Tomos Flexer.

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Spoštovani, premišljujem o nakupu Tomos Flexer-ja pa bi vas kateri ga uporabljate povprašal o mnenju kako se ta motocikel obnese pri vsakodnevni uporabi.Rad bi kupil rabljenega pa ne vem ali se pojavljajo kakšne okvare na katere bi moral biti pozoren ob nakupu, napišite svoja mnenja katera bom pozneje upošteval, morda pa ga kateri od vas tudi prodaja, vesel bi bil bilokake inf.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Maš že zanimivo razvito temo...tudi glede nadaljnjega odpiranja
smile-1.gif


Klik Flexer
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Hvala za opombo na temo, vendar ne morem tam sodelovati ker sem neprijavljen, upam da ni nič narobe da sem odprl temo na tem forumu kjer sem član, če pa je potem pa naj se tema izbriše.Sem zvest Alter-ist in bom tudi ostal.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pa sej bereš lahko tud for free
smile-1.gif


Še vedno smo Alter
srce-1.gif
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Imam flexerja letnik 2004, ki ima za sprednjo lučjo (ob vilicah) pripravljene žice za žmigavce in na krmilu stikalo za vklop le teh. Sem totalni amater kar se tiče elektrike na mopedu. Kaj zlotat pa pomerit mi pa ni problem.
Doma imam ene kitajske žmigavce z ledicami in bi rad to stvar aktiviral. Imam tudi že elektronski časovni rele ki je bil poleg. Zanima me sledeče. Ali je zadevo možno kako zrihtat da bo delala in da mi ne bodo žmigavci takoj crknili. Kako je z regulatorjem napetosti? Kje se nahaja pri flexerju, če ga sploh ima. Nasveti dobrodošli. Ali je to sploh možno izvest?
Sprednja in zadnja luč z zavorno mi funkcionirata brezhibno! Če kdo obvlada v nulo, mu prepustim in plačam da bo delalo. Mi je pa malo za izziv. :)
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Ker nimam pojma o elektroniki pri mopedih lahko samo povem, da je pri starejših avtomatih za utripanje žmigavcev pri traktorjih morala biti določena poraba na žarnicah, da so sploh delali. Torej, če se tukaj uporabljajo isti avtomati se ti zna zgoditi, da žmigavci enostavno ne bojo utripali. Navadni avtomati rabijo vsaj eno 5W žarnico, da normalno delajo, kako je z elektronskimi pa ne vem.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Dognanja so sledeča: flexer ima vgrajen tripolni regulator, nima pa prekinjala za žmigavce. Imam pa LED žmigavce.
Na izhod regulatorja lahko dam greatz usmernik in elektrolit, ali pa drug regulator z DC izhodom. Žmigavci bodo lepše in bolj ziher svetili na DC 12V. Prekinjevalno elektroniko pa imam na DC in ima le 2 pina, torej je vezana zaporedno z žmigavci. Čaka se na izvedbo ;)