Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Ampak za 4-4,5 pa avto nikoli ne sme videti avtoceste... Jaz sem v 25k naredil samo enkrat 745 km z enim tankom, drugače vedno med 650 in 700....Pa ni problem, mi je tudi takšna poraba čisto sprejemljiva, dejstvo pa je, da je tank za gorivo (pre)majhen. Ponavadi ročka klikne pri 38, 39 litrih....
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ni tukaj kaj za dramatizirati.
Econobox štorija še vsaj 5 let ne bo rentabilna na elektriki. Za to je treba še dodatno poceniti EVje.

Ko pa govoriš o nečem, z več konji, sploh kategorija 200 konjev plus, je pa matematika drugačna. Elektromotor 100 konjev ali 500 konjev, razlika v ceni namesto jurja, pet jurjev, pri ICE pa razlika 5 jurjev proti 150 jurjev.

LiXX baterije pa itak zmorejo hipno 20x toka. kWh kapacitete baterije pa rabiš že zaradi dometa. Torej recimo že skromna baterija 30 kWh, brez problema za pospeške dostavi 600 kW moči v elektro motor za 5 jurjev.

Skratka ICE bodo najprej izumrli ravno na preformance segmentu. Kjer že vsaka Kona EV nese BMW preformance za precej več denarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Ampak za 4-4,5 pa avto nikoli ne sme videti avtoceste... Jaz sem v 25k naredil samo enkrat 745 km z enim tankom, drugače vedno med 650 in 700....Pa ni problem, mi je tudi takšna poraba čisto sprejemljiva, dejstvo pa je, da je tank za gorivo (pre)majhen. Ponavadi ročka klikne pri 38, 39 litrih....

No to ni čisto res. V kolikor se voziš po AC v smeri prestolnice je poraba 4.5 dosegljiva brez nekih hudih naporov. Realno od Brezovice naprej (včasih že od Vrhnike) več kot 90kmh ne moreš voziti. Sam vozim po omejitvah oziroma malce čez (če je prosta AC grem največkrat okorog 140) pa imam po 30k km porabo 4.54 (vsakič ko tankam naredim zapisa na spritmonitor).

Imam pa še eno vprašanje:

Pozdravljeni, verjamem da je bila že podobna debata ampak me zanima če ima kdo dejanske izkušnje z opravljanjem servisov pri nepooblaščenih serviserjih (konktretno za toyoto). Glede same garancije vem, da je to možno in ne vpliva na samo garancijo. V pogojih za uveljavnjanje pravice iz naslova 5 letnega Toyota jamstva pa piše tako:

Uporabo vozila v skladu z Navodili za uporabo vozila > Redno vzdrževanje vozila pri pooblaščenem serviserju Toyota v skladu z zahtevami in navodili proizvajalca. Redni servisni pregled mora biti opravljen vsakih 12 (dvanajst) mesecev oziroma vsakih 15.000 km (petnajst tisoč) oz. 20.000 km (dvajset tisoč -> velja za motorje 1WW in 2WW) po načelu kar nastopi prej. Največje dovoljeno odstopanje tega intervala je 1 mesec oziroma 1.500 km (tisoč petsto).

Se pravi, če ne opravim servisa pri pooblaščenem servisu mi garancija velja, jamstvo pa ne. Ali narobe berem?
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
No to ni čisto res. V kolikor se voziš po AC v smeri prestolnice je poraba 4.5 dosegljiva brez nekih hudih naporov. Realno od Brezovice naprej (včasih že od Vrhnike) več kot 90kmh ne moreš voziti. Sam vozim po omejitvah oziroma malce čez (če je prosta AC grem največkrat okorog 140) pa imam po 30k km porabo 4.54 (vsakič ko tankam naredim zapisa na spritmonitor).
Potem jaz očitno nekaj delam narobe :)
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
MB-LJ-MB poraba med 4,8 in 5,2. Vsaj 10x že. Hitrost na tempomatu 135km/h oz. 5 več kot je omejitev. Govorim o 1,8 motorju. Skupno povprečje po 8500 km 4,7. Je pa res, da vozim tudi po mestu, če se le da s tempomatom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in NeBluzi

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
image_2020-10-16_123653.png
 

VonG

Pripravnik
25. avg 2019
67
24
8
Ampak za 4-4,5 pa avto nikoli ne sme videti avtoceste... Jaz sem v 25k naredil samo enkrat 745 km z enim tankom, drugače vedno med 650 in 700....Pa ni problem, mi je tudi takšna poraba čisto sprejemljiva, dejstvo pa je, da je tank za gorivo (pre)majhen. Ponavadi ročka klikne pri 38, 39 litrih....

govorim zase, vozim le lokalne ceste, samo verjetno je na avtocesti tudi poraba elektrike visja, sploh glede na to da se je stran nazaj hvalilo kako se pritiska na pedal
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Moja poraba z 2.0 hybrid TS je 6.2 l/100km realna povprečna (spritmonitor) v 30.000km. Če bi to vozil npr. moj tast, bi poraba bila 4.5-4.6, si kar upam trditi. Ker jaz je nič ne šparam...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Po dveh letih je poraba nase Rav4 2.5 in slabih 30K km 6.4/100. Vozim tako mesto, relacije (regionalke) kot AC, vecinoma s tempomatom in priznam, da pogresam avtopilot, ki bi sam vozil (staram se, vem). Vse ostalo je vecinoma ze avtomatsko in dela dobro, nimam pripombe (luci, radar, bremzanje, ... manjka mi samo avtonomna voznja, vsaj po AC). Naslednji avto bo gotovo spet Toyota, upam da PHEV RAV4. Doseg, mobilnost, varcnost. Aja pa nova seveda, hebes te svabske premije pojahane katere tukajsnji 'frajerji' vozjo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: jonny77

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Po dveh letih je poraba nase Rav4 2.5 in slabih 30K km 6.4/100. Vozim tako mesto, relacije (regionalke) kot AC, vecinoma s tempomatom in priznam, da pogresam avtopilot, ki bi sam vozil (staram se, vem). Vse ostalo je vecinoma ze avtomatsko in dela dobro, nimam pripombe (luci, radar, bremzanje, ... manjka mi samo avtonomna voznja, vsaj po AC). Naslednji avto bo gotovo spet Toyota, upam da PHEV RAV4. Doseg, mobilnost, varcnost. Aja pa nova seveda, hebes te svabske premije pojahane katere tukajsnji 'frajerji' vozjo.
Rav 4 hybrid po 45000 7.5. Nikoli se ne gleda na porabo samo vozi. 1/3 avtocesta 1/3 mesto, 1/3 regionalke. Jeba je samo dokaj mali tank za gorivo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Rav 4 hybrid po 45000 7.5. Nikoli se ne gleda na porabo samo vozi. 1/3 avtocesta 1/3 mesto, 1/3 regionalke. Jeba je samo dokaj mali tank za gorivo.
Jaz imam nekje enako s Corollo, torej 1/3 AC, 1/3 mesto, 1/3 regionalka. Me pa res moti premajhen rezervoar. Ker pride dan v mesecu, ko naredim 600km na šus in sem potem 2 dni zapored na črpalki. Škoda časa...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Rav 4 hybrid po 45000 7.5. Nikoli se ne gleda na porabo samo vozi. 1/3 avtocesta 1/3 mesto, 1/3 regionalke. Jeba je samo dokaj mali tank za gorivo.

Hybrid tud nasa seveda :) Odkar je pr his vozim po pravilih, nastavim tempomat in malodane mozak na paso. Zato bi mel avtopilota vsaj za AC k tam mi je najbl dolgcajt. Kazni za hitro voznjo pa ni vec, passe.

Tank pri nasi je 60 litrov, samo mi tezi ze kmal po 40 porabljenih. Razlog naj bi bil pumpa v rezervoarju, ki je tam potopljena zaradi hlajenja. Zato ne smes prevec porabit zaradi pregrevanja. Hebiga, odkar to vem me ne moti vec tolk.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Da je pumpa potopljena v tank zaradi hlajenja je normalno pri večini bencinskih avtov pa ne težijo, ko je še tretjina goriva v tanku :)

Se mi je pa seveda zgodilo točno to, ko je bila benz pumpa pri starem klumpu že čisto na koncu in je cvilila že 2 leti je do konca zaribala, ko sem spraznil tank do konca.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Da je pumpa potopljena v tank zaradi hlajenja je normalno pri večini bencinskih avtov pa ne težijo, ko je še tretjina goriva v tanku :)

Se mi je pa seveda zgodilo točno to, ko je bila benz pumpa pri starem klumpu že čisto na koncu in je cvilila že 2 leti je do konca zaribala, ko sem spraznil tank do konca.
Hybrid tud nasa seveda :) Odkar je pr his vozim po pravilih, nastavim tempomat in malodane mozak na paso. Zato bi mel avtopilota vsaj za AC k tam mi je najbl dolgcajt. Kazni za hitro voznjo pa ni vec, passe.

Tank pri nasi je 60 litrov, samo mi tezi ze kmal po 40 porabljenih. Razlog naj bi bil pumpa v rezervoarju, ki je tam potopljena zaradi hlajenja. Zato ne smes prevec porabit zaradi pregrevanja. Hebiga, odkar to vem me ne moti vec tolk.
Za 6.4 je kr treba pazit. Sem to tudi sam dosegel z zeloooooo pazljivo vožnjo. Pri meni je popolnoma enaka poraba kot prejšnji suv dizel z ročnim menjalnikom.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Mah, kaj pa vem. Ne pazim kaj hudo, bolj kot to je stvar v tem, da vecino vozi tempomat kateri bolje kot jaz rekuperira, vklaplja, izklaplja strom. Na AC grem pa do 135 potem pa cici in vozi. Lahko je to razlog, pri vec najbrz malo bolj 'tece'...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Te lučke za rezervo so dosti dimenzionirane na porabo navadnega bencinarja. Sploh če si še kak offroader s povprečno porabo 15 litrov na 100 km, je tista tretjina rezervoarja hitro prazna.
RAV4 se namreč dostikrat uporablja tudi kot 4x4 bencinarka offroad.