Tiskalnik za občasno rabo in šolo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ja, če bo res malo printal.
Če bo kartuša res zdržala toliko kot piše, potem bo en ČB print s 5% pokritostjo stal 10c. Če boš naslikal A4 fotko pa 2€.
Koliko že stane print v printboxu?

Mene je printanje 2k kopij ( od normiranih 6k) stalo 40 evrov.
Se pravi 2c kopija.
Na tvojem tiskalniku bi 2k kopij ob takem štetju stalo 1200 evrov!
Kaj se zdaj splača? (Xl kartuše bi bilo sicer ceneje, ampak koliko boš pa ti računal, barvno.xl kartušo sem že uposteval)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Otroc MORAJO imeti berve.
Otroc printajo vsak da. Prej gre črnilo, kot pride do zasušitve.
WI FI (?) več nucaš sam, ko otroc.
Velja celo OŠ. potem se že spametujejo in gre laser WIFI.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Priporočilo sem ti že zgoraj povedal, pa se očitno niti ne potrudiš, da bi zadevo sam preveril!

Ti bom pomagal;

Kartuše pa sam googlaj, ker so cene od 11eur naprej pa nekje do 20eur, če vzameš XL verzijo. Ceneje pa res ne boš dobil.

Hvala, ampak so vsi drugi odsvetovali nakup najcenejših modelov. Predvsem zaradi dragega izpisa strani.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Evo finalisti. Vsi z akcijskimi cenami med 150 in 170 eur nekje, razen brother je 200


Vsi štirje imajo za dofilati Vsi trije wi-fi.

Vaše mnenje?
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
So mi zagotovili kolegi starši, da bo printer redno v uporabi. :) predvsem mi je fajn to, da ne mislim vsake tri mesece če je dost barve v kartušah. Sodelavka rekla, da jih 3x letno kupujejo.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.111
62
48
Še en konkreten glas za Epson L6170. Takoj bi kupil še enkrat. Brez pripomb.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Evo finalisti. Vsi z akcijskimi cenami med 150 in 170 eur nekje, razen brother je 200


Vsi štirje imajo za dofilati Vsi trije wi-fi.

Vaše mnenje?

Brother. Sam imam DCP-J105 zadnjih 5 let in dela BP vseskozi. Kartuše poceni (ta tvoj ima itaq za dofilat), je precej majhen,... Edina zadeva ki me moti je to da nima duplex printanja.

Pred tem sem imel 2x canona, ampak sta dokaj hitro ko sta bila iz garancije fasala B200 napako...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Brother. Sam imam DCP-J105 zadnjih 5 let in dela BP vseskozi. Kartuše poceni (ta tvoj ima itaq za dofilat), je precej majhen,... Edina zadeva ki me moti je to da nima duplex printanja.

Pred tem sem imel 2x canona, ampak sta dokaj hitro ko sta bila iz garancije fasala B200 napako...
Ne ponavljaj za menoj. No jaz sem imel samo enega canona ;)
In tudi jaz pogrešam duplex, da je počasnejši brother od canona sem.pa že napisal
 
Nazadnje urejeno:

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Jaz sem za družinsko uporabo gledal, da mora biti mfc, da mora biti na flaške, mora imeti duplex, mora imeti čimvečji predal za papir, ki je nameščen na spodnji strani in da ima avtomatsko podajanje papirja. Ampak sem s tem zadnjim zaj...l, ker to dejansko ne rabim in vsaj meni ni vredno 50€ večje cene.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Mene pri brotherju moti skrajno smotan sistem reševanja paperjama. Če imaš nekje bolj nizko printer je najbolje da se na tla uležeš.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Evo finalisti. Vsi z akcijskimi cenami med 150 in 170 eur nekje, razen brother je 200


Vsi štirje imajo za dofilati Vsi trije wi-fi.

Vaše mnenje?


Sam sem konec leta 2017 kupil EPSON L565, na flaške. Prej sem imel CANON 925. Ta je fasal kodo 200.
Torej v dveh letih in pol sem (so - bo bolj prav) porabil polovico barvnih priloženih črnil in eno celotno črno, ravno pred tednom dolil novo, ki je bila že priložena nakupu. Torej barve bo še za dve teti. Garancija je tri leta (moraš v enem mesecu po nakupu to urediti).

Torej:
- Epson je počasen proti Canonu v vseh pogledih. Na začetku kar nisem verejel, potem pa se sprijazneš. Priložena programska oprema je bolj boga.
- Nima duplexa. Ima sicer podajalnik, ki pa sem ga uporabil recimo 5x.
- Sedaj sem uredil tudi skeniranje direktno v Google drive, prej ni bilo potrebe. Deluje.
- Enkrat na mesec cca je treba dati čiščenje glave.

Pod črto, ok. Edino brzina ni vrlina. Printanje je še kar, skeniranje pa star:) rataš zraven.
Ne gledamo več, koliko se printa, tudi za sosede in še koga.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Eno vprašanje. Je med različnimi serijami Epson npr 3xxx,4xxx,6xxx in Brother - npr med 100, 105,510,710... Razlika je npr od 150 do 300 eur cena. Razlika samo v funkcijah in hitrosti delovanja ali tudi med kakovostjo printanja?
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Sam sem konec leta 2017 kupil EPSON L565, na flaške. Prej sem imel CANON 925. Ta je fasal kodo 200.
Torej v dveh letih in pol sem (so - bo bolj prav) porabil polovico barvnih priloženih črnil in eno celotno črno, ravno pred tednom dolil novo, ki je bila že priložena nakupu. Torej barve bo še za dve teti. Garancija je tri leta (moraš v enem mesecu po nakupu to urediti).

Torej:
- Epson je počasen proti Canonu v vseh pogledih. Na začetku kar nisem verejel, potem pa se sprijazneš. Priložena programska oprema je bolj boga.
- Nima duplexa. Ima sicer podajalnik, ki pa sem ga uporabil recimo 5x.
- Sedaj sem uredil tudi skeniranje direktno v Google drive, prej ni bilo potrebe. Deluje.
- Enkrat na mesec cca je treba dati čiščenje glave.

Pod črto, ok. Edino brzina ni vrlina. Printanje je še kar, skeniranje pa star:) rataš zraven.
Ne gledamo več, koliko se printa, tudi za sosede in še koga.

Mene je na začetku tudi presenetila počasnost, ampak je potrebno v nastavitvah spremeniti privzete nastavitve, saj ima po defaultu nastavljeno na najvišjo kakovost tiskanja in skeniranja. Ne vem, kako ima v nastavitvah nastavljeno L565, ampak pri mojem sem v naprednih nastavitvah tiskalnika spremenil privzeto kakovost kopiranja iz najboljše na standardno. Za skeniranje, pa sem v Epson Scan Utility ločljivost nastavil na 240px. Sedaj eno stran skenira nekaj sekund ob čisto ok kakovosti.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Eno vprašanje. Je med različnimi serijami Epson npr 3xxx,4xxx,6xxx in Brother - npr med 100, 105,510,710... Razlika je npr od 150 do 300 eur cena. Razlika samo v funkcijah in hitrosti delovanja ali tudi med kakovostjo printanja?

Itak, da je vsaj pri Epsonu, razlika v hitrosti in kakovosti tiskanja in velikosti in verjetno tudi poziciji predala za papir. Znotraj vsake serije, vsaj kolikor vem za 6xxx, pa se potem stopnjuje še po opremljenosti ali ima duplex, ADF, FAX...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ima kdo za prodat Canon, ki uporablja kartuše PGI550 in CLI551? Imam cel kup kartuš, ki mi jih je škoda vržti stran. Lahko jih tudi komu dam za six pack.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Sicer pa prejle printal šolske zadeve. Če je stran preko wifi sprintana v eni minuti, potem bolj malo piše na njej.
Da pa so se kake slike in da je v barvah je pa 2 ali tri minute mimo. Za eno stran , normalne kvaliteta printa. Boljša kvaliteta printa si pa najbrž na 5minut+.
Brother 500....
Toliko da ne bo kdo rekel da bi prej narisal kot naprintal
Tule sicer piše da printa 12strani /minuto. Toliko niti praznih papirjev ne pobere