Tipka za prenosnik IBM T30

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Pozdravljeni,

kje bi lahko dobil tipko za omenjeni prenosnik. Odletela mi je tipka "4" in je toliko poškodovana, da je ne morem postaviti nazaj. Ležišče pa je v redu, torej potrebujem le tipko, ki pa je na servisu v Trzinu ne morejo dobiti oziroma mi lahko dobavijo le celo novo tipkovnico
wink-1.gif
. Se priporočam za namig, kje dobiti to zadevico (lahko tudi rabljeno).

Jernej
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Verjetno mas najvec moznosti da zadevo dobis na ebay-u. Mogoce ti lahko ksn IBMjevc tolk pomaga in ti pove, tipkovnice katerih modelov so kompatibilne s tvojim modelom notebooka.
Itak bos mogu kupet celo tipkovnico, ker same tipke nikjer ne prodajajo. Zdej glede na to da ti je odletela tipka 4, bo malce lazje ker nav jebe tud ce kupis ENG ali pa DE varjanto.
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Pa saj verjetno tipkovnice ne bo treba odmakniti. Sam sem enkrat izbil tipko in jo vstavljal nazaj, je pa na ThinkPadu stvar tako komplicirana, da sem rabil vsaj pol ure. :/
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Pokliči na servis v AGT Računalniki, mislim da ima tam dele od enega T modela.

www.agt.si

Sem bil tam in ni prava. Ampak bodo skušali v nekaj dneh najti pravo tipko.

p.s. Glede servisa IBM v Trzinu. Dali so mi ponudbo za novo tipkovnico (prva postavka - cca 35EUR) in delo - menjava tipkovnice (druga postavka - cca 19EUR).+DDV

Pa sem seveda rekel, da bi samo kupil tipkovnico, menjal pa sam... In odgovor je bil, da potem mi bodo pa zaračunali stroške pošiljanja, to je 23EUR z DDV. Se pravi pride ista cifra. Vse lepo in prav, ampak če že imajo tako politiko, potem bi lahko v prvi ponudbi napisali, kako stvari stojijo (recimo cena tipkovnice je 54EUR+ DDV, montaža zastonj). Vprašanje, a se to lahko dela tako (ponudbo in odgovor imam v elektronski oblik) ali bi kakšna sitna stranka (recimo jaz) lahko vse to posredovala kam naprej :-(?

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Pokliči na servis v AGT Računalniki, mislim da ima tam dele od enega T modela.

www.agt.si

Takole,

na AGT-ju nimajo prave tipkovnice in je stvar obvisela, tako da sem tipkovnico kar kupil na IBM Slovenija. Dobrih 40EUR je šlo, ampak sedaj imam dovolj tipk na rezervi
smile-1.gif
.

Bi pa ob tej priliki pograjal in hkrati tudi pohvalil IBM. Namreč, pograjal bi servis v Trzinu, ko tako nespretno piše ponudbe, da bi jih človek poslal nekam, pohvalil pa komercialo (po moje tudi v Trzinu, hvala Bojanu, če tole bere), ki je skoraj v trenutku poslal predračun za tipkovnico in sem jo takoj danes tudi dobil.

Servis pa... Najprej mi je možakar na listek napisal napačen mail naslov, ker se mu je strašno mudilo in ni imel časa napisati ponudbe. Potem sem klical in mi je prijazna gospodična poslal ponudbo, na kateri je bila cena tipkovnice in delo(34+19+DDV). Pa sem seveda vprašal, kaj bi pa pomenilo, če bi tipkovnico samo kupil in jo sam menjal. V tem primeru pa mi morajo zaračunati 23 EUR za stroške naročanja... No ja, ko tipke nisem dobil drugje, sem včeraj še enkrat klical tja (in bil pripravljen plačati tudi te stroške), da bi preveril, če ponudba še drži. In sem nekako izvlekel iz nje, da pa če pokličem drugam na IBM, mi bodo pa prodali tipkovnico brez tistih nesrečnih stroškov, ko sem že tako siten (baje edini, ostale stranke se topijo od sreče). Ko sem prišel do besede, pa sem vseeno vprašal, zakaj na ponudbo takoj ne dajo polne cene (material + delo oziroma stroški naročanja), ker so pač servis in naj pač pripišejo, da je montaža zastonj. Tako si pa človek misli nekaj svojega. Aja, pa pripomnila je, da je predračun sestavila pravnica
wink-1.gif
.


Jernej