Tiskalnik za občasno rabo in šolo

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Sicer pa prejle printal šolske zadeve. Če je stran preko wifi sprintana v eni minuti, potem bolj malo piše na njej.
Da pa so se kake slike in da je v barvah je pa 2 ali tri minute mimo. Za eno stran , normalne kvaliteta printa. Boljša kvaliteta printa si pa najbrž na 5minut+.
Brother 500....
Toliko da ne bo kdo rekel da bi prej narisal kot naprintal
Tule sicer piše da printa 12strani /minuto. Toliko niti praznih papirjev ne pobere


Sej na koncu bom pristal na Epson 6170. Se mi je zalustalo printati tudi kake fajn fotke, ki jih veliko delamo.

Ima kdo kakšen primer printa fotke na foto papir z Epsonom l6170?
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
349
63
ynos:

20200405_213505.jpg


Fotografija je slikana s telefonom, sprintana in spet slikana s telefonom.

Tole sem pa maloprej sprintal v 1 minuti, 10 sekund preko wifi z prenosnika, 6 strani dvostransko. Epson L6170
20200405_212146.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
349
63
Imam konkretno takega, ampak 75 listov. Kupil enkrat v Müllerju. Zraven cene v € je napisana še cena v SIT :D. Ga imam že dolgo, ker z budget printerji, ki sem jih imel prej, zaradi velike porabe barve, nikoli nisem hotel printati. S tem Epsonom sem bolj za probo, kot za res, sprintal kakšnih 10 fotk.

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Saj nekaj za res printat na tak papir je.... Samo papir dražji kot fotka narejena na profi printerju in plačana.
Sicer pa nisem šel v podrobnosti. Kaj poleg adf ima še serija 6 v primerjavi s 4 in 3.
Pa nekaj hitrejša je.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Jaz sem v preteklosti imel že tri budget printerje. To niti za družinsko uporabo ne sfolgaš kupovati kartuš, ki so še drage ko pes, plus tega, so ti printerji glasni in zelo počasni.
Ker vem, da bosta otroka iz leta v leto vedno več printala, mi je lani poleti bilo dovolj in sem kupil Epsona L6170 na flaške.
Zraven se dobita dva kompleta flašk. Prvi komplet barv, ob prvi uporabi do vrha vliješ v posodice, drugi enaki komplet, pa imaš za rezervo. Do sedaj smo sprintali cca 500 listov in nekje 10 fotografij. Trenutno je črna barva nekje na 75%, barvne pa se skoraj niti ne pozna, da bi kaj manjkale. Z prejšnjim budget AIO hp printerjem, en komplet kartuš nebi bil dovolj za toliko sprintanih strani.

V predal gre 250 listov. Zelo enostavno in hitro lahko preko wi-fi printaš z telefona ali prenosnika. Mimogrede naj omenim, da je kakovost fotografij na ravni tistih, ki jih daš razviti pri fotografu.
Printer res da ni bil poceni, ampak mi ni niti malo žal, še posebej sedaj, ko se za šolo mora res dosti tiskati.
Treba je upoštevati, da sta zraven dva kompleta flašk in si z barvo preskrbljen za nekaj let, kar bi za kartuše v tem obdobju zmetal ne ravno malo denarja. Plus tega, pa mi sedaj ni več potrebno razmišljati, ali bom kaj printal ali ne, da slučajno nebi šlo preveč barve.

Edino kar sem zaj... je to, da sem vzel z avtomatskim podajalnikom. Ne vem kaj me je takrat prijelo. Ga nisem uporabil 3x. Tisti brez podajalnika, model L6160 je za cca. 50€ cenejši.
tudi moj glas gre točno temu... imam sprintanih 1800 strani tanki so pa nad polovico, kot slišim pa je obvezno registrirat artikel in s tem podaljšat garancijo na tri leta ker zna kaj škripniti
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
Pri mojem L6170 do sedaj v dobrem letu nisem imel nobenih težav.
Tiska se zdaj malo več, ko je šola od doma, prej pa zelo malo, tudi po teden ali 14 dni nič.
Meni je ADF zakon za skeniranje, če je več kot en ali dva lista.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Samo so šle pa cene kar gor teh printerjev na flaške, ali se samo meni zdi?
Decembra smo na šiht vzeli enega hp-ja na flaše iz mimovrste in je bil 99 eur. Sedaj pod 150 skoraj ni nobenega
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Jaz sem vzel HP DeskJet 2620 vse v enem. Eden najboljših nakupov. Kartuše so okoli 15eur. XL verzija pa okoli 20eur. Ima ogromno nastavitev, posodabljanje FW, brezžično povezavo, možnost tiskanja iz telefona ali tablice....Ni da ni. Sem pa naletel na dobro ceno v Petrolovi akciji, ki je bil 35eur. Imam še en starejši hp tiskalnik, kjer bi bilo treba kupiti obe kartuši in sta okoli 22eur. Zato se to ni splačalo in sem raje vzel novega in pridobil ogromno več za manj denarja. Kar se pa kasneje nakupa kartuš tiče in če bi rabil več, bom pa zadevo predelal na "zunanje" kartuše ali "cisc" varianta, kot imamo narejeno na vseh službenih tiskalnikih.

Moj glas za tega HPja. Za prvošolca in še kaj za doma povsem dovolj.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Samo so šle pa cene kar gor teh printerjev na flaške, ali se samo meni zdi?
Decembra smo na šiht vzeli enega hp-ja na flaše iz mimovrste in je bil 99 eur. Sedaj pod 150 skoraj ni nobenega
Nedolgo nazaj sem bral, da naj bi HP pri tiskalnikih spremenil strategijo (da bo podražil tiskalnike in pocenil kartuše). Očitno se jim poceni tiskalniki in drage kartuše ni preveč obrestovalo.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Oj,

tudi mene jebe print tehnika. Po dolgoletni uporabi HP6500A+ se mi je zadnjič zaštopala glava. Probam odštopat, ne gre. Naročim za 20 eur novo, pride defektna (dobim denar nazaj). Naročim drugo, je ni in ni, zato naročim še eno. Danes so prišle obe. Ena defektna (isto kot prva), druga noče printat. Se mi je v tem času upgrejdal printer in noče delat z neoriginalnimi kartušami. Sem poskušal reset tiskalnika (out of the box reset), zdaj pa še glave noče sprejet (v meniju ne morem naprej od tega, da vstavim glavo), čeprav nekaj melje in bi printal.

Zdaj razmišljam o Epson WorkForce Pro WF-7710DWF. So kartuše smešno oz. realno poceni. Pa še A3 bi včasih prav prišel.
Alternativa mi je EcoTank L4160.

Ima kdo katero od teh multifunkcijskih naprav? HPju nekak ne verjamem več, čeprav sem jih fural zadnjih 25 let.
 
Nazadnje urejeno:

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
376
122
43
Zanimivo, da se nihče ni spotaknil ob mojo izjavo o CISS predelavi kartuše :), glede na to, da je dve strani napisanih ravno o tem problemu, kako je cena kartuše pogoj za nakup tiskalnika. :D V službi imamo za dnevno uporabo HP tiskalnike. Kolikor sem nekaj mesecev nazaj malo preverjal cene, niso ravno cenovnega razreda 150eur+, kot jih nekateri rabite tukaj za domačo porabo. Vse je povprečje 60eur. Imajo pa vsi CISS kartuše, pa dnevno se sprinta čez 400 A4 listov dobavnic. Kupiš en normalen printer all-in-one za male pare in greš na ciss kartuše.

Priljubljen tiskalnik za 50eur + CISS ni varijante, da samo v štartu prideš čez 150eur. Samo en primer.