jo spije. Pri 18 letniku bi bilo vseskupaj precej bolj normalno. Neverjetno, kako se mladina uničuje zarad tega, ker zgleda eno leto starejša. Sej tok pr pameti pa niso, da bi še tisto leto počakal in pol lepo v miru in precej mn škodljivo tisto vodko v družbi spil.
smirk-1.gif

Ko si star 18, odgovarjaš sam zase.Ko si star 17, pa ne; ampak so zate odgovorni starši, v širšem smislu pa tudi družba; 17-letnik je otrok, z zaščito otrok se ukvarjajo številne inštitucije.

Razlika med 17 in 18 je gromozanska.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Narod pijancev, ni nam pomoči.

Mladi so samo vrh ledene gore..

Tisti, ki je malo višje napisal, da so bili na posnetkih vsi na pogled ponoletni...Heh, kako pa na pogled določiš, da je nekdo star 18-19, ne pa 16? Meni so se zdeli na meji.In najmanj, kar mora natakarica ali prodajalka v trgovini narediti je, da preveri polnoletnost, če sumi, da alkohol kupuje/naroča mladoletna oseba.Isto velja za cigarete.
To sicer drži, v teoriji.
crazy1.gif

Dandanes je vrednota samo dobiček in pokaži mi trgovko, ki ne bo delala prometa in težila z osebnimi sumljivim mulcem?
Men se bi še fajn zdelo, če bi mi trgovka zahtevala osebno
grin1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Gromozanska je samo na papirju. V praksi pa ni kaj velike razlike... če so zanj odgovorni starši sploh ne vidim problema. Verjetn so tolk froca naučil odgovornosti, da ne bo seb škodu preveč, če ga pa niso bodo pa pač oni odgovarjal. Nobena prodajalka pa ne bo preprečla, da bo tisti 17 letnik, ki se je zapiču da se ga bo napil, dobil svojo dozo alkohola.

Pa sploh prodajalke po mojih izkušnjah kar precej pregledujejo osebne dokumente. Takoj ko je v družbi kakšna oseba, ki ne kaže svojih let, rečejo za osebni dokument.

Se mi pa ne zdi problematično to, da se ga 17 letnik napije ali pa da pri 20 letih študent kakšnega pol leta zafešta... problematično je, da se po partijih srečuje 13 let stare frajle, ki hočjo bit "velike" in počnejo raznorazne pizdarije. Rešitev za to pa ni, da uvedejo, da morajo biti mladoletni po 11 uri doma... Treba se je vprašat, kaj starši razmišljajo, če pride hčerka pri 13 letih ob 10ih zjutraj domov s partya. Sej mene so tud pustil žurat pri 14 letih ampak so točno vedli s kom sem šel in kam sem šel... če sem jih poklical ob 5ih ponoč, da me naj pridejo iskat ni blo nobenga problema. Dons se pa tamale lažejo da gredo k frendici prespat v resnic gredo pa vn in vase vržejo kar vidjo... in to ni problem prodajalk, dilerjev al pa lastnikov lokalov ampak problem staršev.

Seveda pa je v Sloveniji ful lušno delat iz muhe slona tam kjer je nepotrebno.
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Seveda pa je v Sloveniji ful lušno delat iz muhe slona tam kjer je nepotrebno.

to pa itak
grin1.gif


se strinjam s tvojim postom.

najprej mora biti pošlihtano v družini, šele potem se lahko krivi državo, trgovce,itd. (moje mnenje).
tudi mi smo pri 15ih kupli liter pa šli v park to spit, pa smo še tle
grin1.gif


problem je ker nekateri straši res ne vejo kaj se dogaja z njihovimi otroci. ko se pa kaj zgodi, pa takoj okrivijo državo, policijo, gostince, trgovce, češ, kje ste bili ko se je moj otrok opijal, drogiral, whatever. namesto da bi nase naslovili to vprašanje, ga (neupravičeno) na druge.
seveda, najlažje je krivdo na druge prevalit
smirk-1.gif

in tu je ta problem...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Tale oddaja je bila naravnost smešna. Kakih 10-15 let nazaj se ni nihče sekiral zaradi tega, pa smo še vedno živi.
evil.gif
Točno tako
zmaga.gif

Pa zaradi cigaret se tud ni noben sekiral, pa hore legalis tud še ni blo, pa smo danes živi in zdravi.

Pomojem se bo počas pripravil zakon, da bo prepovedoval VSEM pitje alkohola v javnosti, razen v lokalih.
Tako bi gostinci več zaslužili, saj mularija zaradi dragih pijač v lokalu raje kupi v trgovini, mal prej spije in v lokal pride že pijana, da ni treba tolk zapravit.

Pa bo spet kršenje naše svobode. In tisti, ki so poloskali hori legali, prepovedi cigaret, alkohola, bodo tud temu zakonu.
Boš videl, da bo tak zakon čez nekaj let.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
prepoved konzumiranja alkohola na javnih mestih ne bi bila tako napacna,
kajti parki, trgi,.., niso mesta za pijancevanje

npr. v Kaliforniji imajo zakon, ki prepoveduje pitje alkohola na javnih mestih, se ga drzijo in nihce se ne pritozuje, da so jim kratene pravice
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Izpostavil bi samo en vidik, ki se stalno ponavlja, to je sprejemanje zakonov, ki se jih ne izvaja.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik smith pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Brez veze oddaja.

Skoz so govoril o nekih mladoletnikih, ki pijejo alkohol, na posnetkih so bili pa na pogled vsi polnoletni.
Pa uni učenci, kolk so govoril, kako zlahka pridejo do alkohola, noben jih pa ni vprašal, kako to, da se odločajo za pitje.

lih v tem je problem ker vsi "zgledajo" polnoletni, pol jih pa noben nič ne vpraša, in to je problem! ko smo mi meli 15 let, ti je na čelu pisalo da imaš 15 let. noben ni zgledal 20 ali več, kot je to zdej...

Ja... cela pizdarija, če 17 kupi litrco in jo spije. Pri 18 letniku bi bilo vseskupaj precej bolj normalno. Neverjetno, kako se mladina uničuje zarad tega, ker zgleda eno leto starejša. Sej tok pr pameti pa niso, da bi še tisto leto počakal in pol lepo v miru in precej mn škodljivo tisto vodko v družbi spil.
smirk-1.gif

Ko si star 18, odgovarjaš sam zase.Ko si star 17, pa ne; ampak so zate odgovorni starši, v širšem smislu pa tudi družba; 17-letnik je otrok, z zaščito otrok se ukvarjajo številne inštitucije.

Razlika med 17 in 18 je gromozanska.

To tud ni čist res.
wink-1.gif