Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Tale CO2 je itak svetovni nateg. A elektrika za Teslo pride pa od kod? Elektrarne iz obnovljivih virov (hidro, veterne, sončne) predstavljajo tako majhen delež, da je zanemarljiv. Pa pri izdelavi električnega se v ozračje spusti več CO2-ja kot pri izdelavi dizelskega avtomobila. To je samo nabiranje denarja in nič drugega. Avtomobili itak predstavljajo manjši delež onesnaževalcev. Zanimivo, da se nihče ne spravi na razno razne obrate, sežigalnice in podobno.

Ni povsem v kontekstu ampak sem se moral skašljat ;-)
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

B81

22. jul 2007
34.528
8.970
113
Tale CO2 je itak svetovni nateg. A elektrika za Teslo pride pa od kod? Elektrarne iz obnovljivih virov (hidro, veterne, sončne) predstavljajo tako majhen delež, da je zanemarljiv. Pa pri izdelavi električnega se v ozračje spusti več CO2-ja kot pri izdelavi dizelskega avtomobila. To je samo nabiranje denarja in nič drugega. Avtomobili itak predstavljajo manjši delež onesnaževalcev. Zanimivo, da se nihče ne spravi na razno razne obrate, sežigalnice in podobno.

Ni povsem v kontekstu ampak sem se moral skašljat ;-)
Ok pri izdelavi. Kaj pa po 100 k prevoženih kilometrih, kako je s tem?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Saj vemo kdo je največji onesnaževalec - ladje. Samo zavedanje ljudi se ne bo spremenilo, če se spravijo na tisto peščico podjetij, ki velike ladje proizvajajo. Ker za ladje se pač noben ne briga, za avte pa malodane vsi. In če se spravijo na avtomobile, kjer je število uporabnikov enormno, sporočilo avtomatsko doseže več ljudi, mediji več poročajo in posledično se vse skupaj bolj "prime v zavest", da moramo paziti na okolje v katerem živimo.
Sicer pa za ladje je nekdo že pisal, da so tudi začeli neke iniciative za omejevanje onesnazežvanja, samo so tudi tam hitro pogruntali, kako goljufati vse skupaj...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Mislim, da zajec tiči v povsem drugem grmu. Jasno je, da bo ta davek na koncu tako ali drugače plačal potrošnik. Politika je ugotovila, da je avto postal smrtnikom preveč dostopna dobrina in da je potrebno narediti malo delitve na to, kdo si jo lahko lasti in kdo ne. Tako se ne bo preobremenjevala infrastruktura. Tak dodatni davek je poskus v to smer, EU proračun pa bo tudi hvaležen.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Iz prve roke. Danes sem vprašal na uradnem toyota servisu in so rekli, da se vse vgrajuje v tovarni.
Meni so rekli drugače. Da le če kupiš ta najdražji paket naredijo v tovarni, če pa vzameš kot dodatno opremo (ker recimo vzameš nek drug cenejši paket) pa na pooblaščenem servisu, preden prideš po avto. Ima kdo izmed nas zares prave informacije?!? o_O
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Meni so rekli drugače. Da le če kupiš ta najdražji paket naredijo v tovarni, če pa vzameš kot dodatno opremo (ker recimo vzameš nek drug cenejši paket) pa na pooblaščenem servisu, preden prideš po avto. Ima kdo izmed nas zares prave informacije?!? o_O
Jaz sem včeraj prevzel avto in je tudi res, da imam na polno naloženega... je pa rekel vodja salona, da nič sami ne montirajo. Ni bil pa zelo specifičen, to pa je res.

Drugače pa ne vem kaj si sploh dopisujemo. Piši na toyota adria pa vprašaj... boš dobil info iz prve roke pa še točne bodo. Škoda časa za pisanje po forumu.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Jaz sem včeraj prevzel avto in je tudi res, da imam na polno naloženega... je pa rekel vodja salona, da nič sami ne montirajo. Ni bil pa zelo specifičen, to pa je res.

Drugače pa ne vem kaj si sploh dopisujemo. Piši na toyota adria pa vprašaj... boš dobil info iz prve roke pa še točne bodo. Škoda časa za pisanje po forumu.
Sem vprašal tako kot ti na Toyoti in to je bil odgovor. Nisem pa sedaj pisal dopisov na Japonsko.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Ok pri izdelavi. Kaj pa po 100 k prevoženih kilometrih, kako je s tem?

Kakor sem bral v ene članku v je v primeru nakupa najfenejs3ga električnega avta (Renault ZOE), strošek lastništva večjo kot strošek navadnega avta. Če se letno dela mislim da 12500 kilometrov, se razlika povrne v 19,6 leta!!!!!
Za več prevoženih pa ni bilo podatka.
Članek je bil pa v Življenje in tehnika
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Po drugi strani pa glede na to, da je očitno to pri Toyoti redni posel, da vedno naknadno vgrajujejo te senzorje, bi morda celo znali to kvalitetno vgraditi brez stranskih učinkov čričkov ipd.:D

Toyota ima v prodaji tudi senzorje za naknadno vgradnjo, kar seveda ne pomeni, da iz fabrike nič ne pride že z vgrajenimi.
Enako gre za navigacijo in cel kup druge opreme, ki je lahko na voljo tovarniško, ali pa za naknadno vgradnjo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Kakor sem bral v ene članku v je v primeru nakupa najfenejs3ga električnega avta (Renault ZOE), strošek lastništva večjo kot strošek navadnega avta. Če se letno dela mislim da 12500 kilometrov, se razlika povrne v 19,6 leta!!!!!
Za več prevoženih pa ni bilo podatka.
Članek je bil pa v Življenje in tehnika
Vpršenje je seveda, s čim so ga primerjali.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
SJTV1 ko si se lih oglasil. Ta review v avto magazinu pa ni lih bogve kaj.. pa še slovnične copy-paste napake, pri dodatni opremi ni naštetih pol zadev za opcijsko doplačilo.. ah ja.. :)
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
... ja, pa negativno sem presenečen nad izmerjenim pospeškom. Verjetno je vzrok, da je testni primerek bil na polno naložen z opremo? Kako mizeren pospešek pa šele mora imeti 1,8 ful naložen z opremo?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
... ja, pa negativno sem presenečen nad izmerjenim pospeškom. Verjetno je vzrok, da je testni primerek bil na polno naložen z opremo? Kako mizeren pospešek pa šele mora imeti 1,8 ful naložen z opremo?
Testni primerek niti približno ni bil naložen na polno z opremo! Manjka mu od AVS do JBL ozvočenja pa vse kar je vmes...
Jaz res ne vem kako so to vozili :)