tiskalnik za tisk na CD/DVD

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
v službi imamo tiskalnik Canon Pixma ip4700, katerega smo uporabljali za tisk naslovnic na CD/DVD. tiskalnik se je zdaj pokvaril in iščem novega. tiskalnik se bo uporabljal izključno za tisk na CD/DVD, bo pa malo obremenjen (recimo 10 tiskov na mesec). lahko kdo priporoča kaj podobnega in pocenskega?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Za 10 CDjev uporabiš enostavno CDje ki omogočajo light scribe in ustrezen pekač. Je sicer črnobelo (črno barvasto pri ustrezno obarvanem nosilcu) pa CDji/DVDji so "malo" dražji ampak pri taki količini je to čisto ok.
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Pixma serija še obstaja, najcenejši modeli so okoli 100eur in lahko tiskaš na dvd/cd.
Sam imam "že precej v letih" pixma ip4200 in še dela, tok-tok hehe

Lp.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
288
83
www.kacnje.eu
Sam tudi uporabljam staro Canon Pixmo in zadeva še kar odlično deluje.
Imajo pa tudi novejši Canoni to funkcijo za tiskanje na CDje.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik sass pravi:
v službi imamo tiskalnik Canon Pixma ip4700, katerega smo uporabljali za tisk naslovnic na CD/DVD. tiskalnik se je zdaj pokvaril in iščem novega. tiskalnik se bo uporabljal izključno za tisk na CD/DVD, bo pa malo obremenjen (recimo 10 tiskov na mesec). lahko kdo priporoča kaj podobnega in pocenskega?

OFF vprašanje: zakaj sploh še uporabljate CD/DVD?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
zato, ker nekateri naročniki (v glavnem država in občine) hočejo imeti projektno dokumentacijo tudi v elektronski obliki, pa jim potem vedno zraven damo še kak CD ali dva.
@Utiševalec: lightscribe ne pride v poštev, ker tiskanje traja predolgo. običajno se vedno mudi in CD-je tiskamo v zadnjem trenutku, ko zraven že čaka kurir, da bo vse skupaj odnesel
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nalepke so čist vredu za take zadeve. smo tudi sami to delal.
Mal bolj profi je zgleda, če si na cd naprintal. Za v arhiv pa so nalepke čist ok. Sam nujno si je potrebno nabavit še tisto pomagalo za lepit. Gre brez, samo s pomagalom si mogoče 1% nalepk zajbal pa vse so ble res v nulo nalepljene.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
kakšno pomagalo za lepit? ravno danes sem se matral in lepil na roke, pa je bilo vse postrani, matr je bilo grdo!
 

alexstone

Zelenc'
29. okt 2013
1
0
1
Hello Cacc !!! Sorry for my English post ! I translated this one with Google translate.
Cacc tell me please, what software you are using for CD/DVD label printing? I usually using this dvd cover maker . May you give me some advices for another software?
Thank You !!!!
 
Nazadnje urejeno:

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik sass pravi:
v službi imamo tiskalnik Canon Pixma ip4700, katerega smo uporabljali za tisk naslovnic na CD/DVD. tiskalnik se je zdaj pokvaril in iščem novega. tiskalnik se bo uporabljal izključno za tisk na CD/DVD, bo pa malo obremenjen (recimo 10 tiskov na mesec). lahko kdo priporoča kaj podobnega in pocenskega?

OFF vprašanje: zakaj sploh še uporabljate CD/DVD?

Pri video produkciji je še vedno primaren medij video dvd, o.k., kak blueray tudi (vendar ni hudega povpraševanja), ampak zaenkrat je tako. Fotografi tudi sicer stranki kaj v predogled pošljemo preko ftp/dropbox ali še kaj, ampak končen izdelek je pa zaenkrat na fizičnem mediju.

Pa spodaj je še nekdo omenil nalepke, no tudi to je rešitev, ampak meni printer kot je pixma najbolj paše zaenkrat, pa tudi saj ni nameski se da vse živo printat z njim, tudi na folije za majice. Aja pa še to, priložen softwer, ko se ga navadiš, je dober za nekaj na hitro, ko čaka kurir, ali pa tudi za kaj bolj resnega. Pri mojih izdelkih sem že slišal kak wau kako si pa to naredil
cool-1.gif


Lp.