Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Lahko pa izvedemo skupinski nakup:


Verjetno ga uradni serviser plača manj kot 5€ na liter :)
Na servisu pa 140 + ddv za kantico

1618400975539.png

:D
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Od te razlike v ceni pač prihaja to "zastojn" jamstvo na baterijo brez omejitve km 10 let, pa po novem ta ekstra jamstva za stare avte.
Vse to so nič drugega kot marketinški prijemi, kako zadržat stranke na pooblaščenih servisih.
Kar je seveda težje, ko gredo cene osnovnih storitev in materijala počasi v nebo, posledično se pač uvajajo nove "ugodnosti" ...

Na vsakemu je pa potem, a pusti dodatne denarce na pooblaščencih ali pa prišpara nekaj in sam ima v rezervi, če bo moral po 8 ih letih in izteku garancije sam odcolat 3 jurje za novo baterijo. S tem da čez 8 let zna biti že aftermarket ponudba baterij za top Toyota modele že za jurja.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
... če zdj jst vse to prav razumem, je na servisu 1L olja TGMO 0W16 33.44 evra brez DDV (če je 4 L 134,15 evrov brez DDV)?!?

Medtem ko ga potrošnik lahko kupi tega istega na trgu za cca 12,- evrov na liter (z/brez DDV?)?!?

Ker če je temu res tako, potem se moram citirat:
če zaračunajo za več kot polovico dražje od običajne cene na trgu za potrošnike je to oderuštvo (118. člen OZ, Očitno nesorazmerje vzajemnih dajatev).

Ali je možno, da ta cena zajema več kot samo olje? Ne vem delo, storitev itd.? Ker če ne, vsak na sodišču avtomatično zmaga, če mu ne bi hoteli dati del preveč plačane kupnine nazaj.:gorjaca:

Lepo bi prosil, če mi date link do tega enakega olja s servisa (TGMO 0W16), ki se prodaja na trgu za običajne smrtnike, da ga istočasno kupim 1L, medtem ko bom avto na servisu in primerjam cene. Ker če bo res takšna razlika, bom ustrezno ukrepal (začenši z reklamacijo računa itd.).:biceps:
 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Od te razlike v ceni pač prihaja to "zastojn" jamstvo na baterijo brez omejitve km 10 let, pa po novem ta ekstra jamstva za stare avte.
Vse to so nič drugega kot marketinški prijemi, kako zadržat stranke na pooblaščenih servisih.
Kar je seveda težje, ko gredo cene osnovnih storitev in materijala počasi v nebo, posledično se pač uvajajo nove "ugodnosti" ...

Na vsakemu je pa potem, a pusti dodatne denarce na pooblaščencih ali pa prišpara nekaj in sam ima v rezervi, če bo moral po 8 ih letih in izteku garancije sam odcolat 3 jurje za novo baterijo. S tem da čez 8 let zna biti že aftermarket ponudba baterij za top Toyota modele že za jurja.
Ne moreš tega tako netransparentno seštevati dodatnih x stvari v eni dokaj konkretni postavki cene litra olja. To je protipravno.:poreden: Lahko naredijo novo postavko in jo zaračunajo, ne gre pa, da je 1L olja 50 evrov, ker je v resnici to še to pa to vključeno; mora pač biti točno specificirano, kaj je še to dodatno vključeno znotraj te postavke/cene.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Ne, mora biti prav to specifično olje, ki ti ga dajo in zaračunajo na servisu, drugače se težko pritožim.

Ali imajo morda zanalašč neko "posebno" olje, ki ga težko kupiš drugje?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Če je priporočena maloprodajna cena, ki jo določi proizvajalec taka potem, se težko pritožiš.
Lahko oni določijo marsikaj, napišejo da stane milijon evrov liter na primer, ampak če je dejanska cena na trgu druga te na servisu ne smejo odirati. Se razume, da smejo vse, dokler se kdo ne pritoži, zahteva itd. , pa tudi odiranje ni, če je 3 evre dražje, odiranje po naši zakonodaji in pravni praksi je, če stane pri njih 30 evrov na (našem) trgu pa 14 evrov (in to moraš potem tudi dokazati).
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.840
5.084
113
daj no prosim :) ne bluzi.

Oziroma daj idi jih tožit za odiranje. Pa da vidimo kdo bo obran. Ti 2x. Enkrat na servisu za olje drugič pa pri odvetniku, ki ti bo obljubil svašta :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Lahko oni določijo marsikaj, napišejo da stane milijon evrov liter na primer, ampak če je dejanska cena na trgu druga te na servisu ne smejo odirati. Se razume, da smejo vse, dokler se kdo ne pritoži, zahteva itd. , pa tudi odiranje ni, če je 3 evre dražje, odiranje po naši zakonodaji in pravni praksi je, če stane pri njih 30 evrov na (našem) trgu pa 14 evrov (in to moraš potem tudi dokazati).
Premisa je napačna: običajna cena za potrošnika je PPC cena, ki jo določi uvoznik in ne cena iz diskontne spletne trgovine.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Najbrž se strinjaš, da ne more obveljati kar neka nemogoča cena.

Jaz verjamem, da oni koristijo neko finto, ker sicer bi že zdavnaj bili iztoženi, samo ne vem katero?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
o tem sem lalni pisal trznemu inspektoratu: napisejo lahko kakrsno ceno hocejo.

se bolj tocen odgovor pa je bil podan v tej temi: cene nad 150 procentov priporocene mpc so oderuske. ponavljam: mpc ni cena iz spletne trgovine. mpc v primeru te teme definira uvoznik znamke.

ni finte, ampak ni podlage za tozbo, ker to ni 150 ali vec mpcja.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
No, vsekakor se mi ni dalo prerekati. Škoda časa in energije. Bom raje drugič ravnal preventivno.

Kam vozite vi na servis?

Jaz sem prva dva servisa naredil v Novem Mestu, tam sem namreč tudi kupil avto. Sedaj pa mi je bilo bistveno bolj enostavno peljati v Ljubljano.

Primerjava:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cabin air filter: LJ - 27,03€ (brez ddv); NM - 17,43€ (brez ddv)
Servisna ura: LJ - 54€ (brez ddv); NM - 44€ (brez ddv)
Olje: LJ - 109,96€ (brez ddv); NM - 99,3€ (brez ddv)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cena daljšega servisa na 30k km - Novo Mesto - 221,58€ (brez ddv)
Cena krajšjega servisa na 45k km - Ljubljana - 220,35€ (brez ddv)

Jaz sem prinesel olje s sabo. 5 litrov original Toyota pride 36 eur (zracunaj si razliko..)

Vseeno so me (z nasmeskom) ocurili se za 215 eur (pri 30.000 km oz 2eh letih)... v btc.ju. So mi pa uspeli izklopit lucko za nadzor pnevmatik, za kar sem jim hvalezen ( verjetno do drugega tedna ko menjam gume)

Drugo leto ima 3 leta in gre garancija zato jaz ne grem vec na uradni servis. Material bo 70 eur, delo bo gratis, ce odstejem dve uri ( z nakupom robe vred) motoviljenja okoli avta.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Jaz sem prinesel olje s sabo. 5 litrov original Toyota pride 36 eur (zracunaj si razliko..)

Vseeno so me (z nasmeskom) ocurili se za 215 eur (pri 30.000 km oz 2eh letih)... v btc.ju. So mi pa uspeli izklopit lucko za nadzor pnevmatik, za kar sem jim hvalezen ( verjetno do drugega tedna ko menjam gume)

Drugo leto ima 3 leta in gre garancija zato jaz ne grem vec na uradni servis. Material bo 70 eur, delo bo gratis, ce odstejem dve uri ( z nakupom robe vred) motoviljenja okoli avta.
Jaz nisem nosil svojega olja pa me je servis na 30.000km v Kranju kostal 279eur za corollo 2.0 hybrid. Tako da kaj hudega zgleda nisi profitiral.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Aja. Po drugi strani pa so me na renaultu za servis Clio5 1.0TCe pri 15.000km olajsali za 240eur. Tako da za corollo je potem precej ugodno...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Vsi so isti, cegle in ostalo kar zahteva principal je pač treba pokrit. To se pa ne da z urno postavko 60 eur na uro. 200 eur na delovno uro pa ne morejo računat.