Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Do 65 km/h, nad tem mora vrtet tudi benz motor.
Omejitev je zaradi sklopa dveh elektro motorjev/generatorjev z benz motorjev preko planetnega prenosa. Eden od elektromotorjev doseže limit, kjer se pač mora zavrtet tudi benz motor (pa čeprav celo brez vbrizga goriva). Pri Gen3 so ta limit dvignili na okrog 110 km/h.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
ne ni, ker da do teh 65 prideš je že nov dan :)
Če je kolona semafor do semaforja al pa res počasn promet je pa uporabno ja. Drugače je to ful počasno pospeševanje, da ne vklopi benza zraven.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Je, kar je, če se ne motim gre za vsega 36 kW moči iz elektrike. Večina folka s ročnimi kvačkalicami ne pospešuje kaj dosti hitreje.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Kolikor sem zadnje čase gledal, se bolj kot ne odsvetuje Mercedesove hibride. Sem se zelo zagrel za enega C300h, ampak ko sem šel malo brat o težava, sem si rekel "ne, hvala". Podobna zgodba je z C350e (bencinski hibrid). Problem je v tem, da so pri Mercedesu te hibride do konca zakomplicirali, motor je vgrajen nekje v menjalniku, ena gora senzorjev in ko kaj crkne (in po vsej verjetnosti tudi bo), je to extra €€€. Recimo crkne pomožna baterija (ki je v bistvu velik kondenzator) in avto noče preklopit iz elektrike na dizla. Torej se pelješ tistih par km in potem lahko samo vse 4 utripalke vklopiš. Naslednja težava je ta, da je zelo malo servisov, ki sploh popravljajo te hibride in še med temi je zelo malo mehanikov, ki jih sploh znajo popravit....
Zanimimo. Dve leto vozil E300e. Niti ene najmanjse tezava.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
ne ni, ker da do teh 65 prideš je že nov dan :)
Če je kolona semafor do semaforja al pa res počasn promet je pa uporabno ja. Drugače je to ful počasno pospeševanje, da ne vklopi benza zraven.
To se itak ne dela. Iz semaforja pospešis do željene hitrosti, odzvameš plin in nato nežno pritisneš plin tako da istane v EV načinu.
To je najvarčnejši režim
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Govora je blo o predelavi na plug-in in kolko je uporabno...
In če maš plug-in nekak neboš motorja vklaplal. Te si dal dreku focn.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Če se ne motim ima Corolla 2.0 najvišjo hitrost v EV načinu 120 km/h, kar sploh ni tako slabo. Če bi imel možnost nekega paketa, ki bi ga lahko dal pod polico v prtljažniku (karavan) in bi bil ta sklop dejansko tudi odstranljiv bi bilo top :) nekih 20kwh kapaciete je dovolj za dnevne poti v službo :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Policija bo dobila 30 Coroll Trek 2.0, poleg Škod. Me zanimajo komentarji uporabnikov.
Saj govorimo o hibridu? Čakaj, a niso karavani vsi 1.8? Škode so vsi karavani in laiku se zdi, da tudi vse dizel...

Najprej je treba pohvaliti eno stvar: kupili so aktualni model, ki naj bi bil najboljši z vidika varnosti.

Resnično pa upam, da ne bodo delali provid iz njih... Če so mišljeni za uporabo v mestih, je to z vidika okolja odlično, kako se bo to taktično izteklo, ko bo voznik moral pohoditi plin, pa... bomo videli. To bo tudi priložnost za test pregovorne vzdržljivosti hibridnega pogona :)
 
Nazadnje urejeno: