TomTom nove mape 8.60

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
TomTom je izdal nove mape 8.60



Europe%20-%20IQR.gif


Detailed map seamlessly covering Europe with IQ Routes™ data for faster routing - unsimplified version.
Significant Points of Interests improvement, in number and quality: over 3.2 million POI's added

Users of devices with limited memory may not be able to install the complete map on their device, but will be able to choose between and switch map zones using TomTom HOME. (one zone is approximately 1.5 GB)

Map coverage statistics:

* countries fully covered (99.9%): Andorra, Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Italy, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Hungary, Malta, Monaco, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, the Republic of Ireland, the Netherlands, the United Kingdom, the Canary Islands and the Vatican City.
* countries partially covered: Turkey (67%), Romania (13%), Russia (37%), Bulgaria (54%), Latvia (63%), Croatia (60%, including coverage extension on Adriatic coast) and Ukraine (38%)
* connector roads: Albania, Bosnia-Herzegovina, Macedonia, Moldavia, Montenegro, Serbia, Belarus
* roads covered: over 11 million km
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Map coverage statistics je enaka kot prejšnje 3 različice map. nič novega...

So pa popravki, dodani novi odseki, izvozi AC, uvozi AC, POI, .... itd
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
se strinjam, ampak glede na to, da uporabljajo zemljevide od tele atlasa, dvomim, da je slovenija res 99% pokrita
wink-1.gif


iz prakse ti lahko povem, da v zadnjem zemljevidu od tele atlasa 2010.09 NI vrisanih krožnih križišč, ki so bila zgrajena od leta 2008 naprej na obali
smile-1.gif


tako da zelo dvomim, da tele atlas to redno posodablja...
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Ko sem sel v Koper je imela mapa 8.55 ze vrisana krozna krozisca v Kopru, drugace pa mislim da se da ravno tako zaviti deslo, levo ce ti nre rece v kroznem zavij levo ali desno ...
Je pa treba preveriti kako je pa dejansko sedaj z mapo 8.60 in z TMC-jem v SLO
confused-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Ma jebal jih ta TMC, upam da januarja ko pridejo nove karte za Audija ven da mi bo delal pri nas TMC...
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
TMC v sloveniji pa res ni nič posebnega oz sploh ni na nivoju uporabnega.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Mene pa zanima imam eno navi ONE XL, dobro zadnjo mapo 860 sem uredil, da dela, ni sprememb v načinih prepričevanja mape, da dela napram eno leto nazaj, ko so bile mape 830, ker redko uporabljam, imam še v avtu, pa na telefonu, se nisem kaj preveč ukvarjal s tem , vseeno me pa zanima kako dodati npr radarje, ker mete za njih imam samo rabim, da mi nekdo osnovne principe razloži mislim pa na original tomtom safety radarje , one druge znam urediti, zanimajo me tudi City mape, ker je Dunaj, munchen, no, kar nekaj okolice pa mete tudi imam samo me zanima princip kaj in kako je to sploh v osnovi, kam se postavi .......

BTW imam eno čisto novo baterijo za tom toma one xl če bi kdo kupil, ker sem moral 2 naročiti, sedaj pa noben kolega čeprav imajo 3 iste navi. ne rabi je pa 1400 mah, torej rahlo močnejša od originalne.

Se priporočam za odgovore o Citymap ah in Saftey radarjih od Toma
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
radarje lahko naložiš tako da jih potegneš iz poiplaza.com
v ov2 formatu in jih nato skopiraš v folder kjer imaš mapo, nato pa še moraš vklopiti prikaz/opozorilo le teh.
vklopiš pa v settings/manage poi in tam poiščeš opcijo za vklop oz opozorilo - lahko nastaviš koliko metrov prej naj te opozori z zvokom - ki si ga lahko tudi poljubno izbereš.

Lp
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
To poznam, samo govorimo o original TomTom ovih radarjih in mestih,ne teh, ki so prosto dostopni in ne zaščiteni z ključem !
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Sedaj imas tudi original radarje tudi za Slovenijo oziroma celotna evropa 24eur na leto
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.329
665
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Samo v vednost, za Tomtom zemljevide se je pojavil zanimiv aktivator, ki patcha oz odklene tudi najnovejše karte 8.60 samo z enim klikom. Meta datotek se po novem sploh ne rabi več!
zmaga.gif
:
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.329
665
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
TT Asperin v0.9

Sem na TomTom XL naložil Navcore 9.051.503855 in karte Central_and_Eastern_Europe_860_3101(brez meta.txt fileja) zagnal ta patch in mi je vse aktaviralo/patchalo z enim klikom..

Res je simple & user friendly
cool-1.gif