Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
IMG_20200929_083127.jpg
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Na enem od nemških forumih pišejo, da imajo težave z zameglevanjem sprednje šipe na področju kamere. Ima še kdo te težave?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Prius definitvno ima pozimi te težave.
Problem je v tem, da nima grelca na eni strani, na drugi strani je pa kamera zaprta iz vseh strani in topel zrak ne more prit na delček vetrobranskega stekla pred kamero.

Recimo Hyudai ima preprosto veliko režo, da topel in suh zrak iz klime / ogrevanja lahko pride do dela vetrobranskega stekla tik pred kamero.

Imajo pa nekatere Toyote vgrajen grelec. Tako, da je za Corollo to za preverit.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Velika reža je lahko prednost lahko pa tudi slabost. Ključno ali se bo kaj rosilo ni samo temperatura ampak je vedno kombinacija temperature in vlage. Če imaš zaprt prostor med steklom in kamero in je tam notri suh zrak se ne more nič rositi, kako dosežeš da je notri vedno suh zrak je pa drugo vprašanje.

Če imaš odprte reže je pa problem vedno ko se ti orosi celo vetrobransko steklo, vemo pa tudi da se odrosi najprej spodaj, čisto na zadnje pa na vrhu.

Namenski grelec v tistem majhnem delu kjer je kamera se mi zdi boljša rešitev.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ne rabiš namenskega gretja, na Yarisu se odtali tisti del prvi na celi šipi greje se pa pasivno (kamere, senzorji in ostala pamet se grejejo). Glede rošenja domnevam da je isto (je tisti prostor precej bolj segret kot ostala šipa in se bo nazadnje zarosilo).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Pa saj to ni kakšna posebna katastrofa, kamera javi napako, in ne dela AEB. Pri meni je pomagalo da sem dal avto v garažo, naslednji dan je bilo vse b.p.
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Rošenje na področju kamere se je občasno pojavljalo pri Avensisu (2016). Znan problem, ki so ga na drugem servisu odpravili. Vgradili naj bi grelni element v ohišje kamer. Od takrat naprej se rošenje ni več pojavilo.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.146
291
83
Prodaja in servis Toyota? Katera 2-3 izstopata po kvaliteti servisnih uslug. Nekako razumem da so v LJ BTC tako:tako. Ptujski servis kotira kje?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Največ nagrad Ichiban za najboljše trgovce sta v preteklih letih prejemal Jereb in Furman, meni sta predaleč pa vozim na Vič, rutinski servisi nebi smeli biti problem in pri meni nikoli niso bili.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Žal Toyota tu močno zaostaja, ker praktično nimajo EV-ja v prodaji, imajo samo za vzorec električnih CH-R in nekaj Lexusov UX. Tudi plane za 5 let naprej imajo zelo konzervativne, samo 1 milijon "zerrro emission" vozil.

Se pa zna zgoditi da bodo na to novico vsi skušali malo pohiteti, ampak surovine za baterije bodo glavni bootleneck in tisti ki se ne bodo v naprej zmenili za kvote bodo izviseli.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
a niso pri toyoti nekaj srali z vodikom oz. gorivnimi celicami

meni čedalje bolj logična izbira namesto ev-jev na baterije
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Vodik ima samo en tak manjši problem: hranjenje.

Morda ne veste ampak, Mirai pride s 15 letom rokom uporabe (od proizvodnje), ker ima do takrat pač certificirane tanke in napeljavo za vodik. Ni čisto jasno ali se to da podaljšat, ampak tudi če se, je vprašanje bolj ekonomske narave. Kako se v splošni populaciji "prime" gorivo ki ga je treba hraniti pod pritiskom pa nakazuje že LPG pa čeprav ga hranimo na manj kot 20 barih, še malo bolj nedostopen je CNG, ki ga je treba hraniti na 250 barih. Vodik se pa hrani tam do 650 barov, poleg vsega pa je še problem da vodik počasi uhaja ven iz tanka. To sicer ni nek finančni problem, je pa lahko varnostni.

Rešitve temu problemu ni niti v teoriji, kaj šele da bi bila v praksi, torej se je s to omejitvijo treba sprijaznit in jo nekako implementirat. Pri baterijah je pa tehnično mogoče doseči marsikaj, vprašnje je samo v napredku in denarju. Napredek čez 10 let bo pa tak da bo avto na vodik izgledal naravnost smešno, tudi po dosegu in času polnjenja, da ne rečem še v finančnem smislu (gorivo + izdelava avta).