Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.151
1.759
113
Bass pod sovoznikovim sedežem...
 

Priponke

  • 20191211_094422.jpg
    20191211_094422.jpg
    3,5 MB · Ogledi: 194

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.151
1.759
113
Regulacija bassa v predelu sredinske konzole...
 

Priponke

  • 20191211_094431.jpg
    20191211_094431.jpg
    3,5 MB · Ogledi: 195

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.151
1.759
113
V prostoru rezervne gume sem zraven ojačevalca založiš stvari (do višine ojačevalca), gumo sem obrnil za 180 stopinj in jo privijačil nazaj. Na vrhu sem zapolnil še notranjost feltne. Stiroporasta podlaga, ki je bila v štartu nad rez. gumo je šla stran.
Na zadnjih vratih je bil dodan visokotonec. Bass je uspel spravit pod sedež, kljub 10" izvedenki. Ker ima bass regulacijo glasnosti, je bila ta dodana nad odlagalni prostor za mobilni telefon v sredinski konzoli.
Vsa štiri vrata so bila v celoti zvočno izolirana (antivibracijski nanos + pena).
Zmontirano:
- Ojačevalec DLS RA-40 (imel od prej) http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_1033
- 2 para zvočnikov DLS MC 6.2 https://www.radiovili.si/zvocniki/mc6-2-dls-zvocniki?___SID=U
- bass enota DLS ACW10 https://www.radiovili.si/subwooferji/aktivni/acw10-dls-aktivni-subwoofer
- antivibracijska zaščita v vseh štirih vratih Silent coat Multilayer
- izolacijska pena Noise Isolator 10 mm.
Z montažo in materialom jurja.

Zadeva igra. Izolacija zelo dobro opravlja svojo nalogo, tudi občutek pri odpiranju/zapiranju je na nivoju Bentleya :fredi:.

Zadovoljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.624
766
113
Hm, Toyotin JBL paket je 650€, problem je ker je na voljo samo v nadražjem paketu, ampak jbg, še vedno je "samo" 650€
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ka kaj hočeš povedat? Vredn ni 100eur v primerjavi z primerljivo cenjenimi dls ali kaj podobnega.
V Corollo osebno ne bi vgrajeval nič dodatnega kar se akustike tiče.. Avto je glasen (zvok s ceste in podvozja), motor je tih dokler ne pritisneš na plin. Sedeži so rahlo čudni in sem precej polomljen prišel iz avta. Nasploh te na daljši vožnji kar utrudi. Bolj kot kakšna konkurenca.
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
V Corollo osebno ne bi vgrajeval nič dodatnega kar se akustike tiče.. Avto je glasen (zvok s ceste in podvozja), motor je tih dokler ne pritisneš na plin. Sedeži so rahlo čudni in sem precej polomljen prišel iz avta. Nasploh te na daljši vožnji kar utrudi. Bolj kot kakšna konkurenca.
Čisto verjamem, da imaš take občutke, sem pa rahlo presenečen, saj sem v večini opisov od uporabnikov prebral, da je avto solidno tih (razen precej glasne original gume) in da so sedeži več kot ok.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.151
1.759
113
Hm, Toyotin JBL paket je 650€, problem je ker je na voljo samo v nadražjem paketu, ampak jbg, še vedno je "samo" 650€


Hja..pogoj za 'samo':
- Hatchback ali karavan izvedneka (jaz mam sedan)
- hibridni pogon
- Executive oprema (najdražja)
- panoramska streha
- HUD paket

...šele tu si na točki, da ti dovolijo 650 EUR doplačila za 'vrhunski' zvok :fredi: .

Mislim da je mojega jurja še zelo poceni (in dvomim, da ob vgradnji kaj dosti poskrbijo za zvočno izolacijo vrat - bi bilo za prekontrolirat).

Alte...Zvočna izolacija vrata naredi svoje tudi na hrupu, ki prihaja v vozilo. Ker roko na srce...neke hude zvočne izolacije avto res nima, ni pa spet tako porazno (1.6 bencinc res ni za AC kilometre delat, ker se vrti s previsokimi vrtljaji in nad 3.000 se motor začne slišat..ne vem pa kako je z vrtljaji v hibridnih izvednekah).
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Kdo ti je pa to delal? Tudi sam moram nekaj naredit glede tega kar je prišlo serijsko v Passatu in iščem priporočila za "izvajalce"
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.624
766
113
Vse lepo in prav, samo primerjava v živo z Generik ne bo ravno na mestu, če je sedaj ta tvoj sistem skoraj še enkrat dražji. Če bi nekaj u izi pomenjal za nekih 300€, potem ja.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Pa kako je njegov sistem dražji, če bi moral že v štartu kupit veliko dražji avto + doplačati za jbl. Ki pa za to ceno še vedno nima suba...

Vincent, bi se dalo to slišati kdaj v živo?

Za mano je pa prvi mesec s tem avtom in po prevoženih 3500 km lahko rečem, da je bila odločitev pravilna.
1.8 mi je popolnoma dovolj (prej sem vozil 150 hp dci in 180 hp 1.8t), še vedno me navdušuje uglajenost pogona (večino časa), nobenega cukanja in instanten navor.

Asistenčni sistemi so hit&miss, lane trace assist mi je večino časa preveč moteč in ga ne uporabljam, avtomatski preklop luči včasih čudno dela in zgleda kot da blendaš nasproti vozečim, radarski tempomat pa ima probleme recimo na ac, ko avto pred tabo zavije na izključevalni pas, toyota pa še kar zavira z motorjem (tu bi imel raje, da uporablja zavore). Prav tako mi gre na živce, da vsako jutro zapiska ice warning (se vidi, da je globalen avto narejen tudi za glupe američane :) ). V techstreamu nisem našel možnosti izklopa tega, sem pa izklopil nadležna opozorila za zadnje pasove (ki so piskali, če je bil na sedežu nahrbtnik), vklopil sem daljinsko zapiranje in odpiranje stekel in podaljšal interval utripanja žmigavcev.

Samo še carplay in zvok še uredimo, pa bo že skoraj perfect avto (vedno pa moramo imeti v mislih, da ta avto stane v osnovi 16 jurjev in temu primerno je ponekod opazno očitno varčevanje). :)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.151
1.759
113
Lahko se zmenimo(-va) in dobimo (če bi se uskladili bi lahko tudi da se nakupčkamo z vsemi sistemi..original, JBL in menjani) pa se naredi primerjava. Dajte kak predlog kdaj, pa se uskladimo (jaz med vikendi žal ne morem)..med tednom mnogo manj problemov (komot tudi dopoldne). Sem pa na LJ koncu.

Jaz mam sovoznikov sedež fiksen po višini - višine bo verjetno dovolj, bo pa bolje, da bo dvignjen više, zaradi samega zvoka.

Itak pa..če praktično sploh ne moreš naročiti JBL izvedenke je sploh ni vredno gledat, niti ne o njej razpravljat. Generik..če je že naročal bolje opremljen avto se je po svoje modro odločil, da je izbral tudi boljše ozvočenje.

Crnobog...kdo je delal boš razbral iz linkov, ki sem jih pripopal za zvočnike (da ne delam reklame). Sem že imel 'opavka' z njim in je bilo vedno kroektno narejeno, za korektno ceno. Računaj pa na mesec in pol čakalne dobe (me je sicer šokiralo, ker nisem bil več vajen, da sploh še kdo nadgrajuje zvok v avtih...a zgleda se bojo (so se) ti časi vrnili).
 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.764
595
113
EU
Corolla zgleda res nima tiste lučke, ko zmanjka vode za vetrobransko steklo? In pa ima samo eno luč za vzvratno.

Mimogrede, kakšna je kaj vaša poraba pozimi, moja (1.8) povprečna, pravi računalnik, ob normalni vožnji (pomeni ne vozim ekonomično) z zimskimi gumami je 7 litrov/100 km
 

VonG

Pripravnik
25. avg 2019
67
24
8
To so pac take finte s katerimi folk prepricujejo da vzame high tier opremo, tele jlb ne bi drasticno spremenil ceno avtomobila, isto z brezzicnim polnenjem

Mimogrede, kakšna je kaj vaša poraba pozimi, moja (1.8) povprečna, pravi računalnik, ob normalni vožnji (pomeni ne vozim ekonomično) z zimskimi gumami je 7 litrov/100 km

Racunalnik pravi 4.8 , na siht vozim le eco, izkljucno lokalne ceste po omejitvah
 
Nazadnje urejeno:

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Mimogrede, kakšna je kaj vaša poraba pozimi, moja (1.8) povprečna, pravi računalnik, ob normalni vožnji (pomeni ne vozim ekonomično) z zimskimi gumami je 7 litrov/100 km
Moja dejanska je 5,6l/100, ne vozim varčno, večinoma po omejitvah ali rahlo nad, eco načina ne uporabljam, ne jadram, ne vozim za tovornjaki. 60% ac, 30% regionalke, 10% mesto.
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Corolla zgleda res nima tiste lučke, ko zmanjka vode za vetrobransko steklo? In pa ima samo eno luč za vzvratno.

Mimogrede, kakšna je kaj vaša poraba pozimi, moja (1.8) povprečna, pravi računalnik, ob normalni vožnji (pomeni ne vozim ekonomično) z zimskimi gumami je 7 litrov/100 km

Kake posebne lučke za "vitrex" res nima, vendar ima "warning" - na enak način kot za "icy road" ali "low fuel".

Ena luč za vzvratno. Na drugi strani simetrično je meglenka.

Moja poraba pozimi 4,8 litra. Poleti malo manj.

Toporisic
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.764
595
113
EU
Kake posebne lučke za "vitrex" res nima, vendar ima "warning" - na enak način kot za "icy road" ali "low fuel".
Aha nisem opazil tega opozorila, zdaj mi je že drugič povsem zmanjkalo tekočine, najbrž sem ga spregledal, potem je pa verjetno "skrit" v tistem rdečem trikotniku spodaj. Hvala za namig :zmaga:
 

VonG

Pripravnik
25. avg 2019
67
24
8
Kako to da vas vecina ne vozi v varcnem nacinu, ne vem vsaj na siht, a tako zniza obrate ?
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Kako to da vas vecina ne vozi v varcnem nacinu, ne vem vsaj na siht, a tako zniza obrate ?

Nekaj časa spomladi sem vozil v ECO, potem sem dal v "NORMAL", pa se na porabi ni poznalo (no, mogoče sem tudi jaz malo "prišel noter", pa bolj optimalno vozil). Se pa ECO ne pozna samo na odzivnosti motorja, ampak tudi klima manj hladi itd., tako da čez poletje sem pustil na NORMAL, potem je pa kar ostalo tako ;)...

Toporisic