TMC

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Jaz se pa bojim, da ni problem "samo" v karti CNEU, ampak načinu "kodiranja" slovenskih TMC podatkov. Dva tedna nazaj (dokler še ni bilo "veliko" dogodkov preko TMC) je izmikanje in opozarjanje na CNEU delovalo (kolikor ga pač je bilo) - sedaj pač ne več.

Zato pa še enkrat prošnja tudi ostalim - test izmikanja in screenshote AR in CNE na enaki relaciji in poslati na ?? (nisem več siguren ali v Šenčur, Maribor ali Madžarom
17758-icon_confused.gif
). Sam bom svoje "screenshote" za mail pripravi kakor hitro bom spet na cesti.

Sem preveril danes na relaciji CE - MB, kjer poteka delo pri prvem predoru. Pri obeh zemljevidih mi ponudi izmikanje. Mogoče je odvisno tudi od naprave, pri 3490 gre.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
Eno vprašanje za lastnike 2460 in podobne. Ko pritisneš med vožnjo ikono avta TMC, ti ponudi zemljevid prometa in iskanje prometa.
Ko stisnem zemljevid prometa, se zemljevid prikaže z severom navzgor in se sploh ne premika. To se pravi - zamljevid je pri miru, ikona pozicije avta se premika kot se voziš, ko pa prideš izven zemljevida je pa ni več. Ima še kdo tako varianto prikaza, ali sem spet jaz nekaj posebnega.
Pri 1490 se zemljevid obnaša enako v normalnem delovnem pogledu in zemljevidu prometa ter tega motečega pojava ni..
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Če ne bi imel, mi na AR tudi ne bi ponudilo obvoza. Ali misliš, da sem med preklapljanjem kart, mimogrede "obkljuklal" še promet?
grims-1.gif


Drugače pa ja - osnovne nastavitve kot prvo pregledati. Promet pri izogibanjih mora biti obkljukan.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Opazil sem, da je nekaj vsakodnevnih dogodkov že prednastavljeno in se prikazujejo vsak dan ob uri in do neke določene ure. Na relaciji Velenje - Velika Pirešica vsak dan prikazuje zgoščen promet in to od 6. ure in do 8. ure zjutraj. Takrat je tudi največji naval na tej relaciji.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Vem, da je doživljenska LM licenca vezana izključno na en aparat, kaj pa TMC premium sprejemnik? Lahko uporabiš iz enega aparata na drugega? Je morda vezava na ID aparata?
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ni vezava na ID naprave. Pred kakim letom in pol je imel znanec 255 WT, ki je imel aktivirano samo za SLO, pa je meni brez problema delalo tudi na 1350.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
TMC licenca je vezana na ID sprejemnika, tako da ga lahko poljubno uporabljaš na več napravah.
 

wisebear

Zelenc'
7. dec 2009
9
0
1
Ta vikend sem se vrnil s smučanja v Franciji, kjer me je garmin 1490T vodil skozi zaprt prelaz v savojskih alpah, pravilna pot do Tignesa pa je bila kar 200 km daljša.
Ugotavljam, da mi TMC ne deluje kot bi moral, ko je vklopljena karta CN Europe. V nastavitvah imam vklopljeno izogibanje prometu. Zanimivo je, da mi naprava vedno zazna promet npr. po sloveniji, pravilno pa se zaprti cesti izogne samo če imam vklopljeno Adria route 3.11. V meniju promet na poti lahko takrat pravilno vidim tudi vse dogodke na izbrani poti. Če vklopim CN Europe 2011.30 NT (image datoteke imam ločeno shranjene na sd kartici) pa navigacija ne dela pravilno in pot izbere tudi skozi zaprt odsek ceste, ki ga naprava sicer v rubriki ves promet pravilno zaznava.

Je komu jasno v čem je težava?
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Problem z anteno. Kolega ima nuvi 1390 z anteno GTM 25. Nazadnje, ko sem mu posodobil napravo, mu ne kaže več TMC sporočil. Takrat tega kabla z anteno nisem imel (samo napravo). Tudi ikone ni več na karti in v nastavitvah. Probal sem ga tudi na 1200-ki in mojem 765-ki. Nikjer ne dela. Mislim, da je umrl. Pa še nekaj. Zdaj ni avta doma in pri 765-ki ne morem sprobat v avtu z vklopom na napajanje. Vem pa, da mi pri tem modelu TMC (original zraven te naprave) dela tudi brez priklopa na napajanje. Ali je s tem modelom antene tudi tako, ali jo moram sprobat v avtu (se pravi vključen na napajanje).Saj veste, občutek ni glih najboljši, ko nekaj zrihtaš, pa nekomu pol nekaj crkne, pol pa...
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Ja kolegu sem sprobal to na drugmu garminu in zamenjali z drugim kablom. Ima pa smolo. Ta antena je crknila. Bo nesel na servis, ker je še v garanciji. Mi je pa zanimivo, ko sem to anteno priklopil na mojega 765-ko, ga sploh ne registrira. Ko ga daš na napajanje, mi pa napiše, da je naprava vključena na napačni vhod (neki v tem stilu ampak to je bistvo). Očitno ta antena potrebuje zunanje napajanje za razliko od tiste, ki smo jo dobili pri 765-ki.