Foto tečaj

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Na mail sem dobil tole obvestilo, pa me zanima vaše mnenje. Baje je nekaj teh tečajev že bilo.

Zacetni Fototečaj na Domačiji Novak 24 in 25.april 2010

Spoštovani ljubitelji fotografije in kulinarike !

Družina Novak bo skupaj z fotografom Alešem Fevžerjem pripravila začetni fotografski tečaj, ki je namenjen vsem,ki želijo s svojimi digitalnimi fotoaparati naredite čim boljše posnetke v naravi, na potovanjih, na družabnih dogodkih in za svojo dušo. Gostili vas bomo na naši domačiji v Sadinji vasi pri Dvoru, ki je od Ljubljane oddaljena 45 minut lagodne vožnje po dolini Krke. V okolici boste našli dovolj motivov, da vam bo 2 dnevni tečaj,ki bo obsegal vsakodnevni teoretični in praktični del, minil v prijetnem vzdušju združen z našimi domačimi hišnimi dobrotami.

Aleš Fevžer spada med najboljše slovenske športne fotografe in je v zadnjih 20 letih s fotoaparatom prepotoval ves svet in fotografiral množico športnih tekmovanj in različnih avantur. Kot edini slovenski fotograf je posnel vse slovenske uspehe na Olimpijskih igrah od leta 1992 naprej, bil je na dirkah Formule 1, jadralnih regatah v ZDA, Braziliji, Avstraliji in Novi Zelandiji, teniških turnirjih za Grand Slam in še marsikje. Več o njegovem delu najdete na HYPERLINK "http://www.alesfevzer.com" www.alesfevzer.com

Domačija Novak je v lasti družine Novak že od leta 1967. Naše goste razvajamo z domačimi dobrotami. Trudimo se ,da bi se gostje pri nas počutili kot doma. Ponosni smo tudi na bogato vinsko klet v kateri je več kot 200 steklenic priznanih slovenskih in tujih vinarjev. Več o nas lahko najdete na HYPERLINK "http://www.domacijanovak.eu" www.domacijanovak.eu


Program tečaja

Sobota 24.april

Zbor udeležencev ob 9 uri in po zajtrku začetek teoretičnega dela predavanj o delovanju digitalnega fotoaparata. Tisti,ki bi jim tako zgodnji prihod pomenil časovno oviro lahko pridejo do domačije Novak že v četrtek zvečer in prespijo proti doplačilu.
Teoretični del predavanj - Vse kar ste želeli vedeti o delovanju zaslonke, zaklopa, svetlomerja, občutljivosti pomnilnika, spominske kartice in dobili boste odgovore na vsa tista vprašanja,ki se vam bodo porajala sproti. Naučili se bomo pravilno nastaviti fotoaparat za različne namene fotografiranja, spoznali objektive, bliskavice in ostalo fotografsko opremo. Predavanja kot so - Kompozicija slike, svetloba, koti fotografiranja in pristop k fotografiranju nam bodo prišle prav popoldne, ki bo namenjeno prvi fotografski akciji na terenu. Po večerji si bomo ogledali posnete fotografije in spoznali še nekaj več likovnih zakonitosti,ki ločijo vrhunske od povprečnih fotografij.

Nedelja 25.april

Teoretični del bo obsegal predavanje o različnih tipih fotografij in kaj vse je potrebno zanjo ( moda, šport, studio, potovanja, reportaže) ter spoznavanje z računalnikom in programi za obdelavo in shranjevanje fotografij (Photoshop; Photo mechanic,Picassa itd) popoldne pa bomo z zadnjo akcijo na terenu zaključili tečaj. Pred odhodom domov bo še zadnja analiza posnetkov in podelitev nagrad najboljšim.


Cena tečaja : 180 evrov po osebi v dvoposteljni sobi vključuje

Bivanje na Domačiji Novak, dva domača zajtrka, sobotno večerjo in nedeljsko pozno kosilo, domaci sokovi in kava med predavanjem, vodenje in organizacija tečaja.

Doplačila – enoposteljna soba 15 evrov.
Alkoholne pijače in posamezna poraba gostov po ceniku
Število udeležencev : najmanj 4, največ 14
Možnost organizacije prevoza iz Ljubljane ali transferja iz Žužemberka v Sadinjo vas in nazaj.

Dodatne informacije- Domačija Novak tel 073087430, gsm 041343000, mail trota@siol.net

Tečajniki naj s seboj prinesejo svoj digitalni fotoaparat, na voljo pa bo tudi nekaj testnih aparatov proizvajalca Canon. Prav tako si boste tisti,ki že uporabljate Canon zrcalno-refleksne digitalne fotoaparate lahko sposodili vrhunske objektive tega japonskega proizvajalca s katerimi fotografira Aleš Fevžer.
Na tečaj so vabljeni tudi fotografi,ki uporabljajo še klasične fotoaparate na film, saj bodo pridobili veliko novega znanja . obenem pa bodo lahko preizkusili digitalne fotoaparate. Zaželjeno je, da tečajniki prinesejo s seboj prenosne računalnike, čeprav bodo na voljo tudi na tečaju.

DODATNA PONUDBA

4 dnevni zacetni in nadaljevanlini tecaj - vsi tisti, ki bi radi v kratkem casu pridobili cimvec teoreticnega in prakticnega znanja lahko po koncu zacetnega tecaja ostanete se dva dni na nadaljevalnem tecaju. Tako boste na zacetku prvomajskih praznikov preziveli 4 dni na domaciji Novak na dveh zanimivih fotografskih tecajih.

Poleg dveh tecajev, bivanja in kulinaricnih dobrot boste imeli v vasem programu se dodatno nocitev iz nedelje na ponedeljek.

Cena za paket je 400 evrov
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Teh tečajev je kar dosti...treba je najdt nekaj kar ustreza tvojim željam, tvoji ravni znanja in tvoji denarnici. Da ne boš plačeval za nekaj kar že znaš npr..
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Nisem ravno začetnik, vendar imam zelo pomanjkljivo znanje na področju kompozicije slike, svetlobe, koti fotografiranja in pristop k fotografiranju.

Gledal sem tudi stran vodje tečaja in lahko rečem samo kapo dol.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ksz

Fevžer je res ful faca
tongue-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Niste mi ravno pomagali, vendar sem se kljub temu odločil, da porabim tistih 180€.
cool-1.gif


Bom povedal, kako je blo, pa kakšen izdelek bom prilimal.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Ja, super je blo. Izvedel sem veliko dobrih stvari, tako da zdaj malo drugače ocenjujem foto izdelke. Predavatelj je prva liga in komaj čakam nadaljevalni tečaj.
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Verjamem, da je blo res ful fajn, ker predavatelj zna zelo dobro podat znanje in tudi sam čeprav je športni fotograf dosti fotografira narave in raznoraznih stvari in obvlada od 35mm formata, srednje, veliko formatnih fotoapaparatov, panoramskih, ...
Kaži kake rezultate kaj je nastalo
smile-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Eno sliko sem objavil v sosednji temi. Ratalo jih je kar precej, moram pa še pripraviti izbor. Žal svetloba ni bila najboljša, tako da sem marsikaj brisal.

Znanje pa res podaja vrhunsko. Ko že misliš, da je kaj pozabil povedati, te preseneti. Tudi nezanimivo temo zna podati na zanimiv način, tako da ti nikoli ni dolgčas, čeprav nisem začetnik. Na tečaju smo bili samo štirje, tako da si je lahko vzel čas za vsako fotografijo posebej in jo pokomentiral.

Aja, moram pohvaliti še Novakovo kuhinjo, ki je res vrhunska. Zeli in solate so nabrane v naravi, ostalo pridelano na domačem vrtu, brez škropiv in strupov. Za nekatere stvari sploh nisem vedel, da so užitne. Da ne govorim o vinski kleti, ki je po mojem ena bolje "opremljenih". Sama vrhunska vina pridelana na čimbolj naraven način. Pa salame, ki visijo izpod stropa v kleti
zmaga.gif
Škoda, da nismo poslikali tudi hrane in vinske kleti.