Tiskalnik za CD/DVD medije

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Iščem čim cenejšo možnost tiskanja na CD/DVD medije, vsega skupaj nekaj medijev na mesec (otroški filmi, risanke, kakšna glasba).
Iščem poceni hardware, cena tiska (ob takih količinah) ni probelmatična, skrbi me edino, da bi se kartuše ob neuporabi zasušile...

Tisk na samolepilne etikete se mi ne dopade, v tem primeru bi raje LighScribe zapisovalnik.

Za domačo rabo imam najcenejši HP tiskalnik (WIFI LaserJet 1102W), na katerem moja draga sprinta kakšen list ali dva na teden, jaz pa še toliko ne.

Lep pozdrav,
Peter
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
Iščem čim cenejšo možnost tiskanja na CD/DVD medije, vsega skupaj nekaj medijev na mesec (otroški filmi, risanke, kakšna glasba).
Iščem poceni hardware, cena tiska (ob takih količinah) ni probelmatična, skrbi me edino, da bi se kartuše ob neuporabi zasušile...

Tisk na samolepilne etikete se mi ne dopade, v tem primeru bi raje LighScribe zapisovalnik.

Za domačo rabo imam najcenejši HP tiskalnik (WIFI LaserJet 1102W), na katerem moja draga sprinta kakšen list ali dva na teden, jaz pa še toliko ne.

Lep pozdrav,
Peter

Pixma, pri uporabi origi kartuse se tudi po letu (ne)uporabe ni bilo problemov. Kartuse niso prav poceni ampak pri tvoji kolicini to ni problematicno. Tiska hitro, susi tudi, tiska (skoraj) do roba. Pred zacetkom vsake serije potrebuje nekaj casa da se "nastavi".

LS je bolj zamuden, bolj obstojen (lahko medij speres), relativno drazji, omejen pri barvah.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Imam že nekaj let Canona MP500 ravno zaradi tiska na DVD. Samo enkrat sem imel originalne kartuše, od takrat dalje pa vseskozi neoriginalne iz ebaya in še sedaj deluje BP.

2 kompleta kartuš s čipo sem dal ravno prejšnji teden 13€
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Moj glas je tudi za canona, sam imam model izpred nekaj let pixma 4200, sicer tiskam dovolj pogosto, tako da do zasušenosti še ni prišlo. Sicer pa nekoliko pomaga: plastična folija čez cel tiskalnik takoj po končanem delu, pa še mehanizen je vsaj nekoliko zaščiten pred prahom...
Dal je že toliko skozi da je že zdavnaj odslužil, pa še kr dela
evil.gif

Aja, še to, točno ta model ki ima tudi naslednika, ima v tem cenovnem razredu najvišjo resolucijo, tako da je foto print odličen, a po mojih testiranjih so dejansko najboljši rezultati na canon papirju, druga zgodba je da je foto print doma še vedno dražji kot foto studio, a včasih ko se mudi in za majhne serije je pa zelo priročno ko je pri roki...
Edit: tole poglej: KLIK;)

Lp.
 
Nazadnje urejeno: