Tiskalnik za občasno rabo in šolo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Jah, ti printas 400 dobavnic dnevno, zdaj pa to racunaj par centov x nekaj let.... Če nisi ti zracunal je pa mogoče kdo drug.
Btw, smo zracunal da je lahko pri ceni printa z lahkoto razlika v ceni evro....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Printer za nekaj let, 400 dobavnic dnevno = 600€+
Sam, kaj če si vključil SARCASM?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Zanimivo, da se nihče ni spotaknil ob mojo izjavo o CISS predelavi kartuše :), glede na to, da je dve strani napisanih ravno o tem problemu, kako je cena kartuše pogoj za nakup tiskalnika. :D V službi imamo za dnevno uporabo HP tiskalnike. Kolikor sem nekaj mesecev nazaj malo preverjal cene, niso ravno cenovnega razreda 150eur+, kot jih nekateri rabite tukaj za domačo porabo. Vse je povprečje 60eur. Imajo pa vsi CISS kartuše, pa dnevno se sprinta čez 400 A4 listov dobavnic. Kupiš en normalen printer all-in-one za male pare in greš na ciss kartuše.

Priljubljen tiskalnik za 50eur + CISS ni varijante, da samo v štartu prideš čez 150eur. Samo en primer.
Pri novejših Officejet in Pagewide tiskalnikih pozabi na ciss. ;)
Za ostale serije (Deskjet, ....) pa ne vem.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Za domačo uporabo bi po mojem bil pogoj, da se kartuše/glave ne zasušijo, če se ne uporablja. Mi imamo HP DJ 3635. Vzel sem ga predvsem, ker je WIFI. Ki je ravno zdaj crknil :eek:. Ne da se mi naštimavat, ker je bil pri roki kabel. Enivej, kartuše so stare dve leti vsaj in ker se printer rabi tm tm je še polovico barv. Printer lani ni delal skoraj eno leto in seveda so se zasušile. Rešil sem s robčkom in cca 10 listov uničil. Sedaj dela kot more. Za družinsko uporabo tudi nevem, če je res pomembna hitrost. Seveda je pomembno koliko se printa. Kot sem rekel, moj ni delal eno leto, sedaj par listov na dan. Ko bo tega konec bo verjetno spet stal. Al pa nekaj časa stal, potem pa na muč par sto listov potem spet stal. Za par listov jaz ne bi metal velike evtiče. Ni vredno in se ne splača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in McGiver

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Ja viš tole, obojestransko! Samo, ker je za domačo potrebo se mal pomatraš. Če bi res rabil vsak dan pol pa ja.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Sem sel skozi temo ... zakaj nobeden ne predlaga laserski barvni multifuncijsko napravo?
Recimo Brother DCP-L3550 ali 37 .. neoriginalen set tonerja je cca 70EUR.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Zanimivo, da se nihče ni spotaknil ob mojo izjavo o CISS predelavi kartuše :), glede na to, da je dve strani napisanih ravno o tem problemu, kako je cena kartuše pogoj za nakup tiskalnika. :D V službi imamo za dnevno uporabo HP tiskalnike. Kolikor sem nekaj mesecev nazaj malo preverjal cene, niso ravno cenovnega razreda 150eur+, kot jih nekateri rabite tukaj za domačo porabo. Vse je povprečje 60eur. Imajo pa vsi CISS kartuše, pa dnevno se sprinta čez 400 A4 listov dobavnic. Kupiš en normalen printer all-in-one za male pare in greš na ciss kartuše.

Priljubljen tiskalnik za 50eur + CISS ni varijante, da samo v štartu prideš čez 150eur. Samo en primer.
Evo sem se spotaknil ;-). Katere HP je s CISS imate v sluzbi oz. priporocas?
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
Jaz imam manjše podjetje, kjer se sicer tiska vsaki dan po cca 10 listov. Zamenjal sem že kar nekaj tiskalnikov zaradi različnih razlogov (drage kartuše, težko povezovanje na računalnik oz takrat, ko ga najbolj rabiš, ne dela + razna druga "nagajanja", velikost,...).

Zdaj imam Brotherja in to je to. Odkar ga imam, nimam NOBENIH težav več. Tudi naslednji, ko bo treba, bo definitivno Brother.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Jaz mam Canona MG5750, tokrat kupujem le original kartuše (komplet za cca. 60€). prej sem tudi imel Canona, pa sem kupoval neoriginal, ki pa se je zasušil ob neuporabi.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
Jst mam laserja Brother DCP 1622WE. Toner za 1500 strani pride 15€. Res izjemno poceni tiskanje, če primerjam s prejšnimi (npr HP OfficeJet).
 
22. jul 2007
12.691
1.259
113
123
Moj naslednji ko crkne ta Brother DCP-J100 bo tudi Brother, po 5-ih letih domačega garanja je bilo treba samo črnilo-barvilo nalivat, se vidi da je tukaj še malo japonskega znanja zadaj.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Ok, kateri printer pol vzamem? Doma mi zdaj tezijo, da moram kupit za solo in sluzbo.
Se pravi , kot vidim po odzivih, Brother, Epson, Hp in Canon. Do 150 evrov dam.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz mam že precej dolgo HP Laserjet 2015dn. ČB laserc, kupljen od firme. Ima duplex in tonerz za 7000 strani in pa LAN port. Ker je itak stalno na enem mestu je Wifi brezpredmeten.
Za lastne potrebe in potrebe šole vrh glave. Barvnega tiska za zdaj še nismo rabili.