Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Mah, ne vem če.
Enoprostorci so v prostem padu ne zaradi klasičnih avtomobilov, ampak zaradi kvazi SUV-jev, ki so še bolj požrešni in še bolj neracionalni in neuporabni.
Sedaj čakam, da bo hype nastal zaradi kombijev (vsaj dolžine podaljšan Transporter), ker drugam na slabše skoraj ne more iti... :)
potniški kombiji za osebno rabo so že v konkretni rasti, enkrat poleti je bil članek v financah s statistiko
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Asistenca je najcejsi prevoz. Za nekaj 10 evrov letno te vozijo zastonj domov. Okvare pa itak garancija krije
sodelavec zmenjal znamko ker vedno ko mu je v garanciji kaj crknilo ni slo pod garancijo... toliko o tem.
Drugi pa avto vozijo tudi ko garancije ni vec.

Sicer pa je moja izjava bila provokativne narave, ker nekateri tukaj dajejo take izjave, da skoda besed...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Asistenca je najcejsi prevoz. Za nekaj 10 evrov letno te vozijo zastonj domov. Okvare pa itak garancija krije

Kolikokrat se ti pa zgodi, da ostaneš na cesti in rabiš asistenco zaradi okvare? Jaz je še nikdar nisem rabil. Pa vozim ves čas francosko nemške polizdelke. Jo pa imam za vsak slučaj, če bi gumo predrl. Jaz sam ob avtocesti ali na dežju pač ne grem menjat.

Moram pa vprašat kolega z lexusom, kolikokrat je bil tisti avto na servisu preden so priznali napako na 2.2 dizlu in menjali mašino pri nekih 27k prevoženih. Takrat so ga samo prepošiljali iz lexusa na toyoto in nazaj, dotakali olje in se delali bedake. Šele ko so zbobnali novinarje in neodvisno komisijo so mašino menjali. Pa kaj je bilo potem z menjalnikom, ko je enako neodvisna komisija ugotovila, da je kaputt, čeprav so frajerji ves čas garancije trdili, da je itak vse ok. Potem pa niso vedeli kaj naredit in kdo bo zdaj to plačal. Ali ko je ugotovil pri 3 letih, da je servisna knjiga pač prazna. Ker oni po stvareh od stranke ne smejo brskat.

Od njegove odisejade dalje se raje držim stran od teh polizdelkov in polservisov. Pa da serviser prijavi, da sami jemljejo olje ven, da bi dobili novo mašino, sem skor umrl od smeha. Pa se delajo bedake kljub temu, da so vedeli za kakšen polom od motorja gre.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
O asistenci sem pisal sarkasticno.
Ker ko se peljes z asistenco ne porabis nic goriva. Takega hibrida se niso nardili. Do sedaj se peljal 2x
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Še nekaj podrobnosti iz Pariza:
https://newsroom.toyota.eu/new-corolla/

...
- World First 3-D Driver’s Meter
- Head-up Display (HUD)
- Wireless Mobile Phone Charging
- Power Tailgate Kick Sensor
..
- Brez Apple Car play ali Android Auto, bodo pa neke "Connected Services"

At the start of the project, we studied European customer profiles and their satisfaction with the 1.8 litre hybrid powertrain. Whilst being very happy with the system’s fuel consumption, comfort, smoothness and reliability, it became apparent that we would not be able to satisfy the requirements of a significant group of potential customers.

People driving turbocharged powertrains above 1.4 litres were clearly asking for faster acceleration and response, and that’s why we took the decision to develop the 2.0 litre hybrid for the European market. (Rembert Serrus, Senior Manager Performance Planning – Toyota Motor Europe)

In addition, the EV drive vehicle maximum speed has been increased to above 115 km/h, and system control has been changed to prohibit engine start without accelerator pedal operation even before engine warm up starts. In combination, these measures substantially enhance fuel efficiency.

Še ena zanimivost glede LANE TRACE ASSIST (LTA):
LTA can operate from highway speeds down to almost standstill, to support the driver also in case of congested traffic. And if it’s difficult or not possible for the system to see the lane markings, such as when they are faded, the car will follow the path of the preceding vehicle recognised by the camera and millimetre wave radar.
https://newsroom.toyota.eu/2018-toyota-safety-sense/

Torej tudi ko ni točno definiran rob vozišča bo sledil avtu pred sabo, upamo da ne v prepad :) Ni pa jasno ali je LTA v serijski opremi ali ne in ali bo v vseh modelih sploh na voljo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
pogledal sem si par avstralskih testov in jo kar pohvalijo. nad tisto močnejšo s karavansko ritjo se najbrž niti sam ne bi veliko pritoževal.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Da ima butasti brezprestavni CVT menjalnik, ampak da kupci lažje spijo, da občutek kot da je pravi menjalnik.

 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Zgoraj sem dal dober review video. Očitno nisi gledal. Če se ti ne da pa te zanima samo menjalnik, zavrti na 6m30sek.
Si pogledal?

Ne, res načeloma ne gledam videov, ker imajo zame prepočasno podajanje informacij.

Je pa tole za cvt definitivno korak v pravi smeri :)

V bistvu mi je tale karavanska čedalje bolj všeč. Bo pa treba po avtocesti sprobat seveda.