Trenja - Kadilci

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
pri tem je potrebno upoštevati, da je v biljardnicah in podobnih objektih, manjše število obiskovalcev na m2 in temu posledično boljši zrak, kot pa npr. v pajzlih 5×5 m, kjer so ljudje nagneteni.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
@budi: zanimivo. Bil sem v petek pa je blo ok. Je pa res, da sem bil takrat samo za 10 min v kadilnici. Bom preveril naslednjič ko bom notr.

@sass: Ta kadilnica v biljardni je lih cca. 25m2. Zato tudi max. 40 ljudi. Fora je sam v zračenju.
 

tminka

Zelenc'
18. avg 2007
26
0
1
Mogoče si res toleranten do nekadilcev. Takšnih je res zelo, zelo malo ali nič. Drugače pa...Zakon je zakon in se ga je treba upoštevat. V drugih državah, ki so sprejele podobne zakone, se niso nič pogajali. Sprejeli so tko kot je. Poznam razmere pri naših zahodnih sosedih, kjer imajo podoben zakon mal več časa, pa so se enostavno prilagodili. Konec koncev čas je že bil...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
V osnovi me boli kita, kaj za ene mašine so potrebne, kako so sestavljene, kako deluje podtlak in ostalo...
Kaj je zdaj? A sem jaz res tako star, da nevem, za tako superduper prezračevanje kot veš ti, al te kar naenkrat boli kita, ker učinkovitega prezračevanja nisi nikjer najdu?
Ti bom jaz še enkrat povedal.
Učinkovitega prezračevanja brez škodljivih posledic za zdravje, zaenkrat NI.
Dobro prezračevanje bi blo edino tako, da bi nad vsakim kadilcem visela odsesovalna napa. Če imaš odsesovalno šobo nekje na drugem koncu prostora, bo dim potoval mimo tvojega, ali še slabše, nekadilčevega nosa in boš glih tako ves dim požrl. Torej s tem nisi naredu nič.
Še najbolj učinkovito odsesovanje bi blo takšno, da bi vleklo nekje pod nogami, ker edino tako dim nebi potoval mimo nosov. Torej sedet ali stat bi moral nad rešetkami, kot krave na farmi itd...to bi bil najbrž zelo prijeten ambient.
Ampak tud, če to nekako za silo rešiš, bi potem moral z drugega konca spet od nekje zrak prihajat v prostor in posledica je takšna, da ti kar naprej okol ušes nek veter vleče. Verjemi, čeprav si mlad, te kmal potem ušesa bolijo.
Itd, itd....
Torej ne lapajte s tem učinkovitem prezračevanjem, ker to zaenkrat še ne obstaja. Razni ionizatorji in svečke so pa itak larifari. Najboljše in za povrh še najcenejše prezračevanje je zaenkrat naravno prezračevanje. To je zunaj.
Kaj bolj jasno zdaj?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Aja, jaz narobe berem?
A ti pa prav bereš, ko ti jaz pišem, da kvalitetnega in hkrati zdravega zračenja ni, ti pa trdiš, da je, le da jaz nevem za to zračenje ker sem, kao star?
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Oživljam temo, da pripišem še nekaj obljubljenih zadev v zvezi s Parmovo v LJ. Prepucavat z določenimi sodelujočimi se mi pa ne da več.

Ne glede na izjavo budija: zračenje v kadilnici deluje presenetljivo dobro. Zrak je (kljub temu, da je cca. 80% kadilcev v prostoru) konkretno boljši, kot pri meni na delovnem mestu (velik prostor, slabo zračenje in nekajenje).

Stardec: vse se da, če je interes...in tehnologija.

Sicer pa bodo zadnjo (deveto) biljardno mizo umaknili in razširili kadilnico zaradi povečanega prometa.
cheer.gif


So pa dobili kazen od inšpektorja (4.000 €), ker so gostje pili pijačo v kadilnici. Pritožili so se...bomo videli kaj bo.

Zanimiva mi je bila izjava: "Ni bilo izbire. Če ne bi šli v to, bi šli v stečaj."
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
saj, eni lokali bodo propadli, drugim bo šlo še bolje. prejšnjo nedeljo sem vprašal kelnerco v enem LJ baru, koliko imajo kaj prometa. pa je rekla, da imajo po novem še več prometa. prej so bili pozimi vsi nagužvani notri, zunanji vrt pa zaprt. zdaj imajo polno notranjost in zunanji vrt.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:

So pa dobili kazen od inšpektorja (4.000 €), ker so gostje pili pijačo v kadilnici. Pritožili so se...bomo videli kaj bo.

Čakaj malo. Kazen ker so pili pijačo v kadilnici. A ni v kadilnicah samo prepovedano streči pijačo, piješ pa lahko pijačo, ki jo sam prineseš od šanka? Ali pa sem jaz narobe razumel razlago?
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Tudi sam sem tako razumel zakon...

Pa sem se očitno zmotil:
Citat:
Glede
skupnih prostorov pa veljajo enake omejitve kot za vse druge javne in delovne prostore, kar
pomeni, da je kajenje dovoljeno samo v kadilnicah, v katerih pa se ne streže in uživa hrane in
pijace.

Je pa bila ravno zaradi tega napisana pritožba...
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
A je inšpektor videl, da so uživali ali ne?



Kot pri drogi, ne smeš jo posedovati, ampak lahko jo uporabiš.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:

So pa dobili kazen od inšpektorja (4.000 €), ker so gostje pili pijačo v kadilnici. Pritožili so se...bomo videli kaj bo.

Čakaj malo. Kazen ker so pili pijačo v kadilnici. A ni v kadilnicah samo prepovedano streči pijačo, piješ pa lahko pijačo, ki jo sam prineseš od šanka? Ali pa sem jaz narobe razumel razlago?

Glede na to, da sem tudi sam tam kar pogosto lahko to malo komentiram:
- še nisem bil tam pa, da natakarji nebi stregli v kadilnici

Zato verjetno tudi taka kazen
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
ksz...
tipično slovensko....pač inšpektor mora imet prav četudi nima...pač tipo je izkoristil luknjo v zakonu...ne inšpektor pameten...in napiše kazen ker so kadili v njegovem lastnem stanovanju
http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20071204_3111802_60075456.php
Inšpektor se je pa spomnil, da tip izigrava zakon ... In ker se tega nekako ne sme, mu je pač opalil kazen. Bo kak pravni lažje razložil, kako je to možno, da ne uporabljam napačnih in laičnih izrazov. Ampak tokrat je mel inšpektor prav.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Obšel je zakon. Pravno vprašanje če sploh ima podlago inšpektor da mu je kazen napisal, verjetno je nima. Res pa je da je njegovo "privat" stanovanje kvečjemu "podaljšek" gostilne, brezveze špilat bogega zdaj, saj vsi vedo kaj je tisto "privat" stanovanje
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
heh
očitno so uradno registrirani privatni prostori v Sloveniji postali JAVNI PROSTOR

vir :http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20071205_3111876.php
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Meni nebo v bajto prišel noben inšpektor, tudi če bom imel čago kjer bo 20 folka kadilo in pilo mi je nebo napisal,zakaj že? njemu pa.....